Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson cx3650 - zużywa kolorowy tusz..

21 Cze 2006 21:51 1616 2
 • Poziom 22  
  Witam. Mam problem lub raczej pytanie. Urządzenie wielofunkcyjne jw. Wykorzystuje mi wszystkie cztery pojemniki tuszu mimo że drukuje tylko i wyłącznie czarne wydruki. Mimo że w opcjach mam także ustawiony wydruk czarno-biały
  Po zakupieniu nowych pojemników (nie orginalnnych) nadal to samo. Znów mi się kończą powoli pojemniki, kupiłem ostatnio jeden z pojemników kolorowych i włożyłem go zorientowałem się że urządzenie widzi ten pojemnik lecz nie bierze z niego tuszu. Po prostu nie odkleiłem nalepki pusz na pojemniku. I mam takie pytanie. Jak bym we wszystkich kolorowych pojemnikach nie odkleił tej nalepki tylko na pojemniku czarnym, to miał bym inne problemy niż zagrożenie zaschniętego tuszu kolorowego w pompce. A może jest jakieś inne rozwiązanie mojego problemu.

  Moderowany przez kosmita:

  Zmieniłem temat
  Wpis dokonany w dniu: 2006-06-22 o godzinie: 21:07

 • Pomocny post
  Poziom 23  
  W momencie włączenia jest zasysany tusz do głowicy - nawet jak nie drukujesz w kolorze to tusz jest pobierany do głowicy a nadmiar przez pompke do pampersa. Czyli każde właczenie powoduje duży pobór tuszu. Wniosek - nie wyłączać drukarki. Drugi pomysł - puste tusze - sprawny chip - grozi zasuszeniem głowicy.
 • Poziom 22  
  Dzięki wielkie. Przetestuje i ocenie. Dziś włożę wszystkie tusze prawidłowo. Faktem jest że po każdym drukowaniu wyłączałem urządzenie.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  Tak dziękuje, zgadza się lepiej nie wyłączać drukarek. teraz zużycie tuszu mam o 50% mniejsze, jednakże mimo drukowania czarno białym tuszem kolor taki, turkusowy nadal ubywa mi na równi z czarnym.