Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Laser Jet 5P - długi czas wydruku

mosfet 20 Jun 2006 11:02 1479 4
    mosfet
    Level 25  
    Moja drukarka, jak ma wydrukowac strone z grafika zastanawia sie przed tym drukowaniem dobre 2 minuty.

Czy rozbudowanie pamieci (mam w tej chwili fabryczne 2MB) cos by dalo? Czy nadaje sie RAM 'komputerowy' (EDO SIMM) bo nawet pasuje mechanicznie...ale drukarka go nie widzi. Nie wiem czy dlatego ze musi byc specjalny 'drukarkowy' RAM czy cos sie tam ustawia... jakis knyf, zworka o ktorej nie wiem.. Prosze o pomoc doswiadczonych kolegow.
  • Helpful post
    marek216

Level 43  
    HP ma swoje 9dedykowane kości ) do kupienia chocby na allegro

dołożenie ramu napewno sporo pomoże
    akajarz
    Level 23  
    Witam,
    dodanie pamięci pomoże, jednak nie oczekuj kilkukrotnego przyspieszenia. Drukowanie grafiki bardzo obciąża procesor drukarki, czas drukowania w zależności od rodzaju dokumentów może się skrócić od 5 do 50%.

--
    Pozdrawiam
    Artur
  • Helpful post
    tomek-o
    Level 16  
    Działają zwykłe kości EDO SIMM, tylko trzeba porobić zwory z boku płytki. Są duuużo tańsze, a zrobienie zwór to żaden problem, nawet jak nie masz talentu do lutowania. Tu jest opis:
    http://www.shawnbehrens.de/hpmem.htm
    mosfet
    Level 25  
    Ale Bajer :) DZIEKI ! :)

Wykorzystałem 2 moduły 8MB EDO RAM ze starego klona. Zwarłem do gleby piny 69 w kaźdej z kości. Drukarka dostała kopa. Norlamnie, podczas wydruku pdf'a zastanawiała się nad swoim losem. Treaz wchłania całego we własną pamięć i tylko słysze jak wciąga kolejne kartki. Mam nową drukarkę.

tomek-0 zagna Cię kiedyś do Zamościa to idziemy na pivo! :)