Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gaz skoda felicja 1,3mpi - czasami nie pali

19 Cze 2006 11:04 2447 3
  • Poziom 25  
    Witam
    skoda felicja 97 - 99.000km
    Od pewnego czasu samochód nie chce czasami odpalić na gazie. Mimo przełączonego przełącznika na sam gaz odpala na benzynie (nie palą sie diody poziomu gazu). Najczęściej gdy za trzecim nawet razem nie odpali na gazie to robię tak, że przełączam na odpalanie na benzynie po czym na trasie po przejechaniu np. 20km przegazuje i wtedy przałączy mi na gaz (wcześniej niestety przegazowanie nie pomaga). Jeżeli jest to związanie z elektryką to gdzie szukać słabego styku. A może to jakiś przekaźnik? Czy to znana usterka?
  • Poziom 38  
    Przeczytaj dokładnie instrukcję użytkowania instalacji gazowej,to nie jest usterka :D :D :D

Ps.być może że szwankuje czujnik temperatury przy reduktorze :cry:
    A tak w ogóle przełączanie na gaz następuje po odpowiednim nagrzaniu płynu chłodzącego!
  • Poziom 25  
    u mnie przełączenie na gaz następuje po przekroczeniu pewnych obrotów a nie po osiągnięciu odpowiedniej temp. Zresztą napisałem też że nie odpala na gazie pomimo przełączenia w pozycje "sam gaz". Na wskazaniu komputera VAG - mam błąd sporadyczny od czujnika tlenu (sensor oxygen) czy to może mieć wpływ na taką pracę?
  • Poziom 25  
    uszkodzona była centralka, zamykam temat.