Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C42 nie drukuje. Wychodzą białe kartki.

Falusek 15 Cze 2006 22:05 1859 4
  • #1 15 Cze 2006 22:05
    Falusek
    Poziom 9  

Witam
    Mam taki problem gdy coś chce drukować, drukarka zachowuje się jak by drukowała, ale wychodzą białe kartki. Czyściłem głowice ciepłą wodą i programowo ją czyściłem. Ale nic nie pomogło.
    Jaka może być tego przyczyna.
    Poradźcie coś.
    Z góry dzięki.

0 4
  • #2 16 Cze 2006 07:20
    magir
    Poziom 25  

Z tą wodą to zrobiłeś chyba najgorszą rzecz jaką można zrobić w tym wypadku. Jeżeli skrystalizował Ci atrament w głowicy ( chyba że drukowałeś na zamiennikach to są jeszcze jakieś szanse ) to drukarka raczej jest już historią. Ostatnią deską ratunku jest jeszcze próba udrożnienia głowicy za pomocą specjalnego płynu do udrażniania głowic w ww drukarkach. Płyn ten można nabyć albo na aukcjach np. Allegro lub w punktach gdzie sprzedają atramenty do drukarek, razem z płynem jest też instrukcja jak należy to wykonać ( wiąże się to ze zdemontowaniem głowicy z drukarki inaczej wykonanie tego jest dość kłopotliwe ). Sam reanimowałem kilka drukarek w ten sposób i działają.
    I na koniec podzielę się taką radą - drukarki Epsona wymagają przynajmniej raz na 3 tygodnie nazwijmy to wydruku pielęgnacyjnego inaczej podsychają i są z nimi problemy.

Pozdrawiam

0
  • #3 16 Cze 2006 07:47
    Falusek
    Poziom 9  

OK dzięki za odpowiedź.
    No to chyba se narobiłem, bo mam w drukarce zamienniki (drukarke kupiłem na allegro i od poczatku z nią były problemy) Kupie ten płyn do udrażniania może coś pomoże.
    Czyli nie opłaca się kupować drukarek epsona bo więcej z nimi problemu niż pożytku.

0
  • #4 17 Cze 2006 22:09
    Peterson1
    Poziom 18  

Czyszczenie płynem raczej już nic nie pomoże. Wymiana głowicy. Co do drukarek Epsona to naprawiam je już trochę czasu i powiem że wszystko zależy od uzytkowania. Wiadomo jak się chce tanio drukowac to lejemy wszystko co się da aby uzyskać kolor a potem zaczynają sie problemy i rozczarowania. Więc przyczyna nie siedzi w drukarkach Epsona ale w ludziach którzy niejednokrotnie przekombinują z tuszami. Z drugiej strony Epson na dzień dzisiejszy nadaje się najlepiej do zastosowania nieoryginalnych tuszy.

0
  • #5 18 Cze 2006 08:42
    Falusek
    Poziom 9  

Wsumie nie wiem jakie tusze były w niej wcześniej używane, bo kupiłem tą drukarke na allegro i od początku nie działała.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo