Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podswietlenia w radiu SONY 4160RDS

18 Cze 2006 06:55 1206 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z podświetlaniem ... Radio jest sprawne ale może źle podłączyłem... bo mam opis do kostki ISO i jest taki kabel opisany podswietlenie i nie wiem czy go trzeba gdzies podłączyc czy nie...
    W aucie mam tylko dwa kable od zasilania standardowo czarny i czerwony i nie wiem czy trzeba ten pomarańczowy zewrzec z czerwonym czy nie... Pomożcie... Pozdr tw20
  • Poziom 20  
    Witam.
    Powinieneś mieć jeszcze jeden przewód ,który podłączasz na stałe do plusa.Nie pamiętam jak w sony ale chyba żółty. Czerwony podłącz do plusa na pozycji radiowej(pojawia się plus jak włączysz pierwszą pozycję stacyjki).A właściwie to tak podłącz te zaciski z kostki ISO;

8-masa
    7- +12V zasilanie(po stacyjce)
    4- +12V podtrzymanie(na stałe z plusem)
    5- sterowanie anteny automatycznej(podaje +12v)
    6- podświetlenie (bez tego radio powinno "świecić")

Grzesiek
  • Poziom 10  
    No mam zwarty zółty przewód z czerwonym i podłączony do +12V ale mam jeszcze jakiś pomarańczowy przewód opisany "podświetlenie", a i jest taki niebiesko biały z koncówką tak jakby na bezpiecznik...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten pomarańczowy służy do podświetlenia radia w przypadku, gdy jest nie włączone, a włączysz światła pozycyjne w aucie. Po prostu podłącz do tego przewodu +12V zobaczysz co się stanie. Jeśli zdecydujesz się podłączyć pen przewód to najprościej podłączyć się do zaróeczki podświetlenia ideogramu lub wskaźnikó na desce rozdzielczej.
    Ten niebieso - biały to wyjście na antenę. Pojawia się na nim + 12V powłączeniu radia. Służy do podania sygnału załączającego do el. anteny, wzmacniacza antenowego lub audio. Jego obciążalność jest racej znikoma i nie należy do niego podłączać żadnych urządzeń jako obciążenia (jest to tylko wyjście do sterowania napięciem).
  • Poziom 32  
    Zapomnij o niebieskim przewodzie w tym modelu z kostki. Niebiesko biały to pewnie sterowanie anteną. Jak załączysz radio to sprawdz czy pojawi się napięcie-jeśli tak to będzie rzecz jasna do czego on jest. W tym radiu występuje złącze "test" pojaka cholere tego nie wiem ale po podaniu 12V na nie nieodwracalnie uszkodzisz procka. Pewnie jest to kolor niebieski (czysty bez paska)
  • Poziom 20  
    Witam.

Podłączyłeś zailanie i podtrzymanie ?Świeci radjo? A co do tego kabela "podświetlenie" to również może być to podświetlenie jednego klawisza "power" gdy włączysz światła(należy go podłączyć do +12 tak jak pisał kolega Błażej)
    Pozdro

Grzesiek