Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Końcówka PP na 2xEL34 - buczy inverter

METALOWIEC 15 Jun 2006 23:39 1443 3
    METALOWIEC
    Level 18  
    Witam.
    Problem jak w temacie. SAme lampy mocy bez podłączonego invertera nie wnoszą żadnego buczenia, natomiast gdy podłączam inverter zaczyna buczeć. Nie jest to bardzo głośne buczenie, aczkolwiek dla mnie nie do przyjęcia. Męczę się z tym już kilka dni i dojść nie moge co ów brum powoduje, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc, gdyż nie moge ruszyć dalej z budową wzmacniacza.

Dodano po 39 [minuty]:

Dodam jeszcze, że inverter jest bardzo czuły na "warunki zewnętrzne" nawet przy wejściu zwartym do masy. Czyli zbliżymy rękę do niego i już słychać to w głośniku.
    wojtex1111
    Level 21  
    Cześć.
    Mam podobny wzmacniacz stereo EF86, inwerter na ECC88 i moc EL34.
    U mnie inwerter nie jest tak czuły i nie wnosi żadnego przydźwięku, natomiast EF86 daje troche tego efektu.
    W żarzeniu lamp wejściowych mam potencjometr drutowy 100 om i nim kasuje buczenie. EF86 ekranowałem a u ciebie trzeba chyba ekranować również inwerter. Potencjometr nie obejmuje czterech EL34 bo im dałem żarzenie z osobnego uzwojenia a suwak tego potencjometru to jedyny punkt w układzie żarzenia połączony z masą, która jest prowadzona od jednego punktu uziemiającego. Potencjometr jest w pobliżu lamp wejściowych.
    Poza tym sama lampa może być uszkodzona i trzeba spróbować inny egzemplarz.
    Pozdrawiam.

Dodano po 29 [minuty]:

Dodaje odręczny rysunek żarzenia.
    METALOWIEC
    Level 18  
    WItam

Symetryzacjji rowniez probowalem. Lampa invertera jest ekranowana. Nic nie dalo nawet zarzenie jej pradem stalym. Poza tym mam wrazenie, ze to nie jest przydzwiek sieciowy, lrcz spowodowany jest nadwrazliwoscia samego invertera. A przyczyny tego zlokalizowac nie moge :( Pozdrawiam.
    METALOWIEC
    Level 18  
    Temat juz nie aktualny. Modów prosze o zamkniecie

Pozdro