Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urwane linki od cewki -> Stx 22-120-4-SS Pomóżcie !

trailong 21 Jun 2006 19:40 1209 14
 • #1
  trailong
  Level 19  
  Witam !

  Niestety... Niechcąco po upadku tego głośnika razem z gniazdem do mocowania kabli urwały się sznureczki doprowadzające sygnał...

  Raczej nie ma możliwości przylutowania ich ponieważ nie ma wystających z cewki drucików...

  Jak dostać się do cewki? W jaki sposób odleić górne zawieszenie ? :(

  Prosze pomóżcie :(
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Mleczyk89
  Level 34  
  Jezeli glosnik ci upadl to z pewnoscia nastapilo przesuniecie magnesu i naprawa tego uszkodzenia jest prawie nie mozliwa w domowych warunkach.Musial bys wybebeszyc caly glosnik i skladac od poczatku a nie wiadomo jak to wyjdzie to samo jesli nie nastapila ta awaria ,aby dostac sie do cewki bedzisz musial odkleic zawieszenie od koszi i membrane od cewki i tez niewiem czy uda ci sie podlutowac do niej przewody bez wyciagana z resora dolnego i rozwijania jej.W kazdym razie powodzenia.Tylko niewiem czy cos z tego bedzie
 • #3
  trailong
  Level 19  
  Nie magnes jest napewno ok... bo dotykajac tych resztek drucika który został nad zawieszeniem grał ok... Ale jak można zdjąć to zawieszenie od kosza i membrne od cewki?
 • #4
  djbolo
  Level 31  
  Czasami metody uchodzące za najprymitywniejsze, są skuteczne: zagotować garnek wody i nad parą powoli odklejać zawieszenie. W przypadku STXów nie powinno być problemów. Akurat masz nie lada problem... Nawet gdy podlutujesz owe linki, to musi być to wykonane niezwykle starannie, bo w przeciwnym wypadku wszelkie odbicia od zawieszenia mogą być częściowo słyszalne.
 • #5
  trailong
  Level 19  
  Czyli mówisz żeby spróbować to odkleić nad gotującą się wodą? A ten klej przy łączeniu się membrany z dolnym zawieszeniem i cewką też puści?
 • #6
  djbolo
  Level 31  
  Z tego co pamiętam, STXy nie były zbyt mocno klejone. Odklejanie nad gotującą wodą powinno być dosyć staranne, łatwo wtedy o odkształcenie odklejanej części. Być może będzie konieczność podważenia zawieszenia dolnego nożykiem, np. takim do krojenia tapet. Po takim "naparowaniu" ważne jest osuszenie odklejonych części.
 • #7
  bocian90
  Level 27  
  Normalnie odrywając delikatnie bo to guma ale nie opłaca się tego robić,głosnik jest bardzo tani,sptubuj podlutować jakieś przewody,może Ci się uda.
 • #8
  trailong
  Level 19  
  bocian90 nie da rady juz podlutowac... Próbowałem już i jeśłi się chwyci to przy głośniejszym słuchaniu urywa się... I w końcu urwało się tak, że nie ma wyprowadzenia z cewki na zewnątrz :(

  W sumie to nie ma nic do stracenia... Bo jeśli go nie naprawie... To będzie do wyrzucenia... Jeśli go zepsuję bardziej... Też będzie do wyrzucenia... Jak go naprawię to zaoszczędze 50 zł noi oczywiście satysfakcja będzie, że udało się ;)

  A czym skleić to spowrotem?

  Teraz już nie będę się za to brał bo już późno ale przed południem powinienem spróbować...
 • #9
  djbolo
  Level 31  
  Butapren dobry na wszystko...
 • #10
  trailong
  Level 19  
  Ok dzięki djbolo za pomoc ;) Zobaczymy jutro co i jak... Narazie późno się zrobiło. Dobranoc
 • #11
  trailong
  Level 19  
  Ok górne zawieszenie odklejone... Teraz zostało to paskudne połączenie membrany z cewką i dolnym zawieszeniem...
 • #12
  Q-mac
  Level 24  
  Butapren dobry na wszystko.... No prawie:P Przy połączeniu resor dolny-cewka i membrana-cewka moze być nieciekawie po nagrzaniu. Ja sobie tak skleiłem i cewka wylatywała z resoru... Co oczywiście rozcentrowało wszystko. naszczęścia, dało się rozłożyć taki butaprenowy głosnik bez problemu (suszarką:P). Skleiłem go... poxipolem:P
 • #13
  trailong
  Level 19  
  Q-mac a masz jakis sposob na to rozlaczenie membrany z cewka?

  Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

  Ok... Udało się wyjąć cały układ ruchomy z kosza... Teraz musze chyba odkleić dolne zawieszenie od cewki? Bo z cewki wyprowadzone są te 2 druciki doprowadzające sygnał wchodzą pod taką czarną osłone i powinny wychodzić nad zawieszeniem a tam niestety są urwane...

  I jest problem bo ten klej użyty do łączenia zawieszenia z cewką nie chce odejść pod wpływem pary :(

  Jakiś inny sposób?
 • #14
  Q-mac
  Level 24  
  Większosć klei traci wytrzymałośc po nagrzaniu.... Jeżeli jednak to się nie uda to zostało tylko odcinanie... Ogólnie trzeba skalpela i hirurgicznych zdolności (i anielskiej cierpliwości). No i głosnik już grać jak nowy nie będzie.
 • #15
  trailong
  Level 19  
  No niestety Q-mac racja... Zrobiłem wszystko niby od a jednak... Coś jest nie tak bo przy głośniejszym graniu słychać jakieś dźwięki :( No ale trudno... Od biedy narazie taki musi wystarczyć zanim zamówie nówkę :)