Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki głośnik założyć na tylna półkę

fisher1981 17 Jun 2006 13:14 1455 15
    fisher1981
    Level 14  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanko. Posiadam obecnie Toyote Corolle z 1997 r. (wersja z okrągłymi światłami) i oprócz zamontowanych fabrycznie głośników w drzwiach z przodu mam otwory na tylnej półce do których mieszczą się głośniczki 160 -165 mm. Oprócz tego posiadam radio Pioneer DEH 3600 MP.
    I teraz mam dylemat jakie głośniki założyć do autka bez konieczności cięcia blachy w półce?
    Zależy mi na tym aby dźwięk był czysty i zarazem fajny basik dobiegał z głośniczków. I nie chciałbym aby po półrocznym głośniejszym używaniu głośnik trzeszczał.
    W jednym ze sklepów Car Audio polecono mi głośniki Lanzar 165 MM płytki montaż. Co wy o tym sądzicie? A być może zaproponujecie mi inne lepsze głośniczki nie droższe niż 400zł.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sebbla
    Level 14  
    [quote="crazy_88"]polecam blue helixy odseparowane graja bardzo ladnie pod samym radiem oto link:

Oczywiście to są dobrze grające głośniki pod warunkiem zamontowania ich jako system przedni. Zamiast wydawać niepotrzebnie na głośniki w tylną półke zainwestuj 100zł w wygłuszenie drzwi i te helixy, a przekonasz się że głośniki do tyłu już nie będą ci potrzebne.
    fisher1981
    Level 14  
    Hm propozycja ciekawa ale jednak wolalbym cos na polke i moze troszku tanszego niz głośniki które kosztują 269 zł za sztukę. Bo szczerze mówiąc i tak muszę zapelnić czymś te otwory po starych głośnikach.
    żarówka rtęciowa
    Level 37  
    fisher1981 wrote:
    Hm propozycja ciekawa ale jednak wolałbym coś na półkę i może troszku tańszego niż głośniki które kosztują 269 zł za sztukę. Bo szczerze mówiąc i tak muszę zapelnić czymś te otwory po starych głośnikach.

Dobrymi głośnikami, które nie kosztują dużo są głośniki Tonsil SC2161, można też wstawić głośniki szerokopasmowe Tonsil GD 16/25, które są tańsze od głośników samochodowych Tonsil.

SC 2161
    rodzaj nisko/wysokotonowy
    system dwudrożny
    montaż do wbudowania
    moc max. 120 W
    impedancja 4 Ohm
    pasmo przenoszenia 38-25000 Hz
    skuteczność 91 dB
    średnica głośnika fi 172 mm
    głębokość 65 mm
    średnica otworu montażowego fi 136 mm
    cena 129 zł/kpl.

GD 16/25
    impedancja głośnika 4 Ohm
    pasmo przenoszenia 85-8000 kHz
    moc max. 35 W
    moc nominalna 25 W
    efektywność 91 dB
    cena 44 zł sztuka
    [/url]
    fisher1981
    Level 14  
    a w porównaniu do Lanzarów to Tonsile są lepsze?
    crazy_88
    Level 42  
    lanzar jest nieporownywalnie lepszy
    TYTUS...
    Level 32  
    Coz ja bym polecił coś firmowego z pionków, alpinki albo blaupunktów. Do 400 kupisz juz coś dobrego i to w 4 sztukach jak się postarasz.

Ps Nie wszystko złoto co się świeci.
    crazy_88
    Level 42  
    kolega tytus ma racje phonocary tez sa godne uwagi
    fisher1981
    Level 14  
    Byłem dzisiaj w sklepie i okazało się że zestaw Lanzarów 165 mm kosztuje 183zł natomiast zestaw zezwrotnicami i gwizdkami Hertz 165 mm kosztuje 599zł. I mam teraz dylemat czy różnica w dźwięku między tymi głośnikami jest aż tak duża by dawać 400zł więcej?
    Co wy na to poradzicie?
    wojtus87
    Level 21  
    crazy_88 wrote:
    lanzar jest nieporownywalnie lepszy

Swojego nie znacie cudze chwalicie...

popatrz na oferte tonsila na zagraniczny rynek!!
    crazy_88
    Level 42  
    hertza sobie odpusc zainwestuj w cos z power bassa a bedziesz z pewnoscia zadowolony
    fisher1981
    Level 14  
    szczerze mówiąc cena blaupunkta jest dobra ale słyszałem że ta marka w głośnkiach nie wiedzie prymu i nie cieszą się one dobrą opinią chyba że słyszałeś jak grają i uważasz że są godne polecenia.
    A jeżeli chodzi o power bassa to sama tuba bez wzmacniacza chyba nic nie da?
    Ale szczerze mowiąc nie wiem:)
    crazy_88
    Level 42  
    blaupunkt sie nie nadaje trzeszczy testowalem wiele modeli i zaden nie zrobil na mnie zadnego specjalnego wrazenia wiec odpusc sobie blaupunkta moze juz lepiej blue helix mk2