Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upgrade BIOSu metodą hardcore`ową

Dydzio 21 Cze 2006 11:47 846 4
  • #1 21 Cze 2006 11:47
    Dydzio
    Poziom 30  

Witam

W padła w moje łapki zimna płyta A-Trend ATC6240V-01.
    Przed przemieleniem jej postanowiłem spróbować zaktualizować jeszcze jej BIOS.

Z racji braku programatora i tego, że płyta nie wstaje, postanowiłem zrobić to metodą hardcore`ową, czyli po uruchomieniu flashera na gorąco podmiana kości BIOSu i flash...

Próbowałem to zrobić UniFlashem, ale niestety... okazuje się, że:
    1. kości BIOS na płycie do reanimacji i płycie programatorze są różne: pierwsza jest ASD AE29F2008-12 a druga (wg. AWDFlasha, bo nie chcę zrywać naklejki) WinBond W29x010/011/012/5V; sądząc po cyferkach i wielkości BIOSu na dyskietce i backupu obie kości poza producentem różnia się też pojemnością (1Mb vs 2Mb) :(
    2. UniFlash, po podmianie kości i uruchomieniu ponownie nie rozpoznaje wsadzonej kości (unknown).

Pytanko: Jak zmusić flasher do wgrania na siłę BIOSu bez sprawdzania pojemności kości i jej typu i czym najlepiej to zrobić??? UniFlash już chyba odpadł, wersja najnowsza z oficjalnej stronki.

Za wszelką pomoc będę dźwięczny

0 4
  • #2 21 Cze 2006 12:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

Podaj model plyty na ktorej wgrywasz ten bios.
    Zobacz czy na plycie nie ma zworki chroniacej przed zapisem biosu.

0
  • #3 21 Cze 2006 12:09
    Dydzio
    Poziom 30  

A-Trend ATC-6120 czyli kilka szczebelków niżej.
    Qrcze, wiedziałem, że o czymś zapomnę;/
    Płytka też jest na Slot-1 ale, niestety, jest na innym chipsecie. Płytka do reanimacji na VIA 639A, a ten "programator" na i440LX

0
  • #4 21 Cze 2006 13:18
    gacekm
    Poziom 18  

W Uniflash jest opcja ręcznego wskazania typu pamięci, uruchom uniflash z parametrem -h to dowiesz się więcej.

0
  • #5 21 Cze 2006 13:44
    Dydzio
    Poziom 30  

Już sobie poradziłem.
    Okazało sie, że uszkodzona jest kość BIOSu i dlatego UniFlasher jej nie wykrył.
    Wziąłem kość z innego odpadu, zaprogramowałem hardcore`owym sposobem :D ale płyta i tak nie wstała :(
    Szkoda
    W kazdym razie dzięki za chęci.

Temat do zamknięcia

0