Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić termostat w lodówce CZM250

20 Cze 2006 20:28 4130 4
  • Poziom 14  
    Lodówka CZM250. Zamrażarka na dole , chłodziarka u góry z płyta chłodząca schowaną za tylna ścianką z plastiku. Termostat według producenta ma kapilarę długości 60 cm . Nie wiem do którego parownika(?) jest zamocowana kapilara (prawdopodobnie do parownika chłodziarki) .
    Kapilara od strony termostatu, (który jest zmontowany wysoko w chłodziarce) przechodzi przez plastikową obudowę w kierunku góry lodówki. Przechodzi przez mały otwór , być może plastikową rurkę która prowadzi kapilarę do tyłu chłodziarki. Wnioskuję z tego, że nie będzie trzeba pruć pianki z tyłu chłodziarki a kapilarę da się wsunąć "na siłę".
    Jesli się mylę to proszę o sprostowanie .

Termostat się rozregulował prawdopodobnie na skutek ciągłego świecenia żarówki dlatego liczę, że uda mi się go podregulować wkrętem regulacyjnym.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Bleble napisał:
    a co się dzieje ?

Niech zgadnę: chodzi non-stop ;)
  • Poziom 14  
    elektryk2000 napisał:
    Bleble napisał:
    a co się dzieje ?

Niech zgadnę: chodzi non-stop ;)

Najpier termostat nie właczał. Podregulowałem przy wykręconej żarówce i termostat podjął pracę i utrzymywał temp z histerezą kilku stopni .
    Myslałem , że po problemie ale nie zauwazyłem że odpadł króciec naciskajacy wyłącznik oświetlenia.
    Prosiłem szwagra aby mierzył w międzyczasie temperature wnętrza.
    Niestety posłuchał zalecenia i sprawdził dopiero po dwóch dniach.
    Skutkiem dwudniowego grzania termostatu przez żarówkę on znów przestał się włączać . Niestety tym razem chyba nie uda mi się podregulowac.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jeżeli termostat "płaczący" się nie załącza, to znaczy że nadaje się do wymiany a nie do regeneracji.
    A jak już pokręciłeś, to nawet gdyby był dobry to już jest załatwiony.
    Kup nowy i zamontuj, to najprostsze i najtańsze rozwiązanie.