Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KameraSamsung VP-D20 - nie przyjmuje kasety

21 Cze 2006 23:51 1358 4
 • Poziom 10  
  Witam
  ww kamera nie pobiera kasety. Po włożeniu kasety do kieszeni i jej zamknieciu przez kilka sekund nic się nie dzieje po czym kieszeń się otwiera. W trybie CAM wyświetlany jest komunikat PROTECT (niezależnie od stanu blokady w kasecie) natomiast w trybie VCR przez chwilę po otwarciu kieszeni z kasetą wyświetlany jest komunikat: TAPE ^ D.
  Pusta kieszeń jest ładowana poprawnie i pozostałe funkcje bez kasety też działają poprawnie.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 18  
  Sprawdz czy wiruje glowica ewentualnie, czy nie jest zablokowany lub po prostu uszkodzony capstan motor.
  Pozdrowienia.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 1  
  Witam,
  Mam również podobny problem z tą samą kamerą.
  Na początku nie chciała "połknąć" taśmy, a gdy już 'połknęła' zaczeły się fanaberie. Zablokował się mechanizm na cały dzień i ani wyjąć ani nic. Na wyświetlaczu było tylko eject...R - co jak już wyczytałem oznacza że jest uszkodzony capstan motor.
  Na drugi dzień, odłączyłem i podłączyłem baterię, otworzyłem kamerę, kasetka się wysunęła, po czym szufladkę zamknąłem i schowała się spowrotem, od tamtego momentu nic się nie dzieję, na wyświetlaczu tylko wołanie o taśmę. Wiem że głowica pracuje i chciałbym się upewnić czy to napewno chodzi o silnik. Znajomy miał podobny problem i mówił, że to zawilgocenie, przeczyszcił i wszystko działało. W innym poście przeczytałem, że mogła być zatłuszczona kasetka od sprzedawcy. Owszem, kłopoty zaczęły się po włożeniu kasetki od sprzedawcy, ponieważ jestem drugim właścicielem.
  W moim mieście serwis odmówił podjęcia naprawy, tłumacząc się że się nie opłaca, tak więc mam pare pytań.
  Po pierwsze primo: Czy istnieją jakieś serwisy, Podlasie/Mazowieckie/Wielkopolskie, naprawiające te modele kamer pozagwarancyjnie, i w jakich cennikach się ta naprawa mieści (bo szczerze mówiąc nie wierzę że się nie opłaca).
  Po drugie - co wywołuje uszkodzenia Capstan motor'u,
  i po trzecie: jak temu zapobiegać. Oczywiście za wszystkie porady z góry dziękuję, i pozdrawiam serdecznie.
 • Poziom 13  
  Masz ten sam problem, co ja z tą kamerą. Ja naprawiłem w Koninie naprzeciwko TP mały zakład na rogu tylko ja wymieniałem przetwornik, ale jakiś czas temu. Moim zdaniem nie opłaca się naprawiać, dziś kupisz kamerę za 600 zeta czy naprawa się opłaci to twoja decyzja. Ja osobiście nie kupię nigdy więcej Samsunga (kamera) jak adres poszukam to zapodam na pocztę.
 • Specjalista - kamery
  Jak na razie to są typowe "popuszczania" złącz flex-gniazdo. Klasyczna usterka w "małpkach". Rozłożyć na części pierwsze, przesmarować gniazda i złożyć. W D20 lubi też siadać CCD no chyba, że nie jest Sony lub wymieniony. Może też trzasnąć flex od ekranu w zależności od użytkowania. Mechanizm kasety raczej nie do zdarcia.