Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner ONKYO TX-7440, świecą diody przełącznika wejść.

jurasas 20 Cze 2006 09:31 1118 2
 • #1 20 Cze 2006 09:31
  jurasas
  Poziom 13  

  Zacznę od początku, pierwszym objawem usterki był brak sygnału na wyjściach głośnikowych. Niestety nie mam schematu i źle się do tego zabrałem. Podłączyłem głośnik do wyjścia wzmacniacza (wydawało mi się) , tam gdzie łączą się ze sobą dwa duże oporniki ok. 1,2 om. Na początku słychać było dźwięk ale gdy podgłosiłem pojawił się jakby przydźwięk i coś padło, teraz świecą się prawie wszystkie diody przełącznika wejść, jedynie tape 2 się nie świeci.
  Proszę o jakąś pomoc przy naprawie tego amplitunerka :)
  i ew. schemat, niestety nigdzie nie udało mi się znaleść.

  Pozdrawiam

  0 2
 • Relpol
 • #2 20 Cze 2006 10:15
  seven01
  Poziom 20  

  Te duze oporniki to prawdopodobnie rezystory emitrowe. Sprawdz tranzystory w koncówce mocy oraz sterujace. Jednakże świecenie wszystkich diod jest dziwne....no chyba ze tak objawia sie funkcja protect.

  0
 • Relpol
 • #3 20 Cze 2006 17:54
  jurasas
  Poziom 13  

  Tranzystory są dobre, ale najpierw muszę naprawić przełącznik wejść. Znalazłem schemat do RX8211 i wydaje mi się że głośnik podłączyłem prawidłowo, rezystory te są podłączone do emiterów tranzystorów mocy. Wiec podłączyłem je przed przekaźnikami, było słychać radio ale dźwięk był zniekształcony. Zastanawiam się co mogło się uszkodzić że teraz świecą się te diody? Chciałbym sprawdzić napięcia zasilania układu tego przełącznika, ale niestety brak schematu.

  Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

  Wiem już na czym polegał błąd w podłączeniu głośników, otóż jeden przewód podłączyłem bezpośrednio do wyjścia wzmacniacza a drugi do obudowy zamiast do masy i wtedy przestał działać ten przełącznik wejść i zaczęły się świecić diody. Jakie uszkodzenie mogło spowodować to nieprawidłowe podłączenie głośnika?

  0
  Szukaj w 5mln produktów