Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam uwiwersalnego schematu układu Elektrycznych lusterek

18 Cze 2006 23:13 8419 4
  • Poziom 19  
    Witam

Poszukuje jakiegos uniwersalnego schematu układu sterowania elektrycznych lusterek. znajomy prosił mnie o to ponieważ dostał do roboty Mitsubishi Eclipse a właściciel zarządal sobie takowych lusterek. z lusterek tych wychodzą 3 kable. podejrzewam żeby działały one prawidłowo musi zmianiać się polaryzacja złącz na silniku. moznaby to zrobić najprościej, na przekaźnikach ale w ten sposób uzyskałby tylko regulację w prawo-lewo, lub góra-dół. a tutaj potrzeba oczywiście regulacji we wszystkich kierunkach. słyszałem o module Komfort, ale nie mam pojęcia skąd wziać jego schemat
    i tutaj bardzo proszę o pomoc. schemacik jakiegokolwiek układu sterowania

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Tomasz008 napisał:
    Witam

Poszukuje jakiegos uniwersalnego schematu układu sterowania elektrycznych lusterek. znajomy prosił mnie o to ponieważ dostał do roboty Mitsubishi Eclipse a właściciel zarządal sobie takowych lusterek. z lusterek tych wychodzą 3 kable. podejrzewam żeby działały one prawidłowo musi zmianiać się polaryzacja złącz na silniku. moznaby to zrobić najprościej, na przekaźnikach ale w ten sposób uzyskałby tylko regulację w prawo-lewo, lub góra-dół. a tutaj potrzeba oczywiście regulacji we wszystkich kierunkach. słyszałem o module Komfort, ale nie mam pojęcia skąd wziać jego schemat
    i tutaj bardzo proszę o pomoc. schemacik jakiegokolwiek układu sterowania
    Lusterko ma 2 silniki wychodza 3 ptrzewody jeden przewod jest wspolny dla 2 silnikow i zmiana polaryzacji odbywa sie poprzez przelacznik sterowania lusterkami wychodzi z przelacznika okolo 7 lub 8 przewodow z tego jest tam masa plus po zaplonie i 6 przewodow lewe i prawe lusterko i reszta przewodow to podswietlenie przelacznika prostu uklad a sterownik dziala jak przelaczniki od szyb elektrycznych tylko ze sterują 2 silnikami os x i y
    proste :)
    pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Skoro tak, to musi byc chyba sterowanie mostkowe, najlatwiej znalezc przełączniki dwubiegunowe, z jedna pozycja bierna i dwiema aktywnymi, skopiować to dwa razy i git.
  • Poziom 12  
    jeśli masz lusterka, kupujesz sterownik, na przykład od forda scorpio (8-10zł) mocujesz go gdzieś, np, w boczku drzwiowym, do sterownika dochodzą 2 przewody zasilające (masa i +12V) oraz po 3 przewody od lusterek.
    Co do modułu komfort to jest on od elektrycznych szybek, nie od lusterek, po zamknięciu centralnego zamka, zamyka wszystkie szyby.
  • Poziom 2  
    Witam. Wybaczcie odkopywanie tematu ale nie chcę na razie zakładać nowego - może ktoś tu zerknie.
    Jak taki moduł np od Scorpio wygląda i gdzie go kupić (na allegro nie widzę).
    Mam VW T4 i zakładam el. lusterka ale ze sterowaniem z Opla Omega (jest włącznik podgrzewania).
    W T4 do luster idzie po 5 kabli (3 do sterowania + 2 do grzania). Z tego co znalazłem w Oplu jest tak:
    Włącznik z Opla wygląda tak:
    Proszę o pomoc. Jak to ustrojstwo podłączyć najlepiej?