Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa B 1993 r 1.2 benzyna

andrzejelektryk 20 Jun 2006 09:34 4267 11
    andrzejelektryk
    Level 19  
    witam wszystkich mam taki problem z moja corsa co jakis czas przepalaja mi sie swiece i wtedy autko szarpie i strzela w filter paliwa wymienie swiece zrobie z 700 km i to samo czy moze ktos wie co moze byc przyczyna .z góry dzieki za pomoc
    User removed account
    User removed account  
    andrzejelektryk
    Level 19  
    nie mam mozliwosci pokazania swiec ale sa to swiece ngk szóstki do corsy i chodzi o to ze sie poprostu psuja ale nie wszystkie i zawsze ta sa
    romanzuker
    Level 14  
    A może silnik bierze olej na tych cylindrach co uszkadza świece(domyślam się że dostają przebicia a nie się spalają i nie prycha w filtr paliwa tylko powietrza). Pozdrawiam.
    andrzejelektryk
    Level 19  
    oleju nie bierze wogóle natomiast płyn od czasu do czasu ubywa i to nieraz dosc duzo
    romanzuker
    Level 14  
    I to prawdopodobnie może być uszczelka pod głowicą uszkodzona co powoduje spalanie płynu. Jeżeli masz normalne czyste spalanie to ze świecami nic nie powinno się dziać. Pozdrawiam.
    czapajew
    Level 22  
    Witam
    Miałem kiedyś podobny problem po wymianie świe z bosha na NGK. Przepalała mi się cały czas świeca, po trzech wymianach wróciłem do starych i mam je do dziś.
    Więc wina może leżec po stronie samych świec, warto przetestować inne.
    bzykdamian
    Level 16  
    jezeli ubywa ci plynu to masz wydmuchana uszczelke pod glowica konieczna wymiana
    pozdrawiam
    tarzan107
    Level 20  
    Witam.
    Może też być nieszczelność np. w nagrzewnicy, ale to nie dotyczy świec.
    Załóż Bosh i się przekonasz.
    Pozdrawiam.
    andrzejelektryk
    Level 19  
    dodam jeszcze panowie ze ostadnio jest tak ze tylko z rana sie tak dzieje ujade z 30 km i znowu jest ok idzie az huczy nastepnego ranka to samo znowu z 30 km i wrzystko ok . dodam jeszcze ze auto jezdzi na gazie. co do płynu to niedolewałemjuz chyba ze trzy miesiace i ubyło moze 100 ml litrów
    czapajew
    Level 22  
    Sprawa gazu wszystko wyjaśnia wcześniej nie pisałeś że masz auto na gazie. W większości samochodów zasilanych lpg małe ubytki płynu chłodzącego są na porządku dziennym. Podtrzymuję mój ostatni post o zastosowaniu innych świec niż te które używasz dotychczasoawo.
    Pozdrawiam
    andrzejelektryk
    Level 19  
    postaram sie wymienic swiece na inne i wtedy napisze co sie dzieje dzieki za pomoc wszystkim