Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie się komputera po zmianie karty graficznej

16 Cze 2006 20:50 1566 8
  • Poziom 11  
    Witam! Niedawno kupiłem kartę GeForce Anihilator Pro, do nowego starego kompa, którego powoli składam. Zacząłem testować na moim aktualnym, i jakie bym nie zainstalował detonatory czy 28.82 czy 30.82 czy 42.70 to problem ten sam. W Underground 2 w samym menu gry muzyka się przycina, w grze co jakieś 3-5 sekund są skoki, klatek około 30 na 1024x768 maks. detal. Filmy divix czy z samej gry chodzą dobrze, ale jak puszcze, mpeg2 HDTV to mogę go obejrzeć tylko z 10 sekund z przycięciami i wszystko staje reset jedynie pomaga. W 3D Marku 2001 to samo widać jak się zatrzymuje animacja, w demie też i dodatkowo dźwięk rwie. Jak założę GT6600 to wszystko idealnie chodzi. Miałem kiedyś taka kartę, ale starszy sprzedał też za grosze tak jak ja tą kupiłem, nie było z nią żadnych problemów. Ma tez małe nie dotaktowanie pamięci powinna mieć 300Mhz a ma 286. W tym 3Dmark pamiętam jak testowałem mojego poprzedniego Anihilatora nic się nie przycinało 1500pkt. miałem. A teraz 3900 i nie chodzi jak trzeba do worda się nadaje :roll: http://img462.imageshack.us/img462/6702/grafa4vt.jpg

Konfiguracja mojego kompa:

P4P800 E Deluxe
    P4 3,4 Ghz HT
    Ram 2GB
    Zasilacz 350W
    Reszta chyba nie ważna

PZDR :wink:
  • Spec od komputerów
    To że do worda się nadaje to masz rację.Underground 2 tnie się na nowych kartach a co dopiero na takim zabytku.Ta karta nijak nie pasuje do reszty sprzetu.
  • Poziom 29  
    Witam

Objawy by wskazywaly,ze karta jest za mocno podkrecona lub jest za slaba.Czy byla krecona?Moze karta poprostu sie przegrzewa?

Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam.
    Zakladam, ze karta chodzi na AGP.
    Sprawdz, czy masz wlaczona w BIOSie maksymalna obsluge AGP (x8 lub x4), sprawdz, jaka ramke dla tekstur masz ustawiona w BIOSie (4, 16, 32, 64MB itd.). Skoro poprzednia karta chodzila OK, to:
    - ta karta jest trafiona (najlepiej by bylo sprawdzic na innym kompie)
    - gdzies tworzy sie bottleneck
    Bardziej pasuje druga mozliwosc. Wbrew pozorom, dysk jest bardzo wazny - u mnie na 7600GT w NFSU2 widac, niemal niezauwazalne, ale zawsze, 'tykniecia' - kiedy gra doczytuje trase (jak jezdzisz po miescie, trasa jest streamowana z dysku - to naprawde kupa danych) - mam cieniutkiego WD UDMA100.
    Mozesz tez miec pofragmentowana pamiec - sprobuj uzyc narzedzia typu MemoryBoost.
    W ostatecznosci mozesz sprobowac przywrocic ustawienia BIOSu (default).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    W biosie jest włączone 32MB, dysk nie za dużo czyta jak jest menu gry, pamięć pofragmentowałem tym programikiem, delault w biosie ustawiałem nic nie dało. Nic nie dało ustawiane w Riva Tuner najmniejszej i największej wartości Mhz procka i pamięci.

ZeeWolf napisał:
    - ta karta jest trafiona (najlepiej by bylo sprawdzic na innym kompie)

Byłem u kumpla z tą kartą sprawdzałem na Duronie 800,na 3Dmarku się zawiesza czarny obraz, Speed w ogóle się nie chce zainstalować, jak są screny z gry to zwiech i nawet 3 magiczne przyciski nie działają.
    Karta grafiki ma wspomaganie mpeg2 i nie da się w ogóle oglądać nawet filmów dvd bo się tnie.

ZeeWolf napisał:
    - gdzies tworzy sie bottleneck

co to takiego?
  • Pomocny post

Poziom 35  
    To o co pytałeś co nie rozumiałes to chodzi o to że jednak sa znawcy tematu a reszta robi swoje .:}
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Bottleneck to 'waskie gardlo', czyli (w przypadku komputerow) taka czesc architektury komputera, gdzie drastycznie spada przepustowosc transferu danych - mozesz miec procesor 4GHz, ale jezeli pracuje na magistrali 100MHz - to wlasnie jest bottleneck - magistrala nie jest w stanie nadazyc przeslac danych przetworzonych przez CPU - wiec wydajnosc spada.
    Ale skoro testy na innym kompie nie wypadaja pomyslnie, chyba to jednak wina karty. Obejrzyj kondensatorki (czy nie napuchly) oraz plytke drukowana pod GPU - czy nie jest zazolknieta (slady upalenia GPU).
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Z dekodeowania mpeg2 ma tylko kompensacje ruchu, wiec procesor tez ma co do roboty.
    Poza tym bez przesady uruchamiac na tym Underground 2 - wiadomo, ze bedzie sie zacinac.
  • Poziom 11  
    ZeeWolf napisał:
    - mozesz miec procesor 4GHz, ale jezeli pracuje na magistrali 100MHz - to wlasnie jest bottleneck - magistrala nie jest w stanie nadazyc przeslac danych przetworzonych przez CPU - wiec wydajnosc spada.
    Mam 800FSB

Na aukcji koleś napisał:

Cytat:
    Karta ma założony nowy łożystowany i bardzo cichy wiatrak / niesłyszalny /.

Karta z wyglądu ok, są kondensatory, ale smd nie widać po nich nic. Ale radiator ledwo ściągłem było tyle pasty ze na pewno zamiast chłodzić była za izolator, nałożyłem cieniutko pasty Zalman.

Cytat:
    Dla mniej wymagających wystarczy nawet by pograć w starsze gierki.

Chyba chodziło mu o sapera :roll:

Platon napisał:
    Poza tym bez przesady uruchamiac na tym Underground 2 - wiadomo, ze bedzie sie zacinac.

Mozliwe za na AMD tak jest :wink: ale Duron 800 to napewno bedzie za wolny i na takiej karcie (chyba 200FSB ma)
    straszne ma wymagania ta gra:
    http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=2956
    mialem gts byl gorszy nie wiem do tej pory czemu, fakt troche ta gra wyciska z tak słabej karty, na upartego mogłby grać (60klatek na minimum detali i 640x480), i mowić ze dysk albo procek jest za wolny bo sie przycina

np. http://www.tomshardware.pl/graphic/20000816/suma-05.html
    annihilator :arrow: GeForce DDR

Jak nie będzie chciał allegrowicz tej karty spowrotem to negatywa wale, no nawet filmów dvd nie można obejrzeć, i stary 3dmark oszukuje punktami zamiast dać z 500pkt. Demo szarpie jak bym miał możliwość to bym filmik zamieścił. Naprawdę dzięki za fachowe wypowiedzi. PZDR :wink: