Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Opel Omega B 2.0 16V - obroty biegu ja這wego.

blumatiz 16 Cze 2006 16:27 18297 10
  • #1 16 Cze 2006 16:27
    blumatiz
    Poziom 9  

Witam
    Temat stary jak omega - p造waj帷e obroty na biegu ja這wym

Omega B (kombi) 2.0 16V silnik X20XEV rok 1998, przebieg podobno 120 tys km (na tyle wygl康a)

Instalacja gazowa LO.GAS za 1900 z zrobione na instalacji ok 18 tys km
    reduktor - LO.GAS
    zaw鏎 gazowy - LO.GAS
    wielozaw鏎 - TOMASETTO
    komora szczelna - TOMASETTO
    prze陰cznik/ centralka - LO.GAS
    uk豉d elektroniczny - LO.GAS (flash 7FB01002)

OBJAWY
    na benzynie:
    silnik zimny pali bez problemu ciep造 r闚nie
    po osi庵ni璚iu temperatury ok 90 stopni i wci郾i璚iu peda逝 sprz璕豉/ wrzuceniu luzu obroty zaczynaj wachlowa od ok 600 do 2000 tak 5-10 razy i ustalaj si na 600. Auto w trasie jedzie normalnie, brak objaw闚 nier闚nej pracy silnika.

na gazie:
    po osi庵ni璚iu temperatury ok 90 stopni i wci郾i璚iu peda逝 sprz璕豉/ wrzuceniu luzu obroty najpierw spadaj do 600 potem rosn w ci庵u 3-4 sekund do 3000 i stoj, minimalne dodanie gazu powoduje spadek obrot闚 do ok 600.
    Podczas jazdy mam wra瞠nie nier闚nej pracy silnika na niskich obrotach (mo瞠 jestem przewra磧iwiony)

Sprawdzono/Wymieniono:
    Testy na komputerze OK
    uszkodzona sonda lambda - wymieniono
    przep造womierz - OK
    silnik krokowy - wymieniony
    uk豉d dolotowy - szczelny
    przepustnica - wyczyszczona (jak czy軼i貫m pomi璠zy przep造womierzem a przepustnic ca這嗆 by豉 pokryta nalotem o konsystencji g瘰tego oleju a pod przepustnic w g喚bi na dole by這 troch jakiego p造nu kt鏎y odessa貫m)

Mo瞠 kto mia doczynienia z tak instalacj gazow, czy taka praca silnkia mo瞠 by spowodowana b喚dami komputera gazu lub samej instalacji.
    W poniedzia貫k jad do Wroc豉wia sprawdzi instalacj gazow (Unigas) oraz jak to nie przyniesie efekt闚 do serwisu (JG Auto Serwis) na Karkonoskiej.
    Zakocha貫m si w tym samochodzie i zaczynam si martwi, 瞠 bez wzajemno軼i ;-)

• #2 19 Cze 2006 08:42
    leinadzs
    Poziom 27  

A czy to dobrze zrozumia貫m. Wciskasz sprz璕這 i luz podczas jazdy samochodem?? (z jak pr璠ko軼i). Czy na postoju jest normalnie?

• #3 19 Cze 2006 20:41
    blumatiz
    Poziom 9  

Wciskam sprz璕這 przed skrzy穎waniem i obroty rosn, jak wrzuc luz jest tak samo.

Dzisiaj by貫m u "fachowc闚" od instalacji gazowych Lo.Gas we Wroc豉wiu:
    czterech facet闚 przez trzy godziny grzebania nic nie wymy郵i這, przynajmniej nic nie skasowali.
    Pojecha貫m do Pana Omegi na Karkonoskiej, kt鏎y ze stoickim spokojem i niezachwian pewno軼i o鈍iadczy, 瞠 defekt usunie. Ale to dopiero w pi徠ek. O efektach powiadomi.

Nast瘼ne pytanie: czy mog zmieni komputer od gazu na inny rodzaj/system czy co tam innego?

• #4 19 Cze 2006 22:51
    crsevolution
    Poziom 16  

Wi璚 tak.. Sam mam omeg 2.0 16V i takie same problemy...

Ot騜 przeby貫m t sam drog co Ty i nadal nic, chocia ostatnio wpad貫m na nowy trop..
    Ta wersja omegi jest wyposa穎na w takie cudowne urz康zenie jak "czujnik pr璠ko軼i pojazdu".. W instrukcji napisali, 瞠 ten czujnik w豉snie odpowiada za sterowanie regulatorem wolnych obrot闚..

U mnie sprawa wygl康a tak, 瞠 podczas postoju wszystko ok, a gdy tylko rusz, mog jecha chocia瘺y 5 km/h na gazie obroty podskakuj do 2000 obr/min i nie chc opa嗆, nawet kiedy si zatrzymam (dopiero po chwili, lub kiedy przydusz silnik) natomiast na benzynie na postoju r闚nie jest ok, a gdy rusz obroty sobie faluj od 800 do 1400 dopuki si nie zatrzymam..

Na 90 % stawiam w豉郾ie na ten m康ry czujnik, kt鏎y wysy豉 sygna prostok徠ny do ECU, a ten podaje sygna steruj帷y do silnika krokowego..
    Nie szukaj w instalacji gazu, bo jak m闚i wszyscy "fachowcy" aby silnik dobrze chodzi na gazie najpierw musi dobrze chodzi na paliwie.

Za kilka dni dam zna czy wymiana tego cacka pomog豉 - aktualnie wymieniam uszczelk pod g這wic :(

Mimo wszystko je郵i ten mechanik pomo瞠 co na Twoj dolegliwo嗆 daj zna co zrobi i czy pomog這 :)

• #5 20 Cze 2006 08:25
    leinadzs
    Poziom 27  

A tak prawde m闚i帷 do tego silnika powinna by za這穎na sekwencja (IV gen.), bo na II gen. mog sie cuda dzia, a widzia貫m ju gorsze przypadki ni opisujesz.

• #6 24 Cze 2006 12:18
    blumatiz
    Poziom 9  

Usterka prawie usuni皻a.

Sprawdzone zosta這 powt鏎nie wszystko, wyczyszczone i jeszcze raz sprawdzone TECHEM 1 i 2.

Regulacji poddawana zosta豉 przepustnica i potencjometr, na warsztacie OK, ale po wyje寮zie na jazd pr鏏n znowu objawy takie same - konsternacja.

Na TECHU niby OK, ale to nie to.
    W ko鎍u wyjazd na miasto z podpi皻ym Techem 1 i ... nastawnik biegu ja這wego warto軼i praktycznie sta貫 0,49V a stan nastawnika po wysprz璕leniu/wrzuceniu luzu zmienia si czasami z nieaktywny na aktywny lub nie zmienia si wcale.

Podpi瘭i鄉y zapasowy komputer auta b璠帷y w豉sno軼i warsztatu uprzednio zaprogramowany i ... jest OK., auto jedzie jak marzenie, silnik trzyma prawid這we obrotu na biegu ja這wym, odczyty na TECHU jak najbardziej prawid這we: napi璚ia, kiedy ma by aktywny jest, kiedy nieaktywny r闚nie.

Pod陰czyli鄉y na poboczu instalacj gazow i dalej wszystko jak w najlepszym porz康ku. Ponownie oryginalny komputer i p造wanie obrot闚 powr鏂i這 :cry:

Diagnoza: posypa si program w kompie, najprawdopodobniej podczas monta簑 instalacji gazowej "fachowcy" co sp...li, i ja ju wiem, dlaczego poprzedni w豉軼iciel sprzeda auto: nie m鏬 doj嗆 do przyczyn p造wania obrot闚.

Przysz這嗆: wtorek-pr鏏a zmiany oprogramowania w komputerze auta lub w przypadku nieszcz窷liwych zdarze (braku mo磧iwo軼i zmiany programu, wysypania si kompa) naprawa. Ca趾owity koszt imprezy z robocizn itp. ca貫 720z (czarny scenariusz) lub znacznie mniej w przypadku powodzenia w zmianie oprogramowania.

Zgodnie z polityk szefa/w豉軼iciela serwisu nic dotychczas nie p豉ci貫m, pomimo, 瞠 go嗆 widzia mnie drugi raz na oczy a ja mam do nich ok 120km, poda jedynie maksymalny koszt naprawy z robocizn do uiszczenia w przypadku usuni璚ia awarii.

• #7 04 Lip 2006 23:23
    blumatiz
    Poziom 9  

Problem rozwi您any :D :!:

Przeprogramowany komputer - 520z, gazowniacy jak zak豉dali instalacj namieszali troch w instalacji samochodu i wysypa si program w kompie, niewiadomo dlaczego przyj掖 domy郵nie inny model nastawnika biegu ja這wego.
    Regulacja instalacji gazowej wraz z wymian filtra gazu - 70z, operacja trwa豉 ok 10min

Teraz si ciesz jazd na gazie bez falowania obrot闚 :D

Nie polecam instalacji gazowej LO.GAS - ma豉 dost瘼no嗆 warsztat闚 z osprz皻em do tej instalacji, sprawia k這poty "gazownikom"

Gor帷o polecam warsztat JG AUTO SERWIS we Wroc豉wiu na Karkonoskiej - fachowo嗆, solidno嗆 i UCZCIWO汎.
    Panowie wiedz co robi, mo積a sta przy samochodzie podczas naprawy, co podpatrze i dowiedzie si czego o swoim samochodzie, na pytania tycz帷e sposobu usuwania usterki/jej przyczyn uzyskuje si odpowiedzi :!: jasne, rzeczowe, przekazane w spos鏏 adekwatny do zasob闚 wiedzy pytaj帷ego.

• #8 05 Lip 2006 13:53
    funcalpg
    Poziom 2  

Witam.
    Mam VECTR 1.6 16v z 1999r. i od roku instalacj Lo.gas.Od roku je盥輳 na niej ok. 90km codziennie i jestem z niej bardzo zadowolony.
    Samoch鏚 chocia wa篡 ponad 1300kg pali w tej chwili ok. 7,8 litra gazu.
    Mam instalacj II generacji ( bo tania) i nie mia貫m z ni 瘸dnych problem闚.
    Jest to faktycznie ma這 znana instalacja , ale trudno na ni zwala win za b喚dy monta穎we lub awari twojego komputera.
    Jest te dost瘼ne oprogramowanie do tej instalacji (jeden programik dla komputerka do instalacji II generacji zamie軼i貫m na forum) , a to oznacza ,瞠 mo積a samemu co kombinowa (czyli poprawia) nastawy gazownik闚.

• #9 13 Sie 2006 12:56
    Maniekanglia
    Poziom 2  

mam taka sam omege tylko benzyne i mam problem taki ze do 2500obrot闚 dusi sie jakby niemia paliwa a po 2500 chodzi jak gdyby nigdy nic i tak jest przy kazdej zmianie biegow,ale jak jest zimny to chodzi bez problem闚.Niewiem co mam robic ta wersja niema komputera.Dzieki z gory

• #10 19 Maj 2007 00:41
    jaraczz
    Poziom 11  

Czy ma ktos moze oprogramowanie do Lo. GAS flash ?? bo jest mi bardoz potrzebne sciagnolem cos ze strony producenta ale przez ten progrma nie ma komunikacji

• #11 11 Mar 2008 21:29
    Didi1102
    Poziom 10  

wlasnie znalaz貫m jakis soft na stronie producenta do flash`a jakis czas temu jeszcze nie bylo tego moze kto sprawdzi?? bo ja jeszcze sie kabelka nie dorobilem :-) http://www.lo-gas.com/Downloads.html#Software jest tam napisane flash .....

czekam na wyniki prob

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME