Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Syrena wyje i wyje Clifford 20

ubeestyler 17 Jun 2006 00:26 3982 14
 • #1
  ubeestyler
  Level 10  
  Podczas wymiany akumulatora w aucie nie odłączyłem syrenki od alarmu firmy Clifford 20. Gdy ściągnąłem pierwszą klemę z minusem, syrenka zacząła wyć. Natychmiast włożyłem kluczyk do syrenki i odłączyłem ją. Po wymianie akumulatora włączyłem syrenkę, ale zaczęła wyć. Alarm widać, że działa, bo zapala się dioda Led, światła mrygają przy zamykaniu centralnego zamka, uzbraja się. Odłączyłem syrenkę, bo gdy ją włączam wyje, a próby wyłączenia jej pilotem nie odnoszą skutku. :cry: Czy można to naprawić określoną sekwencją przełączeń przełącznikiem serwisowym, który znajduje sie koło bezpieczników? Czy już muszę nową syrenkę kupić?
 • #2
  bartek_p
  Level 31  
  Wszystko ok. Poprostu się rozprogramował, ale niestety niepowiem ci ajk go przywrócić do poprawnego stanu, przerabiałem to kiedys ale niestety nie pamiętam co trzeba zrobić
 • #3
  ubeestyler
  Level 10  
  Czyli nie tak źle. W serwisie chcą za wymianę syrenki 120 zł, a jeszcze nie wiedzą co jest grane. :D Nie poddam się!!!
 • Helpful post
  #4
  Artur Jurkiewicz
  Level 14  
  Narazie nie kombinuj z ustawianiem alarmu. Sprawdz czy na przewodach wychodzących z syreny są odpowiednie napięcia. A mianowicie:
  Przewód czerwony +
  Przewód czarny -
  Przewód biały + ale dopiero jak centrala jest w stanie alarmowania
  Przewód niebieski ( tutaj może nie być ani + ani - to jest przewód uzywany do prealarmu.
  Jeżeli na przewodach czerwonym lub czarnym nie ma napięcia musisz sprawdzić przyczynę i usunąć. Te przewody służą do zasilania akumulatora wew. syreny i jeżeli na którymś z nich nie ma napięcia syrena sama wywołuje alarm. Jezeli to nie pomoże napisz będziemy programować na nowo alarm. Napisz o efektach.
 • #5
  ubeestyler
  Level 10  
  Byłem u magika elektryka i sprawdził przewody wychodzące z syrenki, wszystko wskazuje, że napięcie jest, sprawdzaliśmy w stanie wzbudzenia, też jest ok. Uznał, iż problem może być w samej syrence, no i oczywiście wymiana..."bo syreny z własnym zasilaniem tak mają itp". Nie jestem przekonany, co do tej opinii, ale jeśli będzie trzeba to nie będzie wyjścia. Czyżbym miał pecha i przy wymianie akumulatora uszkodził syrenę, może zbieg okoliczności?Czy podjąć się wymiany?
 • #6
  bartek_p
  Level 31  
  Nie masz jakiegoś znajomego??, może da się na próbe przełożyć??
  Ale jeśli elektrykk ci wszystko dobrze sprawdził, to może rzeczywiscie syrenka padła.
 • #7
  ubeestyler
  Level 10  
  Niestety, nie mam żadnego znajomka :cry: . Jeśli wymiana będzie niezbędna, to czy wybrać z własnym zasilaniem, czy bez własnego zasilania, jakie są zalety i wady? :?:
 • #8
  carrier
  Car alarms specialist
 • #9
  ubeestyler
  Level 10  
  Faktycznie Carrier Koszt syrenki nie jest duży, dziwi mnie fakt, że na assistance 24h Clifford za syrenkę chcą 120!!!! a to już lekka przesada. No nic chyba kupię tę syrenkę sam, tylko z zasilaniem własnym, czy bez zasilania - która lepsza?
 • #10
  bartek_p
  Level 31  
  Z zasilaniem, lepsz , gorsza. Różne szkoły. Jeśli miałeś z zasilaniem to nich tak zstanie. :)
  A co do assistance Cliforda, to jak sobie przypomnisz ile płaciłeś za alarm , wszystko bedzie jasne. Jeśli masz autko na gwarancji to jedź troszkę dymu zrobić do ASO
 • #11
  Artur Jurkiewicz
  Level 14  
  Coś pisałeś ostatnio''że się nie poddasz". Więc kup syrenę z własnym zasilaniem i sam zamontuj. Takie syreny najdroższe są w cenie do 50 zł. Jeżeli sam nie dasz rady podłączyć to pomogę ci. Rozpiszę ci wszystko krok po kroku.
 • #12
  xwit
  Level 33  
  Myślę,że dasz radę podłączyć.A co do rozpisywania to chyba nie będzie co bo tam są tylko trzy przewody których użyjesz.Jeden odpada.
 • #13
  ubeestyler
  Level 10  
  Wmienię na bank!!! tylko mam problem. Jak byłem przekonany do syreny z własnym zasilaniem, tak teraz poznałem zalety syren bez takiego zasilania. Nie wiem czy dobrze mnie poinformowano. ..."syreny z własnym zasilaniem mają to do siebie, że gdy bateria wewnątrz nich podupada, to wówczas w zimie pobierają znaczną ilość prądu z akumulatora, powodując częste jego rozładowanie.....,podczas wymiany akumulatorów potrafią odmówić posłuszeństwa, no i ich żywotność ze względu na ich wewnętrzne zasilanie jest do przewidzenia (mój przypadek)....., odchodzi się od montowania takich syren, bo przysparzają serwisantom problemów...". To były odpowiedzi na moje pytanie " Dlaczego tak łatwo nie mogę dostać syreny z własnym zasilaniem?. Obdzwoniłem 5 firm i niestety nie ma. Wiem wiem, że są na allegro. Co wy o tym sądzicie???
 • Helpful post
  #14
  bartek_p
  Level 31  
  Syrene z własnym zasilaniem dostaniesz od ręki w każdym sklepie elektronicznym.
  Bzdurą jest że taka syrenka rozładowuje aku.
  Akumulatorki w syrenie są cały czas doładowywane z aukmulatora, jest z nich pobierany prąd tylko w przypadku odłączenie aku, więc nierozładowują się praktycznie nigdy.
  A zimą , jeśli masz starsze autko to wiadomo że trzeba czasem nu trochkę prądu dłożyć.
  A co do allegro to ja osobiście nie polecam alarmów i peryferii ponieważ w przypadku awarii możesz się odwołać najwyżej przez okno.
  (są oczywiście wyjątki od tego ale to znikomy procent)
 • #15
  ubeestyler
  Level 10  
  Syrenkę wymieniłem i wszystko jest ok. Działa jak należy. Przyczyną było złe podawanie masy przez syrenkę. Możnabyło się pobawić, ale nie wiedziałem, jak to ugryść. Koszt syrenki + wymiana 50 zł, znacznie mniej niż proponowali mi wcześniej. Dziękuję wszystkim za pomoc. :D