Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Sagem Saga 250 - czarny cienki pasek

21 Cze 2006 23:38 1314 5
  • Poziom 15  
    Witam
    Trafił do mnie taki fax który przy kopiowaniu (wysyłaniu) drukuje czarny cienki pasek (grubość ok 3mm). Głowica drukująca jest dobra bo sprawdzałem drukując funkcje ustawień, diody podświetlające również sprawne czyściłem także lustra jak i sam skaner (soczewkę również) niestety pasek nadal jest na wydruku. Czy wygląda na to że uszkodzony jest CCD ?
    Miał ktoś podobny problem?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 18  
    Ja miałem taki problem ze starszym faksem Panasonic'a ale w moim przypadku przykleił się mały pyłek na CCD. Niestety dostęp jest tam ograniczony (wręcz niemożliwy) i musiałem odkręcić przetwornik. Po takim zabiegu zostaje strojenie skanera od nowa i działało OK! Z tego co naisałeś (lustra soczewki) to może masz bardzo podobną budowę skanera.

Pozdrawiam.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 15  
    Odkręcałem i czyściłem również sam CCD, nie znalazłem na nim zadnego zarysowania czy plamki
    Nie mam drugiego przetwornika zeby podłożyć i się upewnić
  • Poziom 18  
    Osobiście nie znam budowy skanera Fax'a Sagem, wzoruję się na budowie skanera z Panasonic'a :( Jeśli byłby to CIS (rodzaj zintegrowanego skanera) to takie paski to normalna rzecz. W Panasonic'u można by jeszcze sprawdzić na oscyloskopie widmo z przetwornika CCD. Jeśli sprawdziłeś oświetlacze elementy odblaskowe lustra soczewki i powierzchnię CCD i dalej jest to samo to może być uszkodzony CCD.

Chętnie więcej bym coś poradził ale jak wyżej wspomniałem nie znam budowy tego skanera.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Jeśli to jest listwa diodowa tak jak w starszych typach Panasonica to polecam sprawdzić czy wszystkie świecą.
    Często bywało że robiły się na samej listwie przerwy na ledach i wówczas takie nie oświetlone miejsce wychodzi na wydruku czarne.
  • Poziom 15  
    Nie udało się zlikwidować tego uszkodzenia
    Klient zabrał fax w takim stanie
    Temat zamykam