Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

różnica zapisu pomiędzy CD-RW A CD-R

12 Cze 2003 17:45 8356 8
  • Poziom 11  
    Może ktoś sie wypowie ko wie czym się różni zapis pomiędzy CD-R
    a CDRW ?
    Chodzi mi o to że kupiłem sobie dwie płytki CD-RW EMTEC(dawny BASF)
    i nagrałem audio , nastepnie zaniosłem do samochodu a tu nic ! nawet indeksu płyty kompakt nie czyta .Sprzęt CLARION ma parę lat , ale cd-r czyta bez problemu , a w tym przypadku nic nie czyta.Tą sama płytę w kompakcie w domu czyta , nie wiem o co chodzi ,i mam pytanie czy mozna regulacją lasera uzyskać odczyt cd-rw , a moze wcale nie chodzi tu o regulacje???
    Jeśli ktoś wie o co chodzi lub spotkał sie z tym problemem to prosze o odpowiedż.
  • Poziom 11  
    Po prostu starsze lasery nie są dostosowane do odczytu z CD-RW, nie można tego zmienić przez żadną regulacje
  • Poziom 22  
    Nie chodzi tylko o laser z lepszymi parametrami czytający płyty o zmniejszonym współczynniku odbicia warstwy nośnika CDRW. Także sama elektronika kompaktu i algorytmy rządzące jej pracą (głównie blok RF) musi być do tego przystosowana. Nie ma sposobu żeby jakoś przerobić odtwarzacz przez kręcenie prądem lasera, to nic nie pomoże a tylko może zaszkodzić.
  • Poziom 43  
    nie chodzi także o wiek sprzętu kupiłem nowiuskie DVD z pioneera z MP3 i nie mozna odczytywac RW bo widzi je jako DVD
  • Poziom 11  
    Czyli nie będę słuchał muzyki z cdrw w swoim cd. Ale widziałem w ofercie makro compact sony za 499zł co ma odtwarzać cdrw i ma 4*45W , może warto się zastanowić ?
    co o tym sądzicie?
  • Poziom 17  
    4*45 W muzycznej. A warto Ci sie pakowac po to zeby odtwarzac RW? I tak do dobrych glosnikow potrzebny jest wzmak. Juz bym wolal przeznaczyc kase na kupno wzmcniacza.
  • Poziom 19  
    problem tkwi tez w predkosci nagrywania np moj blaupunkt przeczyta RW ale gdy nagrywam ja nie szybciej niz x8 jesli wejdzie powyzej moge zapomniec o posluchaniu zapewne chodzi tu o ilosc bledow zapisu z ktorymi nie radzi sobie CD
  • Poziom 23  
    g.... prawda. jest ze plyty RW sa poprodu zapisywane pod roznim katem na powloce srebra jezeli jest laser patefona znajdzie plyte RW to inaczej zachowuje sie soczewka lasera i jesli laser nie ma mozliwosci czytania RW to chocby kazdy z was sie zes... to nic na to nie poradzi

choc swoja droga nagrywalem takie RW az w koncu sie zdenerwowalem i nagralem sobie 20-sto plytowa plytoteke i jest OK
  • Poziom 11  
    a może zainstalować sobie cd rom w samochodzie , przecież laser napewno czyta cd rw. Może ktoś posiada ludzki opis jak zrobić yammpa
    z cd romu gdzieś kiedyś widziałem takie coś w necie ale mi uciekło , a i opis był niekompletny . To by była jazda: mp3 z cd rw :)
    zrobił ktoś coś takiego np.z hdd?
    może ktoś by wrzucił jakiś schemacik , albo napisal jak to się sprawdza w samochodzie .
    deha