Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytłumienie mikrofonu kierunkowego - ulica

15 Cze 2006 21:48 2855 8
 • Poziom 10  
  Czym mogę wytłumić hałas dobiegający z oddalonej o 100 metrów ulicy? Posiadam mikrofon kierunkowy T.bone 9600 zamocowany 15 metrów nad ziemią na zewnątrz. Na allegro znalazłem następujące przedmioty:
  http://www.allegro.pl/item109985960__element_wyciszajacy_.html
  http://www.allegro.pl/item109078525__app_profesjonalne_maty_wygluszajace_.html
  http://www.allegro.pl/item108073455_app_profesjonalne_wygluszenie_maty_3_gratisy.html

  Czy wogóle jedna z tych rzeczy się nada do tego?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  A czy możesz rozszerzyć temat - gdzie chcesz ten hałas wytłumić - zakłóca ci odbiór dźwięku tym mikrofonem czy chcesz wyciszyc pomieszczenie ? - Te maty to raczej są do wytłumiania pomieszczeń.
  A jeżeli chcesz mieć bardziej selektywne działanie mikronu ( podsłuch na odległość to raczej popracuj na jego kierunkowością i ew pasmem przenoszenia- ogranicz tylko do spodziewanych dźwięków- np dla mowy 300-3000 Hz.
  Pozdr.J.
 • Poziom 10  
  Wygłuszenie miałoby się odbywać na wolnej przestrzeni, a dokładniej przy gnieździe bocianim. Po prawej stronie od mikrofonu jest trasa o dużym natężeniu ruchu. Jeździ nią dużo ciężarówek przez co hałas jest wielokrotnie bardziej słyszalny niż to co się dzieje w gnieździe.
 • Poziom 39  
  Oj boję się ze porywasz się z motyką na słońce - to co chcesz zrobić jest niewykonalne a jakiekolwiek ingerencje w srodowisko w pobliżu gniazda może spowodować przepłoszenie ptaków ( i jak się domyślam nawet naruszenie prawa).
  Jedyne co mi w tym przypadku przychodzi do głowy to zainstalowanie mikrofonu bliżej i jakiś układ transmisji.... ( może tyłem do drogi, z drugiej strony)
  Pozdr.J.
  ps bawiłem sie kiedyś w podsłuchiwanie różnych dźwięków za pomocą pojemnoscowych mikrofonów MCU ( chyba 53). Łączyłem 3 lub cztery w wiązkę ( jak nie mieliśmy prób ani występów i sprzęt nie był potrzebny na estradzie) Efekt takiej wiązki puszczonej przez mikser i equalizer był piorunujący- nagrałem nawet ze słuchawki w telefonie sasiada w bloku na przeciw (ok 40 m) numer pod jaki dzwonił - dtmf dał się rozczytać.....
 • Poziom 10  
  Adamie: wcześniej zamontowałem przy gnieździe kamerę, a aktualnie mikrofon jest pod gniazdem. W poniedziałek, przy okazji obrączkowania, przeniosę go na wysokość gniazda. Mimo, że ustawiłem na nim charakterystykę superkardioidalną to nadal zbiera odgłosy z drogi. Myślałem, że jak są bariery dźwiękochłonne, to jest również jakiś mniejszy odpowiedni, który mógłbym obok mikrofonu przymocować. A jedną z takich mat, do których link wstawiłem wyżej chciałbym owinąć wokół mikrofonu, żeby tylko z przodu miał "czyste pole".
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Dla scisłości mam na imię Jurek :D
  Takie działanie spowoduje zmniejszenie kierunkowości mikrofonu, jeżeli bedzie brał tylko przodem to się zrobi z niego mikrofon dookólny. Moze radą jest zmniejszenie czułości,
  Widziałem do takich zastosowań mikrofony czaszą taką jak satelitarne, wtedy nawet dookólny działa jak kierunkowy.
  Jeżeli w tle akustycznym ( w dźwiękach odbitych od różnych przeszkód jest dużo szumu tej drogi) to tylko zawężanie pasma tu może pomóc.
  Pozdr.J.
  dodane
  Obejrzałem ten mikrofon w necie - wyglada dość profesjonalnie
  ale
  1.co z jego zabezpieczeniem przed warunkami atmosferycznymi ?
  2. Te kanaliki po bokach odpowidaja właśnie za jego supercardioidalną harakterystykę kierunkową, one właśnie droga przeciwfazowania eliminuja dźwieki tylne i boczne ( dlatego jest taki długi choć sama wkladka jest mała) Przykrycie ich spowoduje efekt taki jak opisałem...
 • Poziom 27  
  Wyjściem byłoby zbudowanie kawałka ściany lub innej zasłony w pewnej odległości od mikrofonu. Z tym, że jeśli to ma być wysoko nad ziemią to kiepsko to widzę... Może da się schować za jakimś naturalnym obiektem, kominem etc.?
 • Poziom 10  
  No to widocznie mamy problem z dźwiękiem.
  Jeszcze odnośnie zabezpieczenia przed wilgocią *deszczem*. Mikrofon ma na sobie oprócz fabrycznej gąbki, następujące dwie warstwy, które osłaniają przed podmuchami wiatru. To białe zostało zszyte w kształt pochwy, a kolorowe dałem jako zewnętrzną warstwę.

  Wytłumienie mikrofonu kierunkowego - ulica

  Czy aby na pewno te 3 warstwy zabezpieczą go przed deszczem, czy wymagane jest kolejne zabezpieczenie, jeśli tak to jakie?
 • Poziom 22  
  Nie wytłumisz tego hałasu.
  Nie jesteś osomotniony, np. na planach dźwiekowych mają ten sam problem, mają sprzęt za xxxxxUSD i tez sobie nie radzą (nie zawsze nagrywają dźwięk na "setkę").

  Nie da sie tego wytłumić kominem, scianą, przegrodą i innymi genialnymi pomysłami. Zbyt rozległy teren, zbyt wysoko i wogle nie najlepsze warunki... :-)

  Oglądam transmisję od znacznego czasu, napierw bez dźwięku, potem z dźwiękiem z zainstalowanego mikrofonu. Zapewniam, ze huk z trasy nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - jest naturalny i nie przeszkadza w oglądaniu boćków.

  Nie kombinuj :P