Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira 1.6 -Problem

20 Cze 2006 10:31 5232 8
  • Poziom 16  
    Witam.
    Posiadam w\w auto z instalacją gazową i po pewnym czasie auto zaczeło dziwnie szarpać jak jest zimny na benzynie, ale tylko przy ruszaniu, na wolnych obrotach pracuje równo. Muszę dodać więcej gazu i wtedy jest OK. Czy ktoś się może spotkał z takim objawem? Świece i kable W.N. wymieniłem.
  • Poziom 20  
    Jeśli tylko na zimnym silniku ,to problem z zapamiętaniem ustawień gazu przez sterownik benzyny(rozwiązanie -resetowanie ECU).
    Na ciepłym powodem może być sonda lambda lub zacinający się zawór EGR.
  • Poziom 16  
    Witam.

"Jeśli tylko na zimnym silniku ,to problem z zapamiętaniem ustawień gazu przez sterownik benzyny(rozwiązanie -resetowanie ECU)."

A więcej informacji? Jak resetować > rozpięcie aku? (rozpinałem)

A nie może być coś takiego jak zapiekanie się wtryskiwaczy?

Czy je się czyści i jaka jest procedura?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Reset przez rozpięcie.wtryski się raczej nie zapiekają,trudno przypuszczać aby odpiekły się po dodaniu gazu(najprościej przeczyścić je środkiem chemicznym dolewanym do paliwa - jest tego sporo na rynku,czyszczą sie w czasie jazdy na benzynie).
    Proponuję wizytę u kogoś,kto potrafi odczytać parametry bieżące pracy silnika prz użyciu Scanera.
    Czasami pomaga przegonienie auta ,trzeci bieg i gaz do dechy na prostej...
  • Poziom 16  
    Witam.

Kupiłem jakiś środek do czyszczenia,zobaczymy co z tego wyjdzie.

Parametry (diagnostyka) pracy silnika nie budzą jakichkolwiek podejrzeń, a złapać taką prace silnika (nie równa i gaśnięcie) to jest coś , bo występuje to w większości z rana i nie zawsze.

To jest coś takiego, jakby załączało się coś po około minucie i wtedy jest wszystko OK. Silnik równo chodzi na wolnych obrotach tylko przy ruszaniu ma ze dwa lub trzy zająknięcia, a potem jest "PRIMA".

Przepustnica i silnik krokowy jest tak wylizany że mam pryszcze na języku.

Więc sam już nie wiem co jeszcze robić????
  • Poziom 16  
    Auto naprawione.

Dziękuje i zamykam temat.
  • Poziom 32  
    przyznasz się co było przyczyną??
  • Poziom 16  
    Reset komputera,czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego, przepchanie cienkiej rurki między pokrywą zaworów i kolektorem ssącym,wymiana świec i przewodów , oraz zastosowanie specyfiku do czyszczenia wtryskiwaczy. Oczywiście wszystkie czynności zostały wykonane prawie w tym samym czasie. Niezbędne jest " nauczenie sterownika pracy na paliwie"

a.gry

A-ha ; Dowiedziałem sie że sterownik w w\w aucie uczy się cały czas i niezbędny jest reset co jakiś okres czasu.
  • Poziom 11  
    Mialem taki przypadeksprawdz wiazke pod maska od tps .Powinno pomoc