Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 7650 i przerwana taśma łącząca klawiature z resztą tel

19 Cze 2006 08:18 1369 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedziec czy opłaca się samemu wymieniac tasiemkę łączącą klawiaturę z resztą telefonu. Byłem z tym telefonem u jakiegoś "mechanika" telefonicznego i powiedział że klawiatura nie działa bo zapewne taśma jest przerwana, a można ją kupic za grosze i samemu wymienic. Moje pytanie jest takie: czy byłby w stanie wymienic ją człowiek o niewielkich umiejętnościach do takich rzeczy?Ale z wielkim zapałem:D. Proszę o jakieś wskazówki... Za wszystkie porady z góry dziękuje!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Jaki masz pojęcie o lutowaniu precyzyjnym to sobie poradzisz jak nie to lepiej nie ryzykuj ,musisz mieć lutownice grotową punktową po pierwsze i niezalecam chińskich taśm podróbek!!!!!!

Pozdrawiam>>>
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Ta na allegro mozna kupic i przykleic i powiem ze dosc tani sposob do naprawy...:D
  • Poziom 21  
    Przykleic ?????

Hmm takich fachowców nam trzeba :)

Ja dzis takie 3 sztuki wymieniałem. HA wylutowywujesz starą, poprawiasz miejsca lutownicze fluxem i cyną. Potem cieńka grotówką lutujesz nowa taśme i wsio. Mi to zajmuje może 10 minut.
  • Poziom 11  
    jak sie przylozysz to HA rowniez ja wlutujesz i czas skraca sie do 5 minut :D ale z tasma w siemensie sl65 juz tak latwo nie pojdzie :(
  • Poziom 10  
    Problem pozostał rozwiązany. Zamykam temat.