Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFA 2070. Jak zdjąć blokadę drzwiczek?

palmus 15 Jun 2006 22:49 7707 6
    palmus
    Level 33  
    Witam,
    Podpowiedzcie jak zdjąć blokadę z drzwiczek pralki.
    czekanie po wypraniu na otwarcie doprowadza mnie już do pasji...

Pozdrawiam

palmus
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Tak ciężko Ci wytrzymać 2 minuty?Ta blokada jest dla Twojego bezpieczeństwa(otwarcie drzwiczek w trakcie prania przez dzieci lub samoistne otworzenie się drzwiczek w trakcie prania i potop)-trochę wyobrażni,a w tym czasie możesz nastawić wodę na herbatę lub kawę(wedle uznania) :roll:
    jmk
    Level 28  
    Zdejmi środkowy kabelek z blokady a krańcowe zewrzeć"
    - cytując poprzenika ,
    ale miej swiadomosc że jak będziesz miał w pralce goracą wode i otworzą sie drzwiczki to poparzenia długo się lecza-
    ale taka jest twoja wola- może tobie się tak nie stanie, ale któz to wie?
    Ten brak blokady umożliwi ci zrobienie z chałpy pływalni + zalanie sasiadów.

PS.
    Niektóre pralki sygnalizują dzwiękiem otwarcie drzwi po skończeniu prania a inne sa tak ustawione programowo (procek) że z chwilą zakończenia -drzwi są otwarte ( Wihrpool AWM 5100 etc)
    PS 663S BIO
    Level 31  
    W mojej blokadzie drzwi pralki była taka śrubka do ustawiania czasu zwolnienia blokady. Ale ta śrubka nie występuje w każdym typie :| Zmniejszyłem sobie czas zwolnienia blokady z ok. 3 minut do 40 sekund :wink: Tak że po wirowaniu gdy bęben jest już zatrzymay to drzwi są już otwarte :)

PS
    Mnie też zawsze wk******* blokady ale one tam mają być i koniec kropka :!: Bezpieczniki domowe i na grzałkach też można mostkować :(
    palmus
    Level 33  
    Ciężko mi wytrzymac 2 minuty, wierz mi.
    Pralka stoi w piwnicy, schodzę, wciskam wyłącznik sieciowy i czekam jak pała, zamiast wyciągać toto ze środka i na sznurek.Wracać po schodach na herbatę? bez sensu.
    Dzieci sprawa nie dotyczy.
    Powtarzam, chodzi mi o zwłokę PO wyciśnięciu przycisku zasilania.
    Nie ma mowy o wodzie gorącej, praniu w toku itd...

Najlepiej, jakby sprzęgnąć wyłącznik z blokadą drzwi ( w moim przypadku)

palmus
    User removed account
    Level 1