Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH 2300R - dziwne zachowanie mechanizmu CD

18 Cze 2006 11:46 1834 5
 • Poziom 26  
  witam
  po włożeniu płyty głowica laserowa przesuwa się w przeciwną stronę!
  na dodatek na końcu silnik się nie zatrzymuje i terkocze zębatka
  Jak ustawię głowice na początku tak ze przełączy switcha HOME i włożę CD efekt powtarza się....

  zamieszczam zdjęcie mechanizmu
  Pioneer DEH 2300R - dziwne zachowanie mechanizmu CD
 • Spec od car audio
  Stosunkowo często defektująca elektronika.Lubi w niej paść BA5985, ale czasem przyczyną dziwnych zachowań bywa uszkodzony układ kontroli położenia płyty(transoptory), lub przerwy na procesorku (od spodu płytki).
 • Poziom 17  
  Podłączę się pod temat bo mam podobny przypadek z Pioneerem DEH-2900MP . Po włożeniu płyty zostaje ona zakręcona i wyjeżdża. Po ponownym włożeniu głowica laserowa (1) przesuwa się w pozycję jak na zdjęciu i terkocze zębatka. Głowica wyskakuje z punktu (2). Czasami zakręci płytą i działa prawidłowo łącznie ze zmianą utworów na płycie. Ale po wyjęciu płyty i ponownym włożeniu znów powtarza się historia. Mam drugie takie samo sprawne radyjko . Zamieniałem płytkę z mechanizmu i jest to samo. Dobry mechanizm działa prawidłowo w obu radyjkach i na obu płytkach. Więc ewidentnie musi być jakieś uszkodzenie mechaniczne. Tylko gdzie ? Oba wyglądają identycznie, nie widać różnic. Może ktoś z kolegów podpowie co może być przyczyną ?
  Pioneer DEH 2300R - dziwne zachowanie mechanizmu CD
 • Poziom 17  
  Zakładam że wszystkie elementy na widocznej płytce są sprawne ponieważ całą kompletną płytkę podstawiałem do dobrego mechanizmu i działa prawidłowo. To samo robiłem z w drugą stronę. Płytkę z dobrego radyjka wstawiałem do uszkodzonego mechanizmu i tu niestety napęd nie pracował. Czyli musi tu być jakieś uszkodzenie mechaniczne. Chyba że są jeszcze jakieś czujniki na mechanizmie ale nie widziałem nic . Do płytki podłączona jest tylko taśma i 2 silniczki.