Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie podobno oszczędzające energię

maczek271 21 Mar 2007 12:27 203656 180
  • #121 21 Mar 2007 12:27
    dgajew
    Poziom 18  

Wspaniały wykład. Możnaby się nawet porwać na podsyłanie linku do tego tematu osobom kupującym ten "poprawiacz kosinusa". Podejrzewam, że i tak spora grupa zaneguje wszelkie dowody, bądź co badź teoretyczne i uzna, że nie zaszkodzi spróbować. Klient oczekujący pojawienia sie jakiegoś produktu prędzej czy później dostaje produkt o jakim marzył ; ]

• Sklep HeluKabel
  • #122 21 Mar 2007 14:26
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pmxxyz - chiba się mocno spieniłeś :D. Kawał roboty odwaliłeś.

P.S.
    Wreszcie na wikibredniach poprawili zapisek o cosφ i PF - wcześniej napisane było, że są sobie równe.

• #123 21 Mar 2007 14:37
    _jta_
    Specjalista elektronik

Co do gościa, który podał schemat: on nie sprzedaje urządzenia, a schemat (na życzenie wysyła
    listem poleconym), za cenę od złotówki; nie wiem czy ktoś kupi, skoro schemat jest w opisie aukcji,
    ale może... choćby po to, żeby sprzedający, który się pofatygował, żeby go zamieścić, coś z tego
    miał. No i w opisie jest, że licznik energii "zlicza tylko i wyłącznie moc czynną".

W sumie - myślę, że gość robi dobrą robotę ujawniania na czym polega oszustwo. :)

• #124 22 Mar 2007 13:28
    pmxxyz
    Poziom 19  

dgajew napisał:
    Wspaniały wykład. Można by się nawet porwać na podsyłanie linku do tego tematu osobom kupującym ten "poprawiacz kosinusa". Podejrzewam, że i tak spora grupa zaneguje wszelkie dowody, bądź co badź teoretyczne i uzna, że nie zaszkodzi spróbować. Klient oczekujący pojawienia sie jakiegoś produktu prędzej czy później dostaje produkt o jakim marzył ;]

To już miało miejsce. Większość dostała kulturalne powiadomienia z linkiem.
    Niektóre odpowiedzi nie napawają optymizmem:
    -ale o co chodzi?
    -może jakieś szczegóły?
    -może jaśniej? Gdzie, i na której stronie pisze, że zostałem oszukany? :roll:
    -skąd to negatywne nastawienie do produktu?
    -dlaczego pan uważa, że to nie działa?
    -przecież jest dużo Pozytywów...
    -skąd masz mój e-mail? :lol:
    Były też chamskie odzywki: "odwal się", "pilnuj swego nosa", "moja sprawa na co wydam kasę", albo "ja pracuję 30 lat w branży i wiem że to działa" - tylko w jakiej branży i jako kto? :D
    Sprzątaczka w Microsoft też może się chwalić, że "pracuje w M$"(co nie znaczy, że jest programistką).

Ludzie nie rozumieją za co są rachunki, nie próbują, nie chcą nic nowego wiedzieć odkąd pokończyli szkoły. Książka, to coś wstrętnego. Lepiej obejrzeć serial w TV i walnąć browar.

forestx napisał:
    Pmxxyz - chiba się mocno spieniłeś :D. Kawał roboty odwaliłeś.

Ktoś TO musiał zrobić. :)

forestx napisał:
    P.S.
    Wreszcie na wikibredniach poprawili zapisek o cosφ i PF - wcześniej napisane było, że są sobie równe.

Fakt. Nie są(wspominałem o kwestii kształtu przebiegów w poprzedniej wypowiedzi). A szczegóły tutaj:
    http://www.sep.krakow.pl/kjee/pdf/publikacje/filtracja_i_detekcja.pdf

_jta_ napisał:
    Co do gościa, który podał schemat: [...]

W sumie - myślę, że gość robi dobrą robotę ujawniania na czym polega oszustwo. :)

Coś nie bardzo. Można było zrobić prosty i jednoznaczny opis, że to czyste oszustwo, i w domu nic nam nie da(bo mamy liczniki energii czynnej).

P.S.
    Ciekawe, jakby założyć własną aukcję, i wprost(w treści opisu) ostrzec, że na Allegro ma miejsce taki przekręt z "oszczędzaniem prądu"(nie słodzić, tylko użyć słowa OSZUSTWO), i podać link do Tego tematu... Ile czasu minie, aż zablokują mi konto? Jak obstawiacie?

A kolejny temat, za który trzeba będzie się zabrać, to "zwiększanie mocy samochodu o 30%" za pomocą "cudownych chipów"(kiedyś sprzedawano po prostu 5 watowe rezystory :lol: pamiętacie?)... Teraz cwaniacy poszli na przód, i oferują bardziej "fachowo" wyglądające wynalazki(jest już obudowa i kabelki):

Jeszcze na koniec... W samochodach również są "stabilizatory": :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=324389 :)

Edycja wypowiedzi. Dodałem link do publikacji SEP-u.

• #125 22 Mar 2007 14:11
    _jta_
    Specjalista elektronik

Myślę, że jak napiszesz wyraźniej od tamtego gościa, to masz szansę na szybkie zablokowanie konta
    - przynajmniej z informacji, które ktoś mi podał na naszym forum, wynika że można się tego spodziewać
    (tam chodziło o co innego: że jak się chce zgłosić adminom Allegro, że jest tego typu przekręt, to należy
    użyć do tego konta założonego specjalnie w tym celu - jeszcze z "kopertką", bo je zaraz zamkną).

Ale tak mi przychodzi do głowy - oferować na aukcji schemat + opis, z informacją, że z niego kupujący
    dowie się jak może tanio i bez problemów (bo są podane wszystkie szczegóły konstrukcji) zrobić takie
    urządzenie, i co dzięki niemu mieć, jak je podłączyć, żeby to było jak najkorzystniejsze, że to będzie
    ulepszona wersja tego, co można kupić gotowe (da się ulepszyć - LEDy szeregowo) - za złotówkę?
    Może z informacją: skorzystaj z opcji "zadaj pytanie sprzedającemu" żeby dowiedzieć się szczegółów?

Przydałoby się - jak już ktoś kupi albo zada pytanie - wysyłać mu informację, że to oszustwo, dokładne
    wyjaśnienie mechanizmu funkcjonowania tego urządzenia, i opinię socjologa o zjawisku kupowania
    takich urządzeń - dlaczego ludzie tak łatwo dają się naciągać oszustom, którzy je oferują.

Chodzi o to, że spełnić wszystkie formalne wymogi aukcji na Allegro, a jednocześnie jak najlepiej
    przekazywać informację o tym, że to urządzenie tylko pozoruje zmniejszanie zużycia energii.

• #126 28 Mar 2007 16:58
    pmxxyz
    Poziom 19  

Jest mały odzew ze strony osób powiązanych z wymiarem sprawiedliwości i mediami.
    To na razie taka zapowiedź. Zanim się podejmie działania, trzeba zebrać odpowiednie materiały(czyli zajrzeć w kilka podręczników do Elektrotechniki), itp.
    Ale dni oszustów są już policzone. :) Będzie zadyma.

P.S.
    Zamieszczam tamten protokół z Politechniki Śląskiej, o którym była mowa na poprzednich stronach(ten, co stwierdza spadek prądu, nie mający związku z energią czynną = zapłacimy tyle samo). Jest z komentarzem i ocenzurowany(więc tym razem moderatorzy nie mają żadnych podstaw do usuwania go). http://tiny.pl/cv2c
    Jak ktoś chce oryginał, to pisać na PW. :)
    →→→→→→→→→→ ↓↓↓

• #127 28 Mar 2007 21:32
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pisałem już odnośnie pewnej expertyzy: jest wykonana całkowicie poprawnie :D:

Cytat:
    Celem pomiarów jest określenie natężenia prądów w obwodzie elektrycznym składającym się z odbiornika, przed i po umieszczeniu w tym obwodzie przyrządu typu „Bill Killer”
    - oczywiście prąd płynący w obwodzie ma się nijak do mocy czynnej...

• Sklep HeluKabel
  • #128 28 Mar 2007 22:08
    pmxxyz
    Poziom 19  

Oczywiście. :) O Tym jest Ten temat.
    Ale wytłumacz To przeciętnemu Kowalskiemu, który nie odróżnia napięcia od natężenia, mocy od energii, pseudonaukowego bełkotu(w opisie aukcji) od fachowych i rzetelnych informacji(jakie są np. w podręcznikach dla technikum, czy akademickich).
    Nawet jak ktoś nie ma głowy do przedmiotów ścisłych, to nie zmienia faktu, że po prostu wypada wiedzieć, za co przez całe życie płacimy rachunki koncernom energetycznym... Prawda?

Większości wystarczają bajki w opisie, a dla uwierzytelnienia "podkładka" w postaci jakiegoś protokołu z Politechniki(i nie ważne, że się nie rozumie co w nim jest) oraz europejskiego certyfikatu "CE"(który świadczy tylko o tym, że "urządzenie" jest bezpieczne w użyciu, itp).
    http://www.oznaczenie-ce.pl/
    Ludzie... Znak "CE" nie jest "Świadectwem Uczciwości" producenta, czy sprzedającego!
    Teraz można sprzedać każdy "szajs" w plastikowej obudowie - byle miała nalepkę "CE".

• #129 29 Mar 2007 23:06
    dwpl
    Poziom 23  

Nikt dotychczas nie wspomniał o:

Cytat:
    - Zmniejsza nagrzewanie się przewodów.

Jeśli uda nam się skompensować (ewentualnie lekko przekompensować) urządzenie o charakterze indukcyjnym, to faktycznie możemy odzyskać kilka watów traconych w przewodach.

P=I^2*R

Jest to chyba jedyna zaleta tego urządzenia.

W przeciwnym przypadku (urządzenie o charakterze pojemnościowy lub zanadto przekompensowane urządzenie o charakterze indukcyjnym) jeszcze bardziej rozgrzejemy kable.

• #130 30 Mar 2007 05:47
    pmxxyz
    Poziom 19  

dwpl napisał:
    Nikt dotychczas nie wspomniał o:
    [...]

Wspomniał(em) na poprzedniej stronie. :)
    Efekt nieistotny(pomijalny) w mieszkaniu! Oszczędności leżą gdzie indziej.

Przykład.
    Odcinek instalacji ma np. 10 metrów. Prąd odbiornika płynie 2 żyłami(L i N). Razem l=20m.
    Przewód miedziany, typowy przekrój 2,5mm²=0,0000025m².
    Przewodność miedzi używanej do produkcji żył przewodów: γ≈56*10^6 S/m.
    Rezystancja obwodu R=l/(γ*S)=20m/(56000000*0,0000025m²)≈0,143Ω.
    Mamy do czynienia z prądem przemiennym, więc trzeba uwzględnić reaktancję X(jeśli byśmy chcieli liczyć np. spadki napięć w związku z kompensacją - ale to nieistotne).
    Typowe wartości X w zależności od długości linii i przekroju, można znaleźć w książce "Instalacje Elektryczne" H. Markiewicz, rysunek 2.4(z wiadomych względów nie umieszczam go tu).
    Przy 10m i 2,5mm² reaktancja X≈70mΩ=0,07Ω.
    Razem impedancja obwodu: Z=√(R²+X²)≈0,16Ω. Policzyłem tak dla sportu(w kwestii wydzielanej mocy czynnej, wystarczy sama rezystancja żył).

Teraz jakie prądy muszą płynąć, aby wydzielić w takim obwodzie(w przewodach w ścianie) kilka(czyli > 1) watów mocy? Moc czynna P=R*I².
    Musi płynąć przynajmniej kilka(to znaczy ≈3 i więcej) amperów.
    W urządzeniach domowych, takie(i większe) prądy są pobierane przez urządzenia o głównie rezystancyjnym charakterze(obciążone silniki też są tak "widziane" przez sieć).
    Rezystancja jest dominująca, i kompensowanie mocy biernej nic tu nie da! Koniec tematu.
    Kondensator 6µF nie jest w stanie wiele skompensować(teoretycznie może obniżyć wypadkowy prąd o maksymalnie 0,4A). Ta teoretyczna możliwość(gdyby się kompensowało odbiornik czysto indukcyjny) wynika ze wzoru na reaktancję X(a dalej z Prawa Ohma).
    Urządzenie podobno oszczędzające energię Nie trzeba się wymądrzać i uciekać w wykresy wektorowe.
    Wyraźne nagrzewanie przewodów w domu najbardziej powodują odbiorniki o znacznej mocy(rezystancyjne): grzejniki, czajniki, grzałki w suszarkach do włosów, bojlery, tostery, kuchenki elektryczne, grzałka w pralce, żyrandol z kilkoma zwykłymi żarówkami, itd.

Rezystancje miejsca styku bolców wtyczki z gniazdkiem(czy żarówki w oprawie), są tego samego rzędu(orientacyjnie do 100 mili omów), co obliczona w powyższym przykładzie rezystancja obwodu instalacji. Prawie tyle samo mają(mogą mieć - zależy od ich wieku i stanu) rezystancje złącz śrubowych w puszkach, gniazdkach, wyłącznikach. Tu tracimy energię. Każdy na pewno zauważył, że wtyczki urządzeń znacznych mocy potrafią się nagrzewać. Może to doprowadzić do pożaru(co roku są takie przypadki - zwłaszcza w zimie przy dogrzewaniu mieszkań).
    To się oczywiście olewa, bagatelizuje, wyśmiewa(aż dojdzie do tragedii).
    "Nóż się w kieszeni otwiera", gdy widzę, jak ludzie grzebią przy instalacjach(choćby w samochodzie) i np. robią połączenia "na skrętkę"(ręczne skręcanie jednego kabelka wokół drugiego i już - domorosły elektryk zadowolony z siebie).
    Wnioski końcowe:
    Jeśli ktoś się bawi w aptekarza, szuka ułamków lub pojedynczych "watów do zaoszczędzenia", to niech zwraca uwagę właśnie na To. Na stan instalacji.
    Puszki i gniazdka - a konkretnie to, czy żyły są mocno przykręcone, czy gniazdko nie jest wyrwane ze ściany i nie wisi na przewodzie. Wtyczki i ich kable - żyły kabli urządzeń przenośnych z biegiem czasu i w zależności od intensywności użytkowania, nadłamują się(co skutkuje wzrostem rezystancji i nagrzewaniem - w przyszłości do pożaru/zwarcia włącznie). Stare wyłączniki(>20lat) mają wypalone/utlenione styki, a siła ich docisku maleje wyraźnie.
    Coś o rezystancji zestykowej(materiały dla tych, którzy się jeszcze nie znudzili tematem): :wink:
    http://www.gregorh.republika.pl/instrukcje/Podstawy/Cwicz%205.pdf
    http://elektryk.ie.pwr.wroc.pl/i-8/zue/ZUE%20-%20strony%20internetowe/Instrukcje/2.doc
    Podsumowując to wszystko(wszelkie efekty i zjawiska), widać gdzie są przesyłowe straty energii czynnej(bardzo mocno zależą od jakości wszelkich połączeń w naszej instalacji).

A wynalazek z Allegro do niczego nie jest tu potrzebny! Nie odczujemy różnicy, i cześć.

P.S.
    Ktoś stworzył nowe hasło w Wikipedii - Bill Killer: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_killer
    A ja dopisałem link do Elektrody. Sprzedający pewnie będą próbowali edytować hasło, jak się dowiedzą.
    W razie czego zamieszczam tu stan na dzień dzisiejszy: https://obrazki.elektroda.pl/94_1175563595.jpg

• #131 05 Kwi 2007 13:53
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Witam Kolegów.

Cytat:
    Ktoś stworzył nowe hasło w Wikipedii - Bill Killer: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_killer
    A ja dopisałem link do Elektrody. Sprzedający pewnie będą próbowali edytować hasło, jak się dowiedzą.

Kolego pmxxyz, to proszę jeszcze dołączyć ten link :

http://ise.pl/forum/viewtopic.php?t=9398&postdays=0&postorder=asc&&start=10

Tam też wrzało na ten temat.

• #133 12 Kwi 2007 20:48
    patsi
    Poziom 2  

No coz , byc moze idea zamieszczania schematu w sieci bylo ujawnienie tejze calej tajmnicy billkiler. Niestety znikoma czesc spoleczenstwa potrafi odczytac schemat elektryczny , moze jakis inny pomysl na "lepsze dotarcie" do ludu za pomoca podobnych aukcji?

• #134 07 Maj 2007 23:36
    wwjh
    Poziom 1  

PowwerSawer ==> ??
    Panowie i Panie! do zrozumienia jak to działa należy cofnąć się do szkoły średniej - fizyka-> elektryczność -> prąd przemienny i zrobić powtórkę z pojęć takich jak moc: bierna , pozorna i czynna.
    Po tej powtórce już wszystko będzie jasne.
    Metoda znana już wcześniej i stosowana, jeżeli podłączymy transformator to moc pozorna pobierana z sieci będzie wynikową mocy czynnej wynikającej z rezystancji uzwojenia oraz mocy biernej wynikającej z indukcyjności uzwojenia transformatora, taki układ ma swój cos(fi) im bliższy 1 tym moc bierna jest mniejsza.
    W tym szaleństwie poprawiania cos(fi) nie wolno popełnić błędu i skorygować go do jedności ponieważ przy dużych transformatorach rezystancja uzwojenia pierwotnego jest mała zaś duża indukcyjność, co daje dużą impedancje i mały prąd, skompensowanie indukcyjności pojemnością dało by duży prąd wynikający tylko z rezystancji.

życzę miłej powtórki !!

• #135 08 Maj 2007 00:59
    _jta_
    Specjalista elektronik

Z tego względu nie należy łączyć kondensatora szeregowo z dławikiem, czy uzwojeniem pierwotnym transformatora.

• #137 15 Lip 2007 14:37
    matgaw
    Poziom 15  

Czy ktoś próbował zgłaszać to do Allegro?

• #138 15 Lip 2007 17:00
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ktoś mnie ostrzegał, że takie zgłoszenia należy robić z nowego konta, "z kopertką" - czyli niepotwierdzonego
    - że ponoć zespół Allegro w odpowiedzi za takie zgłoszenie zawiesza konto "za nieuczciwą konkurencję".
    Czy to prawda, nie wiem - nie sprawdzałem. A czy są podstawy, by zgłosić próbę oszustwa do prokuratora?

• #139 15 Lip 2007 20:52
    oj
    Poziom 42  

Ja zgłaszałem (a dokładnie informowałem kupujących, na jakiej dokładnie zasadzie to urządzenie (nie)działa) - co się dzieje potem napisano post wyżej.

• #140 18 Lip 2007 13:10
    marik_te
    Poziom 22  

Zacząłem informować kupujących i napisałem do sprzedających to i oto co mi napisali.

ODWAL SIĘ CZŁOWIEKU - ZAJMIJ SIĘ CZYMŚ POZYTECZNYM ZAMIAST TRACIĆ CZAS NA CZYTANIE BREDNI

BZDURY OPOWIADASZ - SPRZEDALIŚMY TYSIĄCE SZTUKK I KAŻDY JEST ZADOWOLONY - CZYTAJ DALEJ TE PIERDOŁY I MIŁEGO ŻYCIA

radziłbym zapytać naszych zadowolonych kklientów a nie wierzyć w każda pierdołę którą byle jaki domorosły elektryczek napisał

• #141 18 Lip 2007 14:18
    _jta_
    Specjalista elektronik

To może popytać tych zadowolonych klientów? I doprowadzić do tego, żeby się połapali, że ich oszukano?
    A na początek można zapytać sprzedającego o listę tych zadowolonych klientów... albo wziąć z komentarzy.

• #142 18 Lip 2007 17:37
    oj
    Poziom 42  

Zadowoleni klienci czekają na rezultat działania tego urządzenia wiec odpisują, że chyba/mi się zdaje obniża; a tak naprawdę to trochę sobie poczekają.

Z opisu aukcji wynika, że to urządzenie obniża prąd i można zobaczyć na zdjęciach a potwierdzeniem działania tego urządzenia jest dodatkowa ekspertyza wykonana na Politechnice Śląskiej.

Potocznie się mówi/pisze ze "płacę za prąd" a z opisu działania urządzenia wynika "że urządzenie obniża prąd"

A jak jest naprawdę to wiedzą tylko Ci "domorosłe elektryczki"

Po za tym ludzie boją się negatywów.

• #143 18 Lip 2007 17:54
    _jta_
    Specjalista elektronik

A tę ekspertyzę zamieszczają teraz na jakiejś aukcji? Ona jest autentyczna, czy to fałszywka?

• #145 20 Lip 2007 21:58
    marik_te
    Poziom 22  

no i dostałem ostrzeżenie z allegro, że niby wykorzystałem dane do kontaku z klientami do innych celów niż związanych z działaniem allegro. Oczywiście odpisałęm że przesłałem link to forum z opiniami o sprzęcie który Ci ludzie nabyli.
    Ciekawe co mi odpiszą.

• #146 20 Lip 2007 23:30
    oj
    Poziom 42  

Ci oszuści co sprzedają i oszukują ludzi wysyłają powiadomienia do allegro o zablokowanie takiego użytkownika, który informuje.

• #147 20 Lip 2007 23:33
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

marik_te
    Dostałeś ostrzeżenie, bo nie zrozumiałeś idei.
    To nie musi działać - ma się dobrze sprzedawać.
    A tu ktoś śmie "wsadzać kij w mrowisko"... :)

• #148 22 Lip 2007 19:00
    marik_te
    Poziom 22  

Ale może chociaż osoby które to przeczytałem i dostały maila ode mnie przekażą innym i tak dalej. Bo inaczej samemu nie da się walczyć.

• #149 08 Sie 2007 22:56
    Alchemik2600
    Poziom 21  

zbign10 napisał:
    Witam,
    kłania sie "prawie ze" naiwniak, ktory wszakze nie kupil jeszcze urzadzenia, ale byl bliski (przelicytowano mnie). Co ciekawe sporo sie interesowalem jako hobbysta elektryka i elektronika, ale co do pradu zmiennego teoria za tym stojaca byla juz za skomplikowana, wiec nie rozumialem i nie rozumiem tego (od strony teoretycznej, ale od praktycznej troche tak). Nie spodziewalem sie oszustwa (bo tak to chyba trzeba nazwac), myslalem, ze rzeczywiscie to jakos magazynuje (indukcyjnie )energie, a potem ja oddaje. Rzeczywiscie naiwniactwo z mej strony. Czy dalo by sie cos takiego zrobic, zeby to dzialalo i ile % mozna by zaoszczedzic. Popieram rozsadny glos, ze na wielu rzeczach sie nie znamy i jestesmy nabijani w butelke. Ciekawym polecam np. cala dziedzine medycyny i lekow - tam to dopiero jest biznes, a wy tu forumowicze mowicie o jakichs "nedznych" 60 czy 80 zl. A ile jest takich dziedzin? Dochodze do smutnego wniosku, ze na kazdym kroku trzeba sie strzec, bo "kazdy kazdego probuje na czyms orżnąć" a "malo jest ludzi uczciwych", co juz byl stwierdzil filozof Bias z Prieny. tym wieksza moja wdziecznosc dla osoby, ktora podeslala mi ten link. pozdrawiam forumowiczow.

Tak to tylko działają falowniki.

• #150 09 Sie 2007 00:06
    oj
    Poziom 42  

I dalej nic z tego nie wynika; opisy, wyjaśnienia, linki, info na Wikipedii

A urządzenie "do oszukiwania ludzi" dalej się cieszy zainteresowaniem...