Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kupić kolumny do wzmacniacza 2x80W?

Taman 19 Jun 2006 16:31 5790 30
    Taman
    Level 11  
    Witam mam wzmacniacz 2x80w znamianowa, chcialbym kupic do niego jakies wieksze kolumny i nie wiem jakie kupic. interesuja mnie 8omowe, najmniejsze o mocy 110 znamianowa efektywnosc ok 89 Db. Zastanawiem sie nad uzywanymi altusami 300.
    paker_bor
    Level 22  
    Osobiście polecał bym Ci Scherzo (Voyager) 200 lub 350. Odpowiednio te pierwsze mają 130W a te drugie 180W.
    paker_bor
    Level 22  
    mysle ze z tą moca sinsuoidalna to przesadzili i to dość konkretnie
    Elminster
    Level 21  
    Powiedz ile pieniedzy mozesz przeznaczyc na kolumny.

Ja proponowalbym Tonsil Maestro 2 180
    Elminster
    Level 21  
    Na pare czy sztuke ?
    Eliminator
    Level 24  
    Moze mógłbys złozyc cos samemu. O ile masz na to ochote zapraszam dział DIY.
    Kamilz89
    Level 16  
    a do jakiej muzyki potrzebujesz tych kolumn ?? ja mam altus 300 wzmaka kenwooda i slucham techno.. nic wiecej mi nie potrzeba (narazie) :D ale mysle ze do innego rodzaju muzyki to one sie nadawac nie beda :) mocny bass mocny sopran swietna srednica duza moc :)
    Taman
    Level 11  
    do techno clubowej itp. zastnawiam sie wlasnie nad altus 300 lub 200 za okolo 700 jakies uzywane dostane. Znajomy ma altus 300 i taki wzmacniacz jak ja(diora 504). sluchalem i podoba mi sie jak gra dlatego chyba zakupie altusy.
    Kamilz89
    Level 16  
    200 nie kupuj moj kumpel ma i je porownywalismy.. 200 a 300 roznica kolosalna ;)
    Gilotyn@
    Level 30  
    Altus 300W- słuchałem je i to dość długo i głosno i powiem tak. Bass był na dobrym poziomie, tzn nie dudnił. średnie i wysokie tony też były na bardzo dobrym poziomie. Ogónie kolumny odtwarzały dość ładnie dzwięki jak na moje ucho.
    Kolumn godne poleceni

Co do tych eltax Concept 400 to nie mogę za dużo powiedzieć na temat jak one graja bo ich nie słuchałem, ale słuchałem głośników tej firmy a dokładnie eltax discovery i jedyne co w nich mi brakowało to bas ( ale nie dużo) . Ogólnie kolumny całkiem dobre średnie i wysokie bardzo ładnie słychac było średnie się nie wywyższały wysoki nie kuły uszy. Ogólne wrażenia dość pozytywne. Myslę że te concepty też są kolumnami godnym polecenia.
    Gilotyn@
    Level 30  
    nie powiny się spalić chodz moge się mylić :P
    owca_men
    Level 12  
    700-800zł?eeeeeeeeeeeeee.....sorry,ale trochę mało.Ja na twoim miejscu dołożyłbym 400 zł razem 1200zł i kupił kolumny Jamo S 708,to bardzo dobra firma światowa(Dania).To tylko propozycja.

Dodano po 6 [minuty]:

acha tu możesz kupić:
    http://www.top-audio.pl/jamo_kolumny.html
    1199zł za parę!!!
    paker_bor
    Level 22  
    jesli na kolumnach pisze 4-8Ω to jest to zakres impedancji w jakich te kolumny moga pracowac i jesli masz wzmacniacz na 8 Ω nic mu sie nie stanie jesli podłaczysz te kolumny
    Elminster
    Level 21  
    Jamo ogolnie dobre kolumny robi. Chyba jedne z najlepszych jesli chodzi jakosc cena.
    Macias+-
    Level 20  
    sa w takich kolumnach 2 przylacza ... 4 i 8 ohm ....
    Hefajstos
    Level 35  
    Nic się samo nie dopasowuje, po prostu piszą tak sugerując "trudne 8Ω". Albo piszą tak na kolumnach 6Ω omowych, żeby ludzie nie szukali potem "wzmacniacza 6Ω". Tą impedancją nie musisz się skrajnie przejmować, jeżeli nie grasz ciągle z pełną mocą. Czyli właściwie nigdy, bo domowe klumny nie są przeznaczone do katowania non stop;)

Co do Eltaxów, to ogólnie firma nie jest jakaś genialna, poza kilkoma modelami (Liberty, Atomic). Oczywiście polecam Altusy 300 (300, bo model 200 ma inny głośnik basowy i już inaczej gra). Jak słuchasz techno i masz pokój poniżej 20m², to możesz też poszukać kolumn PSB Century 500 (duże monitory). Poza tym (także powyżej 20m²). Quadral Quintas (QLX - cośtam).

Jakbyś coś zamierzał budować, to np. Visaton Alto IIIC:
    http://www.visaton.de/en/6/21/546/index.html

Aha - jaki masz wzmacniacz?

--
    pozdrawiam
    Hefi
    Hefajstos
    Level 35  
    No to dobry wzmacniacz. Ma końcówkę na STK 4042. Sporo ludzi twierdzi, że taka diora po wymianie kondensatorów z zasilaniu i ew. trafa (ale niekoniecznie) bij na głowę wszystkie Denony i Marantze za 1500...2000;)

Kup sobie te Altusy. Co do 4Ω, to raczej nic nie zrobią tej Diorze, jej trafo i tak nie pozwoli na oddanie mocy większej niż znamionowa (trafo ma 120VA i wg. producenta może dawać 250VA przez 10 minut. To daje 2*80W przy 4Ω trafo zacznie "siadać" i wzmacniacz nie przekroczy pewnie nawet 100W).

--
    pozdrawiam
    Hefi
    bb84
    Level 21  
    Powiedz jak oceniasz wykończenie tych maestro II 180 ? z przodu to blacha czy drewno lakierowane na srebrno ?

A porównując je do jbl z serii northridge z podwójnym niskotonowym ? jak wypadają jeśli chodzi o brzmienie ?

Pozdrawiam.