Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taktowanie pamięci w GeForce 7600GS-Galaxy

18 Cze 2006 19:33 1576 22
  • Poziom 16  
    Mam pytanko do osób załapanych w temacie. Zakupiłem niedawno kartę grafiki taką jak w opisie i gdy sprawdzam taktowanie pokazuje mi że jest 700MHz. Gdy zapytałem o to w sklepie gdzie kupiłem sprzęt to powiedzieli że tak ma być bo tam jest dwukierunkowo i takie tam bzdury. Proszę o wyjaśnienie.
  • Spec od komputerów
    Kartę masz na DDR2 czy DDR3 ?
    700 X 2 (DDR) = 1400.
  • Poziom 24  
    Dobrze jest - 700MHz, wersja GT ma pamięci 1400MHz, a GS jest prawie 2 razy słabsza
  • Poziom 16  
    Mam na DDR3, a co do GT to napewno jest lepsza ale tez o wiele droższa:-)

Dodano po 10 [minuty]:

No w porządku jestem świadomu różnicy pomiędzy GS a GT tylko że w sklepie sprzedający od razu podał mi że GS taktuje 1400 i na wszystkich stronach gdzie jest opisywany ten produkt widnieje taktowanie pamięci-1400MHz. A tu jest ta karta w przykładowym sklepie http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5270&katid=5&grupa=496
  • Poziom 24  
    Nie ma co porównywać tych kart, różnica pomiędzy nimi jest ogromna, ale tak jak napisałem, jest to spowodowane właśnie różnicą pamięci, wersja GT ma pamięci 1400MHz, a Twoja 700MHz i jest to normalne...
    Jeszcze takie pytanie, zapytałeś o te pamięci, bo myślałeś, że będzie wyższe czy przy sprzedaży Ci ktoś nagadł coś innego czy jak?
    W specyfikacjach masz to samo ot pierwszy link z brzegu: 7600GT (tutaj akurat wersja z pamięciami 800MHz), a tutaj dla porównania przybliżona specyfikacja 7600GS
  • Poziom 24  
    To jest akurat wersja w której są szybkie pamięci 1400MHz, ale za to ma tej pamięci tylko połowę (128MB). Zobacz na inne 7600GS i na taktowania ich pamięci. Przykład podałem post wyżej. Chyba, że masz konkretnie taki model, nie wiem.
  • Poziom 16  
    Mam właśnie dokładnie tą kartę DDR 3 128MB, 128bit
  • Poziom 16  
    Sprawdzam we właściwościach ekranu--> zaawansowane itd, po wrzucenia coolbitsa nic sie nie zmieniło, spradzałem także programem Power Strip- zawsze pokazuje tak samo!
  • Spec od komputerów
    Nie pamietam jak pokazuje Power Strip,bardzo dawno nie uzywałem ale Riva Tuner i we właściwościach ekranu z coolbitsem pokazuje rzeczywistą częstotliwość taktowania (nie dzielone przez 2).Sprawdzasz dla 2D i 3D ? Podaj co jest napisane na kości pamięci.
  • Poziom 16  
    Właśnie sprawdziłem Riva Tunerem i pokazuje tak jak wcześniej i tak jak we właściwościach ekranu. 2D i 3D pokazują tak samo 500(rdzeń)/700(pamięć)
  • Poziom 28  
    Witam.
    Wlasnie RZECZYWISTA czestotliwosc to jest ta 'dzielona przez 2'. Po uwzglednieniu DDR (x2) otrzymujemy czestotliwosc EFEKTYWNA.
    Zainstaluj EVERESTa, wejdz w procesor graficzny, sprawdz czestotliwosci pamieci (tam sa podane obie). Jezeli masz EFEKTYWNA 700MHz (350MHz rzeczywista), to chyba zostales zrobiony w balona...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Mam problem z programem Everest, nie może odczytać żadnych informacji z grafiki. Wyświetla wszystkie info o każdym innym sprzęcie tylko nie o tym ;-(
  • Spec od komputerów
    Jakiego masz Everesta? Tego darmowego? On jest za stary, zeby rozpowznac tą kartę.
    Sprawdz jakims rivatuner.
  • Poziom 16  
    Riva tunerem już sprawdzałem i bez zmian, pokazuje tak jak inne progsy. Ja mam Everesta Home Edition 2.01.347, masz może adres skąd mógłbym ściągnąć Everesta -takiego działającego oczywiście
  • Poziom 28  
    Ściągnij EVEREST Ultimate (2.81.581 beta) ze strony EVERESTa - powinien działać (najnowsza wersja).
    Jeżeli nie, możesz jeszcze zainstalować nTune (ze strony nVidii) - tam masz możliwość regulacji zegarów...
  • Spec od komputerów
    Ale to wszystko i tak nic nie da bo zarówno Riva Tuner jak i sterowniki pokazują EFEKTYWNĄ częstotliwość taktowania.W ofercie sklepowej efektywna + 1400 a na karcie =700.W sumie to możesz reklamować jako towar niezgodny ze specyfikacją.
  • Poziom 16  
    Ale z tego co widzę to we wszystkich karatch jest tak podawane podobnie jak w przypadku mocy w sprzęcie audio :cry:,
    Jakim programem jest najbezpieczniej przetaktować grafikę, słyszałem opinie że sterownik nie jest do tego najbardziej odpowiedni.
  • Spec od komputerów
    Zegary przestaw Riva Tunerem.
  • Poziom 28  
    kosi77 napisał:

Jakim programem jest najbezpieczniej przetaktować grafikę, słyszałem opinie że sterownik nie jest do tego najbardziej odpowiedni.

Moim zdaniem, ogolnie podkrecanie taktowania czy woltażu (z francuska, hehe) nie jest super pomyslem. Gdyby karta, ktora chodzi na 300MHz miala chodzic na 500MHz, to by tak byla ustawiona fabrycznie (i odpowiednio przygotowana). Pewnym zabezpieczeniem jest wydajniejsze chlodzenie, ale nadal podkrecasz na wlasne ryzyko...

Ludzie, nie łudźcie się! Kupujecie za cene malucha, a chcielibyscie miec Porshe? :) Producent za darmo mocy nie da :P

Nie zgodze sie, ze lepiej podkrecac programem X niz programem Y. Dzisiejsze karty (a wiec i 7600) sa przystosowane do przetaktowan, wiec jedyny issue to wygoda - technicznie nie ma to znaczenia (stare karty mogly byc przetaktowywane jedynie sprzetowo).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Chodzi po prostu o wyciągnięcie z karty ile się da tak żeby to można było wykorzystać podczas "pracy" na kompie.
    Wiadomo jest, że za cenę malucha nie będzie Porsche ale można się starać żeby nasz maluch był tak szybki jak Porsche:D

Czy ktoś już zmieniał chłodzenie na tej karcie????