Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ir 2270 ""konfiguracja skanera""

21 Cze 2006 23:53 7378 4
  • Poziom 18  
    witam

Mam u klienta canona ir 2270 + kontroler E2 i klient chce abym mu skonfigurował skaner po sieci a ja nie wiem z której strony to ugryżć.

Kopiarka pokazuje że ma skaner ale komputer go nie wykrywa, na razie urządzonko jest podłączone kablem sieciowym crossover z jednym komputerem klient bubuje sieć i będzie chciał podłączyć skanowanie.

Nie wiem gdzie wpisać adres ip dla skanera i jakim programem można go obsłużyć, na oryginalnych płytkach Canona nie znalazłem oprogramowania do obsługi skanera, a kopiarka daje taka mozliwość bo wchodząc w zakładkę skanera pokazuje że jest online.

• Poziom 43  
    nie dłubie w cyfrowych canonach ale np minolta cf2001 ma obsługe skanera poprzez przegladarke www - sprawdź czy canon przypadkiem tez nie wykorzystuje takiej opcji - nie wymaga to dodatkowego softu.

skrzynki i konfuguracje w minolcie wykonuj sie na maszynie a nie w komputerze

to zadzwoń

Dodano po 34 [sekundy]:

numer znajdziesz na mojej www
  • Poziom 11  
    IR-2270 nie ma osobnego IP dla skanera, tzn jeżeli można na niej drukować to możesz i skanować (ale tylko w trybie TWAIN).
    Musisz zainstalować program NETWORK SCAN GEAR (powinna być osobna płytka z tym programem) oraz w zakładce skanera przełańczasz na online i już można skanować.
    Poprzez przeglądarkę www (wpisując IP) można programować kopiarkę, zmieniać konfigurację oraz drukować zawartości skrzynek.
    Najważniejszy jes ten programik!!!
  • Poziom 10  
    witam

wszystko tak jak napisał shenn. Potrzebny jest program Network Scan Gear. Jednak samo zainstalowanie nie wystarczy. Musisz uruchomić ScanGear Tool i przeprowadzić wykrycie tego skanera. I po sprawie :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamykam temat. Jeśli autor postu pędzie miał coś do dodania to może sobie go otworzyć