Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz laboratoryjny - kombajn

Harvei 18 Jun 2006 17:32 1645 1
Altium Designer Computer Controls
    Harvei
    Level 10  
    Witam !

Przeglądając forum zauważyłem dużo schematów i aplikacji zasilaczy analogowych (sterowanych analogowo), lecz nie dostrzegłem aplikacji które są sterowane np za pomocąmikrokontrolera.

Mam taką prośbę do osób "lepszych i bardziej obeznanych w tej dziedzinie:

mianowicie chodzi mi o pomoc w skonstruowaniu zasilacza laboratoryjnego, a tak naprawdę to kombajnu laboratoryjnego, który powinien posiadać następujące parametry:

*napięcie wyjściowe regulowane: od 0 V do 40V ze skokiem np. co 10 lub 100mV
    *prąd wyjściowy: 0d 0A do np. 8A ze skokiem co 10mA
    *wyświetlacz LCD 5*20 który wyświetli temperaturę poszczególnych elementów wykonawczych, godzinę, wartość napięcia i prądu na wyjściu, a takrze pokaże komunikat o przegrzaniu elementów lub włączy wentylator,
    *zasilacz nallepiej aby składał się z modułu zasilacza symetrycznego i drugiego modułu- zwykłego zasilacza 0-40v/0-8A, lecz były by one sterowane tak samo cyfrowo

... itd..... nie chce więcej pisać żeby nie przestraszyć WAS. Na kosztach zasilacza mnie nie zależy............. żeby tylko dało się go zbudować :)

Proszę o pomoc ( i przeraszam za wsadzenie nowego tematu, ale tenzasilacz jest mi niezbędny i nigdzie nie można znaleść podobnych aplikacji)

Pozdrawiam !!!!
  • Altium Designer Computer Controls
    cyberdar
    Level 31  
    Witam

Nie dziwię się, że takich zasilaczy właściwe nie ma. Bo po co komu godziny w zasilaczu. Inną sprawą są parametry zasilacza. Podane wartości sprawiają, że jak są chętni do wykonania to ich zapał stygnie po przekalkulowaniu całej inwestycji. Projektowanie układu dla jednej osoby w zasadzie mija się z celem. Projektant w tym momenci musi ponieś koszty wykonania i przetestowania a w zamian nie ma nic poza za własną satysfakcją. A świat jest jednak materialny i z satysfakcji nie da się wyżyć. Musisz więc liczyć, że trafi się ktoś kto będzie miał podobną potrzebę i po wykonaniu takiego zasilacza udostępni schemat.

--
    pozdrawiam