Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dużym spalaniem w Uno 1.5

16 Cze 2006 22:29 1134 8
  • Poziom 11  
    Cześć
    Mam uno 1,5 z 1987r. pali mi około 5 litów na 30km. To jest na gaźniku mochotronik czy jakoś tak na jedno punktowym wtrysku nie wiem jak to się dokładnie nazywa.
    Silnik pracuje normalnie żadnego muła niema ani nic. Jeszcze dymi tak na czarno.
    Proszę pomuzcie co mam zrobić żeby on mniej palił bo ten gaznik jest jakis durny bo tam same kable ido do tego gaznika i weze z bezyno. bo ten gaznik nie jest prosty jak w maluchu.
  • Poziom 21  
    to sie zdecyduj wkoncu czy gaznik czy monowtrysk... jak wtrysk to jest i komputer i lambda itd. I jesli duzo pali i takie jaja sie dzieja to ja bym obstawial sonde lambde :)

a tak na marginesie to od kiedy podaje sie spalanie na 30km? ja zawsze myslalem ze podaje sie ile spala na 100km
  • Poziom 11  
    ale sonde wymieniłem jest nowiutka.
    czy mzna tam jakos recznie ustawic spalanie.
  • Poziom 21  
    za ustawienie mieszanki i po czesci spalanie jest odpowiedzialny komputer. jesli sonda jest nowa i w 100% sprawna propnuje diagnostyke komputerowa. Mozesz tez samemu wykasowac bledy komputera i zobaczyc czy bedzie poprawa.
  • Poziom 25  
    Przerabiałem ostatnio cos takiego w SC 1100. Winny był wtryskiwacz. Tylko wymiana pomogła.
    Pzdr
  • Poziom 17  
    Peluspel napisał:
    ale sonde wymieniłem jest nowiutka.
    czy mzna tam jakos recznie ustawic spalanie.

Jak nie stracisz na porządną diagnostykę to pół auta wymienisz i dalej z tyłu będziesz miał diesla i zawirowania w zbiorniku.
    Podjedź na komputer zobaczyć błędy , zajrzeć w parametry , a potem części wymieniaj . Z śrubokrętem przy tym aucie nic nie zrobisz , a strzelając CO MOŻE BYĆ - przedrożysz wartość samochodu :|
  • Poziom 11  
    djswirek napisał:
    za ustawienie mieszanki i po czesci spalanie jest odpowiedzialny komputer. jesli sonda jest nowa i w 100% sprawna propnuje diagnostyke komputerowa. Mozesz tez samemu wykasowac bledy komputera i zobaczyc czy bedzie poprawa.

jak mam to zrobic i co mi bedzie do tego potrzebne.

ps. reszta to tylko do mechanika do mechanika a ja chce to sam naprawic...
  • Poziom 21  
    o ile dobrze pamietam to musisz miec odpowiedni kabel i program wiec raczej sam tego nie zrobisz, pozostaje Ci jechac gdzies gdzie maja i zdiagnozuja.