Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia odbioru RTV-SAT

19 Cze 2006 09:53 1625 7
  • Poziom 20  
    Mój kolega ma taki problem w swoim domu. Co 17min. na ok. 1min. coś lub ktoś emituje silne zakł. radiowe. Są one widoczne na telewizorze w postaci czarnych poziomych pasów, na radiu w postaci brumu , na sat C+ zanika obraz. Jest to też słyszalne w telefonie Tepsy, zaznaczam tutaj ze ów telefon jest radiowy 460MHz. Macie jakieś pomysły co może emitować zakłócenia radiowe w tak szerokim paśmie ?. Kolega mieszka na górce w okolicach Nowego Sącza. Nosi się z zamiarem zgłoszenia sprawy do URTiP-u. Co ciekawe nie posiada też radiowego powiadamiania o alarmie. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 18  
    nie jest to zaden radar tylko ktos ma ochraniane mieszkanie przez jakas agencje ochroniarska , te nadajnik emituja pakiety kontrolne co jakis czas i jest to emisja cyfrowa i dlatego takie pasy sie pojawiaja byc moze monterzy zamatowali antene gdzies w szybie wentylacyjnym napewno nie daleko to jest odbiornika tv lub anteny do odbioru niestety twoj kolega nic z tym nie zrobi pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Kolega napewno nie ale urzad bedzie musial wlasnie pracuje nad ustrojstwem ktore bedzie mialo za zadanie zaklocic prace tego cholerstwa .Tak aby wywolywalo alarm wlamania. Wtedy moze tych panow cos w koncu trafi i zaczna przeprowadzac prawdziwa homologacje tych ukladfow bo to zaczyna zakrawac na zart w wielu rejonach kraju powtarza sie ten problem.
  • Poziom 18  
    homologacja tego urzadzenia jest faktyczna i prawdzila nadajniki te produkuje izrael i z tego co pamientam sa dobze zrbione i nawet jesli swr przekracza 1.4 lub 1.3 nie zalacza sie koncowka wiec tu nie ma co poprawiac albo przsunac gdzies tv lub zadbac o to zeby instalacja antenowa byla zrobona fachowo i nie jakas antena siadkowa tylko taka jaka powina byc czyli yagi jak i nie jakies tam wzmacnacze bazarowe na plytkach gdzie brak ekranow i tak dalej pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Panowie ale czytając wasze wypowiedzi mam obawy ze nie przeczytaliście mojego postu. Te zakł. są w bardzo szerokim paśmie , i ogromnej mocy. Nadajniki radiopowiadomiania o alarmie mają max 15W mocy i transmisja nie trwa więcej niż 1-2s. a tu mowa o jednej minucie !!!. Bardzo prawdopodobna wydaje mi się teoria o radarze IMGW
  • Poziom 33  
    Z innych rzeczy co mi przychodzą do głowy, to duży hartownik indukcyjny, pracujący w cyklu automatycznym. W firmie gdzie kiedyś pracowałem mieliśmy taki o mocy wyjściowej w.cz. 30kW, pracujący w zakresie 27 MHz. Jako że wzbudnik był nieekranowany, siało to na całą okolicę.
  • Poziom 10  
    u mnie występuje podobny problem lecz nie występuje w charakterystycznych odstępach czasu.Zwykle w godzinach wieczornych(fajne filmy :D na T*n oczywiście i T*P1,2 ) kolo nadaje bardzo mocnym CB radiem.Jest to o tyle dziwne że mam kablówe:/