Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najlepszy tuner TV - jakość zgrywania materiału na dysk

MES Mariusz 19 Jan 2009 19:54 7908 39
    MES Mariusz
    Level 36  
    maras77 wrote:
    Mam Leadtek WinFast PVR2000 - jest miodzio - kompresja sprzętowa MPEG2 powoduje, ze można zgrywać w pełnej rozdzielczości i kompresji bez obciążania proca.

Tak, ale zauważ, że tę kompresję sprzętową potrafi wykorzystać nieliczne oprogramowanie (o ile nie wyłącznie to podstawowe dostarczone przez producenta), które jak donoszą niektórzy użytkownicy nie jest wolne od wad (rozsynchronizowanie dźwięku z obrazem w zgranym materiale (dłuższy materiał) w przypadku odtwarzania dowolnym playerem innym niż soft producenta) . Pozostałe programy tego (sprzętowego kodeka) nie obsługują, a zatem nie wykorzystują sprzętowej kompresji. Co nie jest też jakąś tragedią, bo dla współczesnego komputera stacjonarnego kompresja do MPEG2 nie jest żadnym wyzwaniem.

Ja używam obecnie tunera Medion MD95700 (USB).
    khak
    Level 11  
    Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem że jestes zadowolony ze swojego tunera i obsluguje mpeg2 ?
    Ja mam właśnie laptopa ale w miare mocnego i też podejrzewałem ze poradzi sobie z mpeg2.
    MES Mariusz
    Level 36  
    khak wrote:
    Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem że jestes zadowolony ze swojego tunera i obsluguje mpeg2 ?
    Ja mam właśnie laptopa ale w miare mocnego i też podejrzewałem ze poradzi sobie z mpeg2.

Jakość obrazu bdb, obsługa MPEG2 oczywiście tak. Poza tym radio (FM) i teegazeta. Ponadto elegancki, radiowy pilot zdalnego sterowania.

W moim egzemplarzu (i być może tylko moim) znalazłem defekty o których wspomniałem tutaj. Pierwszy defekt rzeczywiście występuje raz częściej, raz rzadziej, natomiast drugi albo już nie występuje, albo przestałem go zauważać ;-).

W przeciwieństwie do wielu tunerów na USB, w których dźwięk nagminnie "rozjeżdża się" z obrazem (konieczny restart tunera do ponownego uzyskania synchronizacji), w tunerze MD 95700 taka sytuacja nie zdarzyła mi się nigdy.

Faktem jest, że jest to tuner z najlepszym wyposażeniem, zapewniający bardzo dobrą jakość obrazu, pozwala na płynne zgrywanie materiału video przy najwyższych detalach do MPEG2 (w przeciwieństwie np. do Leadtek Winfast TV USB, o którym pisałem wcześniej, a który okazał się w tym względzie totalną porażką). Dodatkowo jako jeden z nielicznych ma na pokładzie radio, telegazetę, i radiowe zdalne sterowanie.
    khak
    Level 11  
    Dziekuje za wyczerpująca odpowiedż. Można oczywiście podpiąć magnetowid i zgrywać kasety VHS ? Czy widzi takie żródło syganłu sprawdzałeś może ?
    MES Mariusz
    Level 36  
    Tak, Ze zgrywaniem sygnału Video tuner Medion również daje sobie radę znakomicie.
    khak
    Level 11  
    ok, kupie ten tuner b o i tak nie chce przeznaczac więcej niż 100 zł na to urządzenei więc jestem zdany na ewentualne kompromisy, odezwe sie z adni kilka opisze woje wrażenia , jak sie mój model okaże do bani to na Allegro :)
    MES Mariusz
    Level 36  
    No, tak najlepiej ;) Ja z allegro kupiłem, może dlatego walnięty ;-). Mimo to, w porównaniu do tego, co oferują inne tunery, zostałem przy tym (nawet z tymi usterkami jest w moim przekonaniu dużo od nich lepszy ;-)). Goście tego po kilkaset sztuk wystawiają, więc podejrzewam, że od takiego "hurtowego" sprzedawcy powinny być raczej sprawne (ja kupiłem od gościa, który miał do sprzedania jedną sztukę). Chętnie poczytam twoje wrażenia z użytkowania tego tunera.
    irondick
    Level 31  
    Compro E900F tylko on robi sprzętowo do DIVXa i ma obsługę analogową i cyfrową MPEG4 do odbioru TV DVBT.
    Poza tym dwa tunery no i oprogramowanie superoskie.
    Nic lepszego nie ma na rynku.
    http://www.comprousa.com/en/pcie.html
    pitextreme
    Level 2  
    Witam A do tego Mediona używasz standardowego softu - tego power cinema czy masz jakieś inne ??
    Chodzi o to że on tragicznie skanuje kanały i nie ma możliwości poprawienia skanowania - dostosowywania etc. poza tym nie widzę opcji zgrywania z wejścia composite / s-video
    Dzięki za pomoc
    MES Mariusz
    Level 36  
    pitextreme wrote:
    Witam A do tego Mediona używasz standardowego softu - tego power cinema czy masz jakieś inne ??
    Chodzi o to że on tragicznie skanuje kanały i nie ma możliwości poprawienia skanowania - dostosowywania etc. poza tym nie widzę opcji zgrywania z wejścia composite / s-video
    Dzięki za pomoc

Ja nie zauważyłem niedogodności odnośnie skanowania kanałów. Do zgrywania z CompositeVideo polecam program, który od lat wykorzystuję do tego celu: InterVideo WinDVR. Prawidłowo współpracuje z tunerem Mediona.