Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Sierra przełączanie 4-go biegu w automacie

cobras 17 Jun 2006 22:37 1382 4
  • #1
    cobras
    Level 14  
    Może ktoś spotkał się z taką usterką. 4-ty bieg w automatycznej skrzyni sterowany jest z komputera. Niestety robi to dziwnie bo dopiero przy przekroczeniu 100km/h (wcześniej robił to przy mniejszej prędkości). Po zmniejszeniu predkości poniżej 100km/h natychmiast zmienia na niższy. Co może być przyczyna takiego zachowania. Samochód to Ford Sierra 2.0 DOHC ESI skrzynia A4LD
  • #2
    cobraa
    Level 27  
    zmien olej i filtr powinno pomoc
  • #3
    cobras
    Level 14  
    olej i filtr był wymieniany w marcu tego roku więc to raczej nie to.
  • Helpful post
    #4
    Adam_2000
    Level 12  
    4-ka w tej skrzyni załączana jest elektrozaworem sterowanym przez ECU. Aby to się dokonało, muszą być spełnione pewnie waruki.
    Proponuję zacząć od sprawdzenia impedancji elektrozaworów LOC i 3/4, zasilania +12V podawanego na te elktrozawory, a następinie VSS-a, TPS-a i mmodulatora podciśnieniowego.
  • #5
    cobras
    Level 14  
    Samochód oddalem do fachmana przerobił go na sterowanie podciśnieniem jeśli dobrze zrozumialem, teraz jest wszystko Ok.
    Dziękuje i pozdrawiam