Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które głosniki wybrać do skutera?

18 Cze 2006 00:36 1517 10
  • Poziom 10  
    posiadam radio 4x35w (dla zainteresowanych sony xr-4750rds). bede robil audio do skutera. potrzebuje 2 glosniki2-drożne (wysokie i srednie tony) i jeden niskotonowy wiekszy. (jeszcze nie wiej jak to zmieszcze ale jakos upchne :d) chce glosniki markowe, a nie firmy "krzak" jakie firmy polecacie ewentualnie jakie konkretne glosniki (zalerzy mi nie tylko na tym zeby dobrze graly ale i zeby roznie dobrze wygladaly ;).
    dzieki za pomoc z gory
  • Poziom 10  
    jak to radio moze brac 20A jak jest bezpiecznik 10A?? <lol>
    a poza tym o aku to ja sie bede martwil i o to jak bedzie slychac :P
    dobry pomysl jedz na zloty ze skuchawkami :/, do samochodu sobie sluchawki zamontuj :d. a poza tym w czasie jazdy jak bede sluchal to nic sie nie stanie bo jest cos takiego jak pradnica, a na postoju jak aku padnie to "kopniak" i do przodu :p
  • Admin grupy audio
    Witam

Kolego myśle ze jesteś w dużym błędzie.

jaki masz aku w swoim skuterku ?? 7Ah ?? moze 9Ah ??

myślisz ze pradnica załatwi sprawe ??, ja tak nie myśle, bo nawet jeśli radio bierze 10A, to załoze sie że Ci prądnica niewyrobi.

Tak na marginesie : 4x35W daje 140W, ciekawy jestem czy Twoja prądnica da te 100W na radio i do tego pewnie kolejne 100 na całą reszte elektroniki od skutera - mam na myśli głównie oświetlenie.

pomijam to ze bezpeicznik masz 10A co przy 12V daje 120W, a nie tak jak wynika z mocy oddawanej przez radio - 140W ale to już chyba normalne że moc jest zawyżana.

zapomniałem o jednym: zapewne znasz taki pojazd jak fiat 126p potocznie nazywany "maluchem", tam też jest prądnica ( w nowszych wersjach - alternator) nie wiem czy wiesz ale w tym pojeździe przy aku 40Ah jak dasz głosniej radio to swiatła przygasaja w rytm muzyki.

P.S. nie mam samochodu

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ja też wpadłem na podobny pomysł zamontowania sobie jakiegoś audio w skuterze. Ja jednak zrobiłem troszeczke inaczej. Dałem dodatkowy akumulator który zasilał mi wzmacniacz samochodowy 4x50W ( tak naprawde to ściema z tym co tam wypisuja . Faktycznie ma on ok25 W na kanał. SPRAWDZIŁEM:) ) podłączyłem do niego odtwarzacz MP3 oraz głośniki PIONNEERa sammochodowe do przodu( 30W RMS )
    Ps. Zamierzam zmamontować wieksze ( również PIONNEERa tylko że 80W RMS). Więc jeśli chodzi o głośniki to polecam ci firm : PIONNEER, ALPHARD( z tych zrobiłem kolumny do domciu :) ). Mam nadzieje żę jak zrobisz to bedzie nieżle grało.
  • Poziom 10  
    na poczatek bede mial podlaczone tylko 2 kanaly, moze pozniej max 3. mysle ze to powinno pociagnac, bo jakos maja takie rzeczy w skuterach :/.
    a jak nie bedzie wyrabiala pradnica do pomysle na 2 akumolatorem :d
  • Admin grupy audio
    Witam

Pomyśl też nad ładowaniem tego drugiego aku oraz nad wymianą kabli w instalacji elektrycznej skutera.

Aha jeszce jedno - strzeż sie firmy alfard jak ognia, no chyba ze lubisz "ładować moc" w ciepło i wszystko inne co sie wydziela z głosnika i nie jest dźwiękiem :)

Ja miałem styczność z 5 głośnikami alfarda i wiemjedno napewno nigdy nikomu nie polece tej firmy (nawet wrogowi).

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a jakie glosniki polecasz jakies kontretne najlepiej ktore by sie dobrze sprawowaly :D, najlepiej firmowe jakies i 2-drożne/ radio jest 4x35w, a ja jak na razie chce 2 gloski 2-drożne, pozniej moze jakis wiekszy niskotonowy, a jeden kanal zoastaje wolny :P.
    najlepiej jak by to byly jakies w miare tanie :D
  • Poziom 20  
    Dobry głośnik nie jest zły, ale tak jak kolega Artur K. się wypowiedział na ten temat, skuter to nie auto i nie ma on na tyle mocy by uciągnąć "ogromne" audio i jeszcze dać coś na elektronikę skutera. Ludzie zejdzcie proszę na ziemię! Jakby producent przewidział jakieś audio to znaczyło by, że ten mini napęd wyrobi z mocą, ale skoro nie ma to po co montować hifi do kosiarki do trawy?
  • Poziom 20  
    Hej panowie pamiętajcie że to radio nie ma 4x35W tylko 4x20W. Poza tym nie trzeba cały czas słuchać na max i na wszystkich kanałach więc moc dostarczana przez prądnicę powinna wystarczyć.

Jeszcze jedno. Czy przypadkiem w skuterach instalacja nie jest 6V.
  • Poziom 43  
    W aucie panuje ciśnieniowa akustyka, starczy mały glośnik o niskiej skuteczności i mocy i juz coś słychać. Skuter jest ukladem otwartym, mocy za bardzo nie ukręcisz basu nie uzyskasz. proponuje kupic za 40 złotych przenośne radio na baterie, bedzie taniej i pewnie dłuzej pogra niz ten Wzmacniacz na pelnym wysterowaniu. Ja bym na Twoim miejscu kupił 4 głośniki ARZ6604 kazdy na jeden kanał lub jeden 6608/2 kanały. basu z tego nie udźwigniesz - przestrzeń zewnętrzna-plener powoduje wypromieniowanie basu...