Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klima Vectra B - zbyt wysokie ci¶nienie w układzie

21 Jun 2006 11:21 5851 5
  • Level 15  
    Borykam się z tym problemem już trzeci sezon. Ci¶nienie na ssaniu sprężarki oscyluje około 4,5 bar, natomiast na tłoczeniu 25 bar i w zwi±zku z powyższym sprężarka strasznie hałasuje(300g czynnika w układzie a powinno być 900g ) i temepatura z nawiewu oscyluje w okolicy -(minus)3stopnie. Wymieniłem sprężarkę, zawór regulacyjny w tej drugie sprężarce i nic, dalej to samo. Parownik też poszedł do wymiany bo się rozszczelnił Może jest to wina czujników ci¶nienia które odpowiadaj± za właczanie wentylatorów(wiatraki niby chodz±), a może zapchany jaki¶ osuszacz, brak mi już pomysłów.
    Może kto¶ jest z branży i wie gdzie szukać usterki ??? Straciłem już nie tylko cierpliwo¶ć ale i mnóstwo kasy.
  • Level 33  
    nie pozostaje ci nic innego jak sprawdzenie droznosci calego ukladu i stanu zaworu rozpreznego przyczyna moze byc wadliwe dzialanie zespolonego czujnika cisnienia ktory steruje w ten sposob praca sprezarki ewentualnie znajdz kogos od klimatyzacji kto oprocz wymiany czynnika potrafi tez wykryc inne usterki
  • Level 34  
    przy takim ci¶nieniu powinien odł±czyć czujnik sprężarke podaj rocznik tej Vectry jaki silnik i czy klima manualna czy klimatronic
  • Level 15  
    Zawór regulacyjny w sprężarce wymieniłem i nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Wczoraj wymieniłem w desperacji ten zawór rozprężny i jutro jadę na napełnienie układu także zobaczymy. Odłaczyłem przy okazji przewody od sprężarki i na powrocie drożno¶ć jest, natomiast na sprężaniu, przy odłaczonym rozprężnym jest zdecydowany opór, ale przechodzi powietrze(sprawdzanie na zasadzie rurka i usta)

Z góry dziękuję

VB RM97 X20XEV manual
  • Level 34  
    no tak tylko jest tam czujnik niskiego i wysokiego ci¶nienia
  • Level 15  
    co to znaczy ???