Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH 2300R - dziwne zachowanie mechanizmu CD

melon 18 Cze 2006 11:46 1732 5
  • #1 18 Cze 2006 11:46
    melon
    Poziom 26  

witam
    po włożeniu płyty głowica laserowa przesuwa się w przeciwną stronę!
    na dodatek na końcu silnik się nie zatrzymuje i terkocze zębatka
    Jak ustawię głowice na początku tak ze przełączy switcha HOME i włożę CD efekt powtarza się....

zamieszczam zdjęcie mechanizmu

0 5
  • #2 18 Cze 2006 21:24
    ikar55
    Spec od car audio

Stosunkowo często defektująca elektronika.Lubi w niej paść BA5985, ale czasem przyczyną dziwnych zachowań bywa uszkodzony układ kontroli położenia płyty(transoptory), lub przerwy na procesorku (od spodu płytki).

0
  • #4 12 Paź 2016 20:10
    krajech
    Poziom 17  

Podłączę się pod temat bo mam podobny przypadek z Pioneerem DEH-2900MP . Po włożeniu płyty zostaje ona zakręcona i wyjeżdża. Po ponownym włożeniu głowica laserowa (1) przesuwa się w pozycję jak na zdjęciu i terkocze zębatka. Głowica wyskakuje z punktu (2). Czasami zakręci płytą i działa prawidłowo łącznie ze zmianą utworów na płycie. Ale po wyjęciu płyty i ponownym włożeniu znów powtarza się historia. Mam drugie takie samo sprawne radyjko . Zamieniałem płytkę z mechanizmu i jest to samo. Dobry mechanizm działa prawidłowo w obu radyjkach i na obu płytkach. Więc ewidentnie musi być jakieś uszkodzenie mechaniczne. Tylko gdzie ? Oba wyglądają identycznie, nie widać różnic. Może ktoś z kolegów podpowie co może być przyczyną ?

0
  • #6 13 Paź 2016 07:22
    krajech
    Poziom 17  

Zakładam że wszystkie elementy na widocznej płytce są sprawne ponieważ całą kompletną płytkę podstawiałem do dobrego mechanizmu i działa prawidłowo. To samo robiłem z w drugą stronę. Płytkę z dobrego radyjka wstawiałem do uszkodzonego mechanizmu i tu niestety napęd nie pracował. Czyli musi tu być jakieś uszkodzenie mechaniczne. Chyba że są jeszcze jakieś czujniki na mechanizmie ale nie widziałem nic . Do płytki podłączona jest tylko taśma i 2 silniczki.

0
  Szukaj w 5mln produktów