Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klima Vectra B - zbyt wysokie ci¶nienie w układzie

Hugo333 21 Cze 2006 11:21 2752 5
  • #1 21 Cze 2006 11:21
    Hugo333
    Poziom 14  

Borykam się z tym problemem już trzeci sezon. Ci¶nienie na ssaniu sprężarki oscyluje około 4,5 bar, natomiast na tłoczeniu 25 bar i w zwi±zku z powyższym sprężarka strasznie hałasuje(300g czynnika w układzie a powinno być 900g ) i temepatura z nawiewu oscyluje w okolicy -(minus)3stopnie. Wymieniłem sprężarkę, zawór regulacyjny w tej drugie sprężarce i nic, dalej to samo. Parownik też poszedł do wymiany bo się rozszczelnił Może jest to wina czujników ci¶nienia które odpowiadaj± za właczanie wentylatorów(wiatraki niby chodz±), a może zapchany jaki¶ osuszacz, brak mi już pomysłów.
    Może kto¶ jest z branży i wie gdzie szukać usterki ??? Straciłem już nie tylko cierpliwo¶ć ale i mnóstwo kasy.

• #2 21 Cze 2006 18:20
    fructon
    Poziom 33  

nie pozostaje ci nic innego jak sprawdzenie droznosci calego ukladu i stanu zaworu rozpreznego przyczyna moze byc wadliwe dzialanie zespolonego czujnika cisnienia ktory steruje w ten sposob praca sprezarki ewentualnie znajdz kogos od klimatyzacji kto oprocz wymiany czynnika potrafi tez wykryc inne usterki

• #3 21 Cze 2006 19:35
    wloc
    Spec od samochodów

przy takim ci¶nieniu powinien odł±czyć czujnik sprężarke podaj rocznik tej Vectry jaki silnik i czy klima manualna czy klimatronic

• #4 21 Cze 2006 19:45
    Hugo333
    Poziom 14  

Zawór regulacyjny w sprężarce wymieniłem i nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Wczoraj wymieniłem w desperacji ten zawór rozprężny i jutro jadę na napełnienie układu także zobaczymy. Odłaczyłem przy okazji przewody od sprężarki i na powrocie drożno¶ć jest, natomiast na sprężaniu, przy odłaczonym rozprężnym jest zdecydowany opór, ale przechodzi powietrze(sprawdzanie na zasadzie rurka i usta)

Z góry dziękuję

VB RM97 X20XEV manual

• #5 21 Cze 2006 19:52
    wloc
    Spec od samochodów

no tak tylko jest tam czujnik niskiego i wysokiego ci¶nienia

• #6 21 Cze 2006 20:00
    Hugo333
    Poziom 14  

co to znaczy ???

Szukaj w ofercie
Zamknij