Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig cuc 6300 jest w "stand by"

jagaban 19 Cze 2006 10:30 1067 2
  • #1 19 Cze 2006 10:30
    jagaban
    Poziom 1  

Witam,
    czy ktoś może mi pomóc - chodzi o TV Grundig CUC 6300 jest w stanie czuwania i raz na 10 udaje się go włączyć. Gdzie leży przyczyna?
    Wcześniej pojawiały sie rownież inne problemy (i są nadal):
    1. Menu ekranowe "przesunęło" się na dół w lewo i widać tylko końcowe 2/3 paska strojenia tego menu
    2. Bywa też tak, że dźwięk zanika, po podgłoszeniu znowu po kilkudziesięciu sekundach zanika, i tak przez kilka minut po czym jest ok.

Piszę jeszcze o drugim TV ponieważ sprawa jest trochę podobna:
    Grundig CUC 2400 (leży od kilku lat nieużywany) po włączeniu do sieci na wyświetlaczu wyświetla sie "1" i nie można go włączyć. Na schemacie widzę, że zasilacz jest połączony z modułem odchylania poziomego.
    Mam wrażenie, że nie pracuje odchylanie poziome.
    Jak je uruchomić?

Janek.
    edyna(malpa)o2.pl

Moderowany przez Jaś Kula:

Nie naprawiajmy dwóch sprzętów w jednym temacie. W tym naprawiamy CUC6300. Do naprawy CUC2400 załóż nowy temat

0 2
  • #2 19 Cze 2006 14:47
    robert75n
    Poziom 29  

Co do pierwszego to podstaw pamięć z nowym wsadem i przejżyj go pod kątem zimnych lutów;
    .............................................

Co do drugiego piszesz że masz schemat więc podaj jakie napięcia wychodzą z przetwornicy czy załącza przekaznik , oraz wymień elki w przetwornicy

0
  • #3 20 Cze 2006 08:44
    jasiek2010
    Poziom 25  

Witam , jeśli chodzi o pierwszy to owszem zimne luty ale i elki w zasilaczu tak po jednej jak i po drugiej stronie,a jeśli chodzi o drugi, to jeśli jest jedynka na wyświetlaczu to on już jest włączony! tylko kwestia czy się uruchamia po włączeniu,czy wchodzi wysokie itd... Pozdrawiam.

0