Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora WS 504 - martwy kanał

rockenroller 16 Jun 2006 21:34 1440 2
 • #1
  rockenroller
  Level 11  
  Mam oto taki problem. We wzmaku WS 504 wysiadł jeden kanał. Stało się to całkowicie nagle i na dodatek, wtedy gdy wzmacniacz nie pracował. Wykluczam więc jakieś zwarcie mechaniczne kabli itd. Pomyślałem, że to końcówka poszła, więc zdjąłem obudowę i patrzę, że przed kondkami 4700 poszły bezpieczniki 3,15 A, no to je szybciutko wymieniłem.
  No i to samo, tez sie spaliły.
  Zacząłem się więc zastanawiać co to może być. Czy to końcówka STK poszła i pali bezpieczniki? To mi sie mało prawdopodobne wydaje bo przypominam sobie ze jak kiedyś wcześniej wykończyłem końcówki to po wstawieniu nowych bezpieczników pozostały one całe.  Ale to jest jeden z pierwszych modeli i ma jakieś diabelnie dziwne kondensatory, takie 2 x 2 x 4700 uf, zamontowane poziomo a nie zwykłe cztery. Jeden z nich jest od strony zasilania jakoś dziwnie wybrzuszony. Czy to możliwe by była to wina kondensatora? Np. że jest całkowicie suchy w środku. Na jakie te kondensatory wymienić???
  Ludzie pomóżcie, bo przecież serwis mnie zrobi w bambuko!

  Dzięki z góry!
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Witam. Wymień te kondensatory, mogą mieć zwarcie. Możesz też wylutować końcówkę mocy i zobaczysz, czy bezpiecznik ulegnie uszkodzeniu. Sprawdź też mostek prostowniczy.
 • #3
  rockenroller
  Level 11  
  Długo sie z tym babrałem, ale to faktycznie były kondensatory, całe szczęście. Wzmak chodzi jak nowy, no prawie nowy, bo resztę elektrolitów też bym musiał wymienić, tylko jakoś mi się nie chce.
  Chciałem wstawić pojemność 6800 uF/63v 105 C ale nie mogłem nigdzie w Poznaniu dostać. Wie ktoś gdzie można kupić w internecie, bo szukam i nie moge znależć.
  Jeszcze jedno pytanko.
  Chciałem wymienić diody w mostku prostowniczym na jakieś szybsze soft recovery, ale tam są zamontowane zwykłe osiowe, a ja nie wiem jak w tych softach odróżnić katodę od anody, czy ona jest jakoś oznaczona?