Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

> podłączenie kablówki do radmor 5412 budowa symetryzator

20 Cze 2006 11:20 5343 5
 • Poziom 20  
  Mam radmora 5412 z wejściem na antenę symetryczną 300R. I mam kablówkę, która jak wiadomo jest przystosowana do obciążenia niesymetrycznego 75R. Radmora chcę podłączyć koniecznie do kablówki, jest tam więcej (i lepszej jakości) stacji niż w powietrzu, a na wsi nie mieszkam.

  Wymyśliłem, a konkretniej gdzieś zobaczyłem ale nie pamiętam gdzie dławik do tego służący. Próbowałem do tego dojść ale przepadł. W moim rysunku o punktów 1 i 2 podłączamy radmora. do 3 gorący (czyli środkowy kabla), a do 4 jego masę.

  Mam takie pierścionki jak na zdjęciu, sądzę, ze raczej duży potrzebny nie będzie, bo mocy to zadnej niema. Którego użyć.

  I teraz pytania:
  czy masę kablówki (podłączoną do pkt 4) trzeba podłączyć również do masy radmora??

  Dla jakiej częstliwości stroić dławik? Miałem generator którym mógłbym mierzyć impedancję (bo o nią tu chodzi) cewek dla 100mhz. generator sie jednak zepsuł. tu link do usterki https://www.elektroda.pl/rtvforum/tutaj-ypp2745744.html#2745744 .

  Jakie inne są metody policzenia tego dławika? nawinąć iles zwoi podłączyć do kablówki i odwjać tyle zeby płynął określony prąd?? jak zmierzyc prad o częstolwości 100MHz

  Innym sposobem jest wzór. Do niego potrzeba jednak znac dobroć ferrytu. Zależy on od wielkości czy czegoś jeszcze? czy ktoś potrafi z obrazka wyczytac jakich typów są pierścionki, czy są do tego jakies normy?? Czy ktoś potrafi podać owy wzór??

  proszę o odpowiedzi, ciekaw jestem jak będzie grał amplituner z anteną.
 • Poziom 20  
  czy nikt nie widział symetryzatora?? czy to co napisałem jest nierealne?? :idea: może jednak ktoś wie :?:
 • Poziom 16  
  Symetryzator to jest koszt 2zł, tak więc nie wiem po co to kombinowanie. A druga sprawa w radmorze do odsłuchu nie trzeba go stosować, wystrczy przerobić wtyk 300R na 75r i po kłopocie.
 • Poziom 41  
  możesz zrobić adapter, są to 3 oporniki... schemat gdzieś.. TU.
 • Poziom 18  
  Po co te zabawy ze symetryzatorem i wtyczkami? Kup gniazdo 75 ohm i go zainstaluj na stałe w radmorze.
 • Poziom 20  
  Ramor to takie sprytne urządzenie, które ma na wejściu Ant. "trafko". Jeden biegun zwieramy do masy drugi to pin złącza antenowego. Działa, tj napisał kolega wyżej.