Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy moge bez problemow umiescic elektronike w obudowie suba?

ars_irek 19 Cze 2006 19:16 582 4
  • #1 19 Cze 2006 19:16
    ars_irek
    Poziom 12  

Tzn. bez przegrody a bezposrednio w przestrzeni subwoofera. Oczywiscie mam pojecie ze zabiore troche przestrzeni ale to nie szkodzi bo mam jq odrobine za duzq. Tak by mi najbardziej pasowalo - z tylu radiator oraz na ladnym kawalku aluminium wszystko do kontroli i podlqczenia. Juz niedlugo bede mial wszystko gotowe - moja produkcja na Visatonie W300S 4Ohm gra wysmienicie na 30m2, jeszcze tylko ukrycie elektroniki i kosmetyka obudowy.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 19 Cze 2006 19:25
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Oczywiście że możesz tylko musisz wszystko bardzo dobrze uszczelnić żeby nie było spod panelu żadnych świstów powietrza.

Pozdrawiam

0
  • #3 19 Cze 2006 19:31
    zolo
    Poziom 14  

Witam!

Możesz czemu nie, ale staraj się tylko o to aby była ona możliwie najdalej magnesu, oraz żeby trafo od wzmacniacza nie było za blisko płytki przedwzmacniacza/filtru i magnesu GDN'a, daj jakieś (jak masz miejsce) 10-15cm przestrzeni od wzmacniacza (choć jest to zależne od użytego trafa, ogólnie im mocniejsze tym dalej, ale jak jest to coś ok. 250W (toroid) to 10cm powinno wystarczyć).

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

0
  • #4 23 Cze 2006 20:29
    ars_irek
    Poziom 12  

No wiec umiescilem to wszystko w budzie subwoofera jak radzicie i co sie okazalo? Ano ze trafo z Indela 300W burczy bo obudowa mocno przenosi drgania, a tam przeciez sruba go dociska do scianki i nie da sie inaczej, zeby bylo smieszniej to burczy raz ciszej raz glosniej (oczywiscie pod obciqzeniem bo bez niego prawie go nie slychac. Oby to byly tylko luzne zwoje bo jak rdzen to bedzie problem), poki co zanioslem go do punktu przezwajania silnikow zeby cholerstwo porzqdnie zalali lakierem zobacze co sie bedzie dzialo a jezeli i to nie zadziala to bede musial niestety dac go calkiem osobno poza obudowe w puszce z welnq mineralnq i wtedy sie juz na pewno uspokoi. Mam nadzieje bo na Trafber juz mnie nie stac.

Pozdrawiam Irek

0
  • #5 23 Cze 2006 20:47
    darkone
    Poziom 23  

kurde moglbys pisac normalne ą lub jesli ci sie nie chce wciskac alt to zwykle a zamiast q bo miejscami cie nie rozumiem? trafo drga najprawdopodobniej dlatego ze zwoje sa luzne, zalanie tego trafa zywicą powinno zalatwic sprawe, potem mozesz zrobic mu duza podkladke z gumy i silikonu i dopiero przykrecic zeby w razie czego nie drgala obudowa, najtanszy sposob to wyciąc 2 podkladki gumowe w ksztalcie trafa z jakiejs starej opony nalozyc duzo silikonu i przykeic to do trafa od gory i od dolu[czyli nalezy zrobic 2 takie podkladki], nastepnie tak spreparowane trafo mozna przykrecic do obudowy, silikon i guma zmniejszą drgania samego trafa nawet jesli zalanie zywicą nie pomoze

0