Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy mozna aktywowac wejscie AV w kamerze i kamera ze stanow

tomekef 18 Jun 2006 14:40 945 3
    tomekef
    Level 10  
    Slyszalem ze w niektorych kamerach mozna aktywowac (odblokowac)wejscie AV , czy to prawda i czy jest to mozliwe w kamerze Panasonic PV-GS39 ?
    Prosze tez o odpowiedz na pytanie czy warto ( nie chodzi mi o finanse) przywiezc sobie taki sprzet ze Stanow Zjednoczonych ( chodzi mi o niezgodnosc np. jakichs systemow , pomijajac 110V zasilania bo akurat taki adapter 110/230 V mam).
    Dziekuje za odpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    maciej_333
    Level 37  
    Przywozić jakiegokolwiek sprzętu od nich nie ma sensu. Oni mają definicję 525 linii, my 625 linii. Częstotliwość w sieci 60Hz u nas 50Hz. Dlatego pion u nich pracuje na 60Hz. System kodowania kolorów też mają inny. Możesz przywieźć ewentualnie sprzęt multistandartowy, który np. automatycznie dostosuje się do naszego napięcia sieci.
    tomekef
    Level 10  
    Wiesz co nie wiem czy dobrze Cie rozumiem - mialem kiedys LaserDisca i kilkanascie plyt z koncertami w NTSC i obraz byl bajka ( na TV Panasonic z NTSC ) wiec w czym ten problem ?
    beatom
    Level 35  
    "Slyszalem ze w niektorych kamerach mozna aktywowac (odblokowac)wejscie AV "
    Nie za bardzo rozumiem co przez to rozumiesz? Z jakiego powodu WEJSCIE AV jest "zablokowane"?
    Niektore kamery faktycznie maja takie wejscia i wtedy mozna je uzywac jako "normalne" magnetowidy, lecz nigdy ono nie jest "zablokowane".
    Jesli chodzi o zgodnosci USA-Europa to:
    1. Czestotliwosc i napiecie sieci wiekszosci urzadzeniom nie przeszkadza. Zasilacze to przetwornice 50-60 Hz i napiecie wejciowe 90-240V. Na kazdym sprzecie jest informacja jakim napieciem mozna to zasilac.
    2. System NTSC w USA jest calkowicie odmienny od PAL stosowanego w Europie. Z tego co wiem to jednak wiekszosc telewizorow w Polsce potrafi pracowac w NTSC i wtedy z podgladem niema problemu. Natomiast sytuacja sie komplikuje jesli chcesz sie pochwalic swoim filmem znajomym bez TV z NTSC...
    wiec w tym ten problem.