Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domove na glosnikach TVM

Jofi 17 Cze 2006 12:14 5046 15
  • Kino domove na glosnikach TVM
    Technicke data:

Orientačná cena: 3 600 Sk
    Autor: Joľo Jachym - Jofi, jachymj(malpa)pobox.sk

Predné reprosoustavy:

Reproduktory: TVM ARO 4658, Hadex (Q187)
    Rozměry (Vx©xH): 350x180x200 mm
    Typ ozvučnice: clossed
    Objem: 7,5 l
    Výhybka: kondenzátor 4,7 mF
    Charakteristická citlivost: 85 dB @ 1W/1m
    Kmitočtový rozsah: 70 - 20 000 Hz

Efektové reprosoustavy:

Reproduktory: TVM ARO 4658, NO NAME (Made in Poland)
    Rozměry (Vx©xH): 260x165x185 mm
    Typ ozvučnice: clossed
    Objem: 5,5 l
    Výhybka: kondenzátor 4,7 mF
    Charakteristická citlivost: 85 dB @ 1W/1m
    Kmitočtový rozsah: 70 - 20 000 Hz

Subwoofer:

Reproduktory: TVM ARN 5618
    Rozměry (Vx©xH): 400x250x280 mm
    Typ ozvučnice: bassreflex
    Objem: 22 l
    Charakteristická citlivost: 87 dB @ 1W/1m
    Kmitočtový rozsah: 40 - 300 Hz
    Zesilovač: 60 W

Konątrukcia:
    Fronty sú skonątruované z drevotriesky, ktorú som si sám narezal na mieru. Hrany som trocha zhobµoval aj kvôli "image" a následne ich zlepil Herkulesom a zoąrouboval zvonku so zapustením samoreziek a ich následným zatmelením. Vąetky ostatné nerovnosti boli zatmelené a prebrúsené jemným brúsnym papierom tak, aby povrch bol úplne hladký. Vnútro je eąte vytmelené silikónovým tmelom pre dokonalé utesnenie. Celý povrch je oblepený samolepiacou tapetou s imitáciou dreva. Bedne sú urobené bez zapustenia meničov a terminálu. Zospodu sú eąte nalepené gumené polguµové vodovodné tesnenia, ktoré je beľne dosta» v ľeleziarstve a to kvôli prenáąaniu rezonancií na nábytok.
    Vzhµadom na rozmery nebolo treba nič vystuľova». Z vnútra sú vytĺmené tlmiacim materiálom, ktorý sa pouľíva na výplň do zimných búnd v hrúbke 2 cm na zadnej a bočných stranách, predná je netĺmená.

Efekty sú rieąené obdobne ako FRONTY, vrátane kondenzátora na výąkovej ceste.

Subwoofer je typu bassreflex. Je konątruovaný obdobne ako FRONTY aj EFEKTY z drevotriesky 18 mm, ktorú som si sám napílil presne, hrany sú skosené pod 45°.
    Je aktívny, napájaný TDA 7294, obsahuje pasívnu výhybku(L= 4 mH + C= 33 mF), ktorú mi urobil známy spolu so zosilovačom. Má zvláą» výstupy pre kaľdý satelit a center (ktorý som uľ nedorobil :).Hlasitos» je regulovateµná zvláą» pre subwofer, center a satelity, na ktorých je eąte regulácia výąok a basov a samozrejme stereováha. Bassreflex je ladený na 35 Hz s priemerom 45 mm a dĺľkou 130 mm. Vytlmené sú bočné strany a dno a vrch, zadná stena je odmontovateµná a netĺmená kvôli namontovanému zosilovaču, veµkému chladiču a výhybke.

Záver:
    Počiatočná myąlienka bola urobi» jednoduché reprobedničky zo starých tesel, ktoré napriek snahe ostali zase nevyuľité. Táto zostava nie je ľiadna HI-END, je cenovo nenáročná, takľe ani som neočakával nízky rozlievajúci sa bass a cinkavé výąky (vzhµadom na pouľité reproduktory), ale aj napriek tomu, som pri prvom spustení bol naozaj veµmi milo prekvapený. Zvuk bol neporovnateµný s tým čo som počul dovtedy. Efekty vo filmoch sú zreteµnejąie a reálnejąie aj napriek tomu, ľe je to v podstate iba stereo. Prekvapili ma samotné satelity, aj samotné hrali pri pridaní basov dos» nízko a razantne, samozrejme pri opatrnom regulovaní hlasitosti. Je zrejmé, ľe pri vyąąích hlasitostiach uľ nestíhali, ale na basy tam je predsa subwoofer.

Takľe celkový výsledok na to, ľe to je môj prvý projekt je veµmi pozitívny, so zvukom som spokojný, aj keď je tu čo vylepąi», myslím ľe cieµ som dosiahol a hlavne nadobudol praktické skúsenosti do stavby ďaląieho projektu domáceho kina.

Obrazki
    https://obrazki.elektroda.pl/11_1150539411.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2_1150539426.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/99_1150539440.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/99_1150539460.jpg

Fajne!
  • #2 17 Cze 2006 13:47
    barti223
    Poziom 20  

Jeszcze żeby¶ to napisał po polsku a nie po Czesku ;)
    Ogólnie bardzo fajne tylko czy to jest zbudowane z DESEK?? czy mi sie tylko wydaje.
    ogólnie ocena moja 3.
    pozdro

• #3 17 Cze 2006 14:20
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Nie przesadzaj Barti, nie jest Ľle. Spokojnie 4 można mu dać. Po polsku też już pisał jak umiał. To już nie pierwsza jego konstrukcja i każda jest coraz lepsza. Tak trzymaj Jofi!

Pozdrawiam

• #4 17 Cze 2006 15:22
    bakss
    Poziom 13  

nie deslki tylko OKLEINA - widać niedokładno¶ć w wyszpachlowaniu powierzchni na ostatniej focie .

mógłbym rzec że ten komplecik to takiej minimalistycznej postury. Moje ocenta taka jak Barti-ego

ps.ciekawe czy przetworniki gotaniej wyniosły wkońcu Tesle krajowa firma:)

pozdrawiam

• #6 17 Cze 2006 21:08
    barti223
    Poziom 20  

Oj jak sie pisze szybko bez patrzenia na klawiaturke to tak jest...
    Za co przepraszam , będe sie starał.
    Pzdr

• #7 17 Cze 2006 23:00
    crazy_88
    Poziom 42  

bardzo landy projekt moja ocenka to 5

• #8 17 Cze 2006 23:41
    izzy
    Poziom 22  

Jofi good work.
    Looks very great :)
    You have done good work :)

Cytat:
    Efektové reprosoustavy:

Reproduktory: TVM ARO 4658, NO NAME (Made in Poland)

IMO It's looking like Tonsil GDWK.

And I have question :)
    Why you made difference between Front and Efect box ??

tak btw to co macie do czeskiego :)
    nie mówie o pisaniu ale czytać się da bez większych problemów

• #9 18 Cze 2006 22:02
    Marcin_126
    Poziom 16  

Jofi, I have some question.
    How is it possible if you have the same speakers in closed boxes with different volume and there is the same bandwidth?
    I think that boxes would look better with the same tweeters.
    Generally they are not bad.

Co do pisania po czesku to ja również zupełnie nie rozumiem po co się czepiać kolegi.
    Już nie mówi±c o czym¶ takim "Spokojnie 4 można mu dać" (jaka¶ rozmowa na PW czy co:?).

• #10 18 Cze 2006 22:59
    jarem2
    Poziom 14  

It is funny to read in czech ;) I never get wind of that czech is so similar polish

• #11 19 Cze 2006 06:42
    Jofi
    Poziom 9  

jarem2 napisał:
    It is funny to read in czech ;) I never get wind of that czech is so similar polish

kolege, to nie pisane pocziesku, ja to pisem po slovacki, I´m from Slovakia (®ilina)
    I bardzo dziekujem za komentare i punkty.
    To nie jest drewo, to okleina, i to jest moj piervsi projekt, zato te niedokonalosti. moj drugy projekt jest moje kino domowe na glosnikach Tonsil i treci projekt to retro kolumny Tesla jak vidać na tom webu.
    Chcial bym robić nowy projekt, subwofer na glosniku GDN 20/80,4.
    Dziekujem
    Pozdro Jofi

• #12 20 Cze 2006 00:03
    Fikszyn
    Poziom 18  

Jofi dałe¶ dużo własnej pracy to widać na fotkach, brak co prawda profesjonalnego wykończenia ,a raczej komercyjnego ale to nie minus. W skali od 1do 10 oceniam na 6 .:!:
    Musisz je jeszcze trochę dopie¶cić. A na pewno nie jeden chciał by mieć taki zestaw ,niż jakie¶ plastikowe gówna.
    :D

• #13 20 Cze 2006 15:31
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Marcin_126 napisał:

Już nie mówi±c o czym¶ takim "Spokojnie 4 można mu dać" (jaka¶ rozmowa na PW czy co:?).

O co Ci chodzi? Człowiek zrobił całkiem niezły zestawik i 4 mu się moim zdaniem należy. Nie jeden polak zbił z desek gniota i tu się chwali.

Pozdrawiam

• #14 20 Cze 2006 18:16
    barti223
    Poziom 20  

Tutaj nikt go nie krytykuje że jest Słowakiem , sam mam do granicy ze słowacj± pare kilometrów (na nogach ¶miało można i¶ć).
    Po protu wyrażam swoj± opinię na temat jego wykonania, gło¶ników itp.
    Pzdr

• #16 31 Sie 2006 15:58
    kborowiec
    Poziom 17  

Wykonanie OK, ale nie podoba mi się brak spójno¶ci akustycznej, bo w każdej kolumnie użyto innych gło¶ników, a przecież kino narzuca stosowanie we wszystkich kanałach najlepiej identycznych, a w najgorszym wypadku podobnych gło¶ników.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME