Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS w noki 6280 - czy można zaadoptować do nawigacji GPS ?

21 Cze 2006 11:09 7227 16
  • Poziom 12  
    mam pytanie czy do noki 6280 da radę wrzucić program tom tom mobile do nawigacji i czy program ten bedzie działał wraz z anteną na bluetooth. czy ktoś już to próbował i jaka jest jakość wizualna i techniczna takiej nawigacji
    czekam na spostrzeżenia i informacje
    a1cygan
  • Poziom 17  
    najpierw to musisz sobie zakupic modul GPS np.LD-1W nokia i moze dopiero myslec o mapach do tego telefonu, ale nie wiem czy to ma sens zeby w telefonie uzywac nawigacji(za maly lcd) ja osobiscie uzywam mio 180 do nawigacji z mapami tomtom i automapa .deziala rewelacyjnie
  • Poziom 12  
    Ja uzywam nawigacji w mojej starej nokii 6600 i jestem bardzo zadowolony.
    Co do 6280 to sam probuje sie dowiedizec czy Tomtom bedzie w niej dzialal bo czas wymienic stary telefon :))).
    Oficjalnie Tomtom dziela w Nokiach Smartfonach ale podobno po zainstalowaniu Symbiana powinn tez chulac na innych telefonach.
    Dodatkowe utrudnienie z nokia 6280 to to ze ma ona inna karte pamieci ( mini sd ) wiec jak kupisz nawet oryginalna karte pamieci z wgranym Tomtom-em to nie wiem czy wystepuje ona na Mini SD :)))

Czy wie ktos cos wiecej na ten temat???
  • Poziom 35  
    kmmazi napisał:
    ale podobno po zainstalowaniu Symbiana powinn tez chulac na innych telefonach.
    Dodatkowe utrudnienie z nokia 6280 to to ze ma ona inna karte pamieci ( mini sd ) wiec jak kupisz nawet oryginalna karte pamieci z wgranym Tomtom-em to nie wiem czy wystepuje ona na Mini SD :)))

Czy wie ktos cos wiecej na ten temat???

Moze wykaze swoja niewiedze ale w Jaki sposob chesz zainstalowac symbiana ? Symbiana sie od tak nie instaluje
    Nokia 6280 Nie ma symbiana i Ja nie znam zadnej mozliwosci zeby go tam zainstalowac Jest to jeden z gorszych telefonow jaki mialem w reku , brak systemu operacyjnego definuje to ze TomTom tam dzialc nie bedzie
    a1cygan ciekawa sprawa co to za tajemnicza Antena na BT ? Moze ja znowu sie wykaze swoja niewiedza ale Mi sie wydaje ze to sa Odbiorniki GPS czyli cale kompletne modoly ... pokaz linka do tej Anteny ...
  • Poziom 12  
    No NIESTETY ale tu muszę przyznać że mój przedmówca chyba ma rację. Z wgraniem Symbiana trochę mnie poniosło :)) Wydawało mi się że to gdzies czytałem ze sie da ale widac z tego ze to lipa. Choć zastanawia mnie czemu w serwisie autoryzowanym Nokii powiedizeli mi ze Tomtom powinien w niej działać :))) Ach te serwisy.
  • Poziom 35  
    na prymitywnych komorkach dziala naviekspert np nie wymaga symbiana tylko jave i bluetooth z tym ze zracji ograniczen stawianych przez telefon taki pseudo gps zasysa mpay caly czas z gprsu czytaj : nie majac zasiegu dluzszy czas jestes zagubiony mimo posiadania czystego sygnalu gps no i trzeba placic abonamet za navieksperta i za gprs
  • Poziom 12  
    Witam ponownie!!!

Byłem dziś w Nokii i pojawilo sie światełko w tunelu. Powiedzieli mi ze Tomtom powinien dziełać w noki 6280 z tym ze musi być w miarę nowy software. Tak więc wgrali mi najnowsze oprogramowanie i jak tylko dorwę kartę pamięci to przetestuję i napiszę tu co mi sie udało.
    Dodam tylko ze po kontakcie mailowym z Biurem obsł. klienta Nokii powiedzian mi to samo wiec jakaś szansa jest.
    Pozdrawiam wszysztkich
  • Poziom 16  
    ciekawa sprawa, napisz jak się to skończyło
  • Poziom 12  
    Witam ponowinei wszystkich zainteresowanych!!!

No niestety ale moje próby się nie powiodły :( Widać nawet w serwisie Nokii nie bardzo wiedzą z czym to się je :((

Może komuś jeszcze sie coś udało???
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy to będzie miało jakieś znaczenie ale z tego co mi się udało ustalić to w Nokii 6280 jest symbian ale w wersji 4 a Tomtom wymagawersji bodajże 6.

Co do serwisu Noki to takiej odpowiedzi mi udzielił Servise Support na www.nokia.com więc chyba bardziej do źródła się nie da :))

Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 35  
    kmmazi napisał:
    Nie wiem czy to będzie miało jakieś znaczenie ale z tego co mi się udało ustalić to w Nokii 6280 jest symbian ale w wersji 4 a Tomtom wymagawersji bodajże 6.

Co do serwisu Noki to takiej odpowiedzi mi udzielił Servise Support na www.nokia.com więc chyba bardziej do źródła się nie da :))

Pozdrawiam wszystkich

kolego czy tyt masz problemy w zrozumieniu tego co pisze wyraznie ?
    Symbiana ta nokia nie ma zle ci sie udalo ustalic nie pisz takich "farmazonow"
    series 40 to PLATFORMA nokii z java i ladnymi ikonkami to nie jest symbian ... a zreszta zanim napiszesz jakis kolejny malo inteligenty post prosze , blagam wygooglaj to o czym piszesz !!!
  • Poziom 12  
    No widzę że coponiektórzy pozjadali wszystkie rozumy :((

No nic Tom tom nie ruszył więc zamykam temat. Dzieki za wszystkie pomocne podpowiedzi.

Pozdrawiam wszytkich
  • Poziom 11  
    Ale wy jestescie sprytni. nie wiem kto tu pisze ale z tego co jawiem tom tom działa z nokią 6280 - ja sie nei znam ale skorona stornie firmowej Tom toma jest wyrazne napiesane ze działa to chyab działa nie?? Ponizej link.
    Jest tam eleganckie miejsce do wpisania nazwy fona i sprawdzenie jakie wersje tom tom chodza na tym fonie:P
    http://www.tomtom.com/
    pozdro
  • Poziom 35  
    Spartan0 napisał:
    Ale wy jestescie sprytni. nie wiem kto tu pisze ale z tego co jawiem tom tom działa z nokią 6280 - ja sie nei znam ale skorona stornie firmowej Tom toma jest wyrazne napiesane ze działa to chyab działa nie?? Ponizej link.
    Jest tam eleganckie miejsce do wpisania nazwy fona i sprawdzenie jakie wersje tom tom chodza na tym fonie:P
    http://www.tomtom.com/
    pozdro

no nie moze byc ta nokia nie ma symbiana - wiec tom tom ni huhu a na stronie z kompatybilnymi modelami jest tylko

Nokia
    3230, 6260, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 7610, N70, N90
  • Poziom 14  
    jak to nie hula tam symbian. Jak sie kupuje TTmobile to trzeba powiedzieć że się chce do tego modelu i w komplecie dostajesz symbiana na takiej karcie którą trzeba włożyc pod baterię i śmiga. Heheheh :D
    żartuję, niektórzy piszą brednie to co ja nie mogę. Najlepszym i najtańszym sposobem będzie sprzedać 6280 i za tą kasę kupić n70. Pozdrawiam
  • Spec od GSM
    czytając te posty muszę przyznać avatar że zazdroszę i gratuluję Ci mimo wszystko opanowania..nie dość że starasz się podzielić wiedzą i pomóc to w końcu dostajesz podziekowanie
    Cytat:
    No widzę że coponiektórzy pozjadali wszystkie rozumy
    jesli jest inaczej z N6280 to niech ktoś przedstawi jak to wgrać a nie odpowiedzi bo gdzieś tam pisało czy widział.Fakt że dużo jest dezinformacji na ten temat.
    Pisze to też bo w którymś poście odpowiedziałem że LCD w T630 zabezpieczają diody a nie tranzytory a na to druga strona: co ty tu ftb robisz na tym forum....dla przypomnienie tranzystory to takie małe, czarne prostokąciki z trzema wyprowadzeniami,, no i nie byłem tak opanowany i post admin musiał wywalić do kosza