Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odpalanie komputera za pomocą klasków lub pilota.

18 Jun 2006 20:02 1368 5
 • Level 10  
  hmm, a wiec tak, czy wie ktos jak zrobic tak zeby odpalać kompa za pomoca klasków ewentualnie pilotem jakimś?


  z góry dziekuje
 • Level 24  
  wystarczy pokombinować mnustwo takich rozwiązań jest na elektrodzie jak również sprzedawane są kity które przy odpowiedniej adaptacji będą spełniać te funkcje

  Post był raportowany.
  Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
  Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]
 • Level 10  
  a można dokładniej?
 • Admin of DIY, Automation
  W obudowie ATX wyłącznikiem jest taki mały mikroswith, ktorego wystarczy na kilka milisekund zewrzeć, żeby uruchomić kompa. Równolegle z kabelkami od tego włącznika możesz podłaczyć przekaźnik jakiś malutki. Sterował nim będziesz za pomocą specjalnego kładu.

  Układ ten na wejściu potrzebuje mikrofon i ma to działać tak, że jak klaśniesz ( pojawi się większy sygnał na wejsciu) to włączy sie na chwile przekaźnik. Więc bierzesz sobie jakiś wzmacniacz mikrofonowy ( z kitu najlepiej) i montujesz. Jeśli uda Ci się zrobic taki układ, że na wyjściu będzie w głośniczku słychac dość dobrze to klaskanie, to możesz zamiast głośniczka podłaczyć cewke tego przekaźnika. ( MUSISZ załyć diode prostowniczą w kierunnku odwrotnym niż polaryzacja sygnału cewce przekaźnika, bo inacześ oprzebijesz układ). To jest oczywiście tylko projekt, teraz czeka Cie dobieranie elementów ( przekaźnik poszukaj taki na ok 3 V) i jak dobrze pokombinujesz to się uda.

  W kompie zaznacz w zasilaniu coś takiego zeby sie nie wylaczal po nacisnieciu guzika bo bedzie Ci sie wylaczal po powtórnym klasnieciu.

  Można to zrobic na 100 innych sposobów - tylko trzeba pokombinować :)

  Paweł
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...