Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

policyjna krótkofalówka "cegła"

Kizio 13 Cze 2003 19:52 9502 11
  • #1 13 Cze 2003 19:52
    Kizio
    Poziom 11  

u mojego starego w pracy mam do dyspozycji zapomnianom przez wydz. łączności krutkofalówke używaną jeszcze przez MO i mam z tym pytanie czy da się ją przerobić na dzisiejsze pasmo policyjne lub na amatorskie ew CB ?

czy nieopłaca się ruszać jej ?

stacja z 10 13 lat niebyła włączona i troche się boje ją włączyć
    napiszcie coś o takich krutkofalówkach

Post był raportowany. Błąd w tytule poprawiłem.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]

• #2 13 Cze 2003 21:32
    jamzy
    Poziom 16  

Najprawdopodobniej jest to FM315 lub FM 317 - nie przestroisz tego raczej na pasmo CB, natomiast przestrojenie na pasmo amatorskie jak najbardziej, na policyjne nie musisz - wystarczy tylko odpowiednie kwarce załoźyć
    Poszukaj temtu na forum dotyczącego FM 315

• #3 13 Cze 2003 21:54
    Kizio
    Poziom 11  

a gdybym chciał przestroić na pasmo policyjne to jak z kodowaniem (mój stary by niemusiał zabierać motoroli)
    a możesz napisac jak przestroić na p. amatorskie?

• #4 13 Cze 2003 22:19
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Kizio napisał:
    a gdybym chciał przestroić na pasmo policyjne to jak z kodowaniem (mój stary by niemusiał zabierać motoroli)
    a możesz napisac jak przestroić na p. amatorskie?

Transmisja za pomocą motoroli nie jest kodowana . Pseudokodowanie jest na Ericson-ach.

• #5 13 Cze 2003 23:19
    jamzy
    Poziom 16  

Jeżeli chodzi o przestrojenie to poszukaj na forum - ten temat był poruszany już kilka razy

• #6 17 Cze 2003 14:38
    Kizio
    Poziom 11  

a ericsonów mało kto w policji używa a w motorolach jest w menu wypisany jakiś rodzaj kodowania.

• #7 20 Cze 2003 23:33
    krzusztof
    Poziom 10  

Ericsony zostaly juz powoli wycofywane z uzytkowania przez Policje z uwagi na to ze operator za duzo wymaga nakladów finansowych z tytulu obslugi sieci (praktycznie podobnie jak w telefoni komórkowej, motorola jest radiotelefonem analogowym cyfrowe jest tylko sterowanie praktycznie bez zadnych problemów współpracuje z takimi cegłami, które wbrew przesądowi nie są takie najgorsze,wystarczy dobra antena i selektywnosć ma lepsza od nie jednej motoroli.co do pracy na częstotliwości Policji to każda komenda czy to powiatowa czy wojewódzka ma wydzielone odpowiednie kanały odstęp 10 khz i mieści się w granicach od 170 mhz do 174 mhz. Jednak z tym odsłuchem pasma Policyjnego uwazaj bo zalapiesz sie na art.261 KK(moze 267),jak nie jedna Pomoc drogowa która tym sobie ułatwiała pracę ale wracając do twojej cegły to jedynym problemem może być faktycznie jej wiek z uwagi na nietrwałośc kondensatorów elktrolitycznych ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.Pozdrawiam

• #8 21 Cze 2003 00:00
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Kizio napisał:
    a ericsonów mało kto w policji używa a w motorolach jest w menu wypisany jakiś rodzaj kodowania.

Piszesz o ciekawych sprawach. Mam parę motorolek , programator ( RIB ) , sporo softu , ale nie wiem , gdzie w menu wpisuje się rodzaj kodowania . O jakim kodowaniu piszesz ? Czy możesz napisać coś więcej ?
    Tak jak napisałem , mam jeden z nowszych modeli motoroli i chętnie bym sobie to " kodowanie " przetrenował. Bo np. fabryczna funkcja "utajniania mowy" jest zupełnie do kitu ( coś podobnego do scremblera z CB-radio ) Można to kodowanie całkiem znośnie odbierać na odbiorniku z SSB.

• #9 23 Cze 2003 14:51
    Kizio
    Poziom 11  

tzn można tylko zobaczyć wersje kodowania (strzałka do wybierania w bok lub w góre)jeżeli chcesz wpisać kodowanie to musisz podłączyc do kompa (port zakryty gumą z boku)

. Ad:
    "Jednak z tym odsłuchem pasma Policyjnego uwazaj bo zalapiesz sie na art.261 KK(moze 267)",
    chyba nikt niebędzie nakrywał w którym komisariacie na terenie powiatu JEST ODSŁUCHIWANE pasmo policyjne
    bo odsłuchiwac je moge na służbowej motorolce starego czy to przenośnej czy radiowozowej.:-)

• #11 23 Cze 2003 17:04
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Kizio napisał:
    tzn można tylko zobaczyć wersje kodowania (strzałka do wybierania w bok lub w góre)jeżeli chcesz wpisać kodowanie to musisz podłączyc do kompa (port zakryty gumą z boku)

W tym momęcie wprowadzasz w błąd zainteresowanych.
    To o czym piszesz , to poprostu wersja softu (RSS) np. R03.01.37 . Poza tym są tam numery radia itp. Zaperniam Cię , że nie ma tam żadnych informacji o jakimkolwiek kodowaniu.
    Jeśli chsesz pomagać , to proponuję na początek lekturę ze strony :

http://www.batlabs.com

Tam dowiesz się czegoś na temat tych radiotelefonów ( strona w języku angielskim).

• #12 27 Paź 2003 23:17
    RTX-Service
    Poziom 18  

fracek2(malpa)wp.pl - to jest mail do speca który zajmuje sie Motorolkami takze skontaktuj sie z nim on napewno ci pomoze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME