Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja oprogramowania DVD Creative 12x ?

19 Cze 2006 16:17 1178 5
  • Poziom 13  
    Witam

Mam mały problem. Chciałem zaktualizować oprogramowanie dla mojego napędu dvd lecz okazało się to bardziej kłopotliwe niż myślałem. W moim napędzie jest firmware v 0.36 a ja mam nowszą 0.44). Napęd mój odtwarza płyty CD-R ale nie chce odtwarzać płyt DVD, być może jest to wina oprogramowania lub lasera. Na początku chciałem zrobić to za pomocą programu MSI Live Monitor lecz nie udało mi się to, ponieważ nie wykrył mi ten program mojego napędu. Próbowałem do skutku i nic z tego nie wyszło. Posiadam do niego firmware lecz nie mam programu, z którego mógłbym go zaktualizować.

Teraz pytanie: Jakim programem mógłbym zaktualizować oprogramowanie w moim napędzie? Czy są jakieś uniwersalne programy do zmiany, aktualizacji firmware?

Model napędu: CREATIVE 12x DVD1241E
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Ten napęd czytał płyty do pewnego momentu kiedy coś mu odbiło i ma problemy z czytaniem płyt DVD. Długo próbuje z niej coś wyczytać i nie udaje mu się to co powoduje iz tacka wraz z płytą wyjeżdża na zewnątrz. Jeżeli chodzi o czytanie płyt CD to jakoś mu to idzie, nawet całkiem dobrze.

Jeżeli chodzi o jego oprogramowanie to może rzeczywiście nie ma sensu go zmieniać, aktualizować jak powiedział Krystian14 gdyż to może nie mieć wpływu na jego działanie. Jeżeli jednak bedę kiedyś wgrywał nowy firmware to na pewno nie wgram wersji 0.44, która według SxX nic nie daje a nawet pogarsza sprawę. Sadzę jednak że aby przywrócić mu z powrotem chęć czytania płyt dvd należy podkręcić prąd lasera, jedni nazywają to mocą lasera ale wiemy o co chodzi. Rozkręcałem już kiedys napęd dvd i wiem że są tam 2 potencjometry, którymi reguluje sie ten prąd lasera. Jeden jest od czytania płyt CD, drugi od DVD. Czyszczenie soczewki lasera według mnie nie jest konieczne, gdyż jak czyta płyty CD to powinna być ona w porządku. Myślę, że kręcenie tym jednym potencjometrem powinno pomóc. Jeżeli nie będę kombinować dalej.

Jeszcze jedno pytanie: Znacie jakieś dobre ścierki do czyszczenia soczewki? Słyszałem że ponoć dobre są te od czyszczenia okularów, lecz dotychczas nie rozglądałem się za nimi.
  • Spec od komputerów
    Tak,od okularów będą dobre,od matryc LCD mogą być,są nasączane płynem i suche w komplecie,zestaw sucha + mokra kosztuje około 1.50zł.
  • Poziom 13  
    Dobrze myslałem, że ten osprzęt od okularów będzie dobry. Teraz pytanie gdzie go kupie? Może dostane go w aptece ale nie wiem czy na pewno. Jezeli nie, będę szukał dalej.
    Jeżeli chodzi o mycie lasera, to słyszałem, że dla poprawienia jego działania można wykompać go w jakimś płynie, wodzie, spirytusie. Gdzieś przeczytałem, że ktoś wrzucił go do benzyny ekstrakcyjnej ale uważam, że nie jest to dobry pomysł, gdyż mogłyby pojawić sie jakieś usterki spowodowane jej działaniem. Wiem natomiast, że zalecane jest zanurzenie lasera w spirytusie izopropylowym na kilka minut a potem suszenie jego elementów np: suszarką do włosów. Nie wiem natomiast czy są jeszcze jakieś inne płyny poprawiające jego działanie. Jezeli ktoś cos takiego zna, to prosze o napisanie tego.