Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KONCOWKA MOCY SHARP SX-8800HI(GY) 1155W

denon 23 Cze 2006 00:10 1673 7
  • #1 23 Cze 2006 00:10
    denon
    Poziom 9  

Witam. Wiem, że było już pare podobnych tematów związanych z tą końcówką, ale chciałem o coś spytać by się upewnić, gdyż nie siedze w tego typu zbyt bardzo. Zamierzam sobie kupić tą końcówkę mocy by zasilić kolumny estradowe o mocy 300 wat RMS. Z tego co widzę końcówka ta wymaga przedwzmacniacza, i tutaj chciałem zapytać czy jako przedwzmacniacz można zastosować coś takiego?

http://allegro.pl/item111083620_behringer_ub_502_xenyx_nowosc_od_ss.html

A jeżeli nie to co byście mogli mi polecić ? Bo osobiście wolał bym się kogoś poradzić nim to kupię :)

I jeszcze jedno pytanko, z tego co widzę końcówka ta obsługuje tylko i wyłącznie kolumny 8 omowe. Z tego co pisali wpięcie 4 ohm grozi upaleniem końcówki. Czy jeżeli mam dwa subwoofery 4 omowe i wepne je razem do jednego kanału podpięte szeregowo, czy końcówka się nie upali ? bo stego co rozumiem wtedy powinno wyjść tak jakbym miał jeden głośnik 8 omowy?

0 7
  • #2 23 Cze 2006 00:28
    kriss 88
    Poziom 16  

Witam

Z tego co się orientuje to jeżeli podepniesz je w szereg to będzie 8 Ohm
    ale podobno jakością wtedy to nie grzeszy ;)

Co do przedwzmacniacza to chyba nie jest zbyt duzy problem, można kupić gotowego kita, lub wykonać samemu(było tego kilka na elektrodzie)
    Pozatym jeżeli to "suby" to chyba jakiś filtr by się przydał, ostatnio o takie pytałem to podobno na allegro sa gotowe za 30zł , więc chyba nie opłaca się robić samemu :)

Z głośnikami 4\8 ohm po przeczytaniu większości postów na "elce" nigdy nie dowiedziałem się wszystkiego i zawsze mam z tym problem , opinie userow są podzielone dość równo

Pozdro

1
  • #3 23 Cze 2006 02:40
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Zależy co kolega rozumie pod pojęciem "przedwzmacniacz" i do czego ma służyć całość

Prosze o sprecyzowanie.

Co do kolumn to owszem można podłaczyć dwie 4 omowe szeregowo wtedy da to 8 omów, problem w tym że wtedy "moc kolumn" wzrośnie dwukrotnie i nie ma pewności czy to zagra tak jak powinno.

Napisz jakie masz te kolumny (firma model, moc itp.)

Pozdrawiam

0
  • #4 23 Cze 2006 07:31
    ige
    Poziom 35  

Wzmacniacz oparty o dwa ukaldy stk4050,w srodku dwa trafa zasilajace kazde po ok 250W,duzy radiator.Moc rms to 2x200W.Nie nadaje sie zbytnio do zylowania na imprezach

0
  • #5 23 Cze 2006 15:40
    denon
    Poziom 9  

Artur k. napisał:

Zależy co kolega rozumie pod pojęciem "przedwzmacniacz" i do czego ma służyć całość

Całość ma służyć do nagłasniania imprez typu komersy, 18-stki itp. Stego co czytałem to przedwzmacniacz jest tutaj wymagany by móc choćby rególowac moc wyjściową bo niema tutaj nic do regulacji na tej końcówkce. No i chodzi też o regulację barwy dźwięku i podpięcie mikrofonów. Więc myślę że ten przedwzmacniacz, który podałem powinien być wystarczający. ?

Artur k. napisał:
    Co do kolumn to owszem można podłaczyć dwie 4 omowe szeregowo wtedy da to 8 omów, problem w tym że wtedy "moc kolumn" wzrośnie dwukrotnie i nie ma pewności czy to zagra tak jak powinno.

Z tymi 4 omowymi to był tylko przykład, bo w zasadzie zasilanie tych dwóch subów mam już wystarczające, pytałem tak by się tylko upewnić na zapas żebym czegoś w przyszłosci przez głupote nie spalił :)

Artur k. napisał:
    Napisz jakie masz te kolumny (firma model, moc itp.).

Jesli chodzi o kolumny, które chcę tutaj przypiąć pod tą końcówkę to są to w zasadzie kolumny pomocnicze. Gdyż główne to tamte dwa suby które mam oparte na głośnikach Beymy, no i dwie nadstawki na Eminence. Natomiast tą końcówką chciałem zasilić dwie odwrotki basowe oparte na głośnikach STX o mocy 300 wat RMS, oraz dwie nadstawki [jeśli to można nazwać nadstawką] :) Alphard BB-B15 moc maxymalna to 400 wat a RMS stego co się nie mylę to 200 lub 300 :/

0
  • #6 23 Cze 2006 16:27
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Zacznijmy od tego ze urządzenie w Twoim linku to mikser :) a nie przedwzmacniacz.

Mikser spokojnie spełni Twoje potrzeby jednak napewno nie taki jak wskazałeś, chcesz podpinac pod to mikrofony , do tego mozesz podłączyć tylko jeden mikrofon i jedno CD.
    Ja bym kupił jakiś większy mikserek np. 10 kanałowy, przedewszsytkim sa wieksze możliwosci regulacji no i więcej wejść, a cena uzywanego nie powinna byc wieksza niż 300 - 400 zł zalezy jakiej firmy oczywiście.

Pozdrawiam

0
  • #7 23 Cze 2006 16:56
    denon
    Poziom 9  

no tak... w zasadzie przydał by się bardziej rozbudowany mixer choć i tak mam 4 mikrofony bezprzewodowe podpinane pod oddzielną stację odbiorczą i tylko jeden kabel wpina się w mixer :)

No ale może przejdźmy co do tej końcówki bardziej ? Czy ona wogóle pociągnie te 4 kolumny które powyżej podałem ? Tzn. (te 2 odwrotki i 2 alaNadstawki) ?

Ogólnie rzecz biorąc raz miałem końcówkę mocy, niby miała mieć 2x120 wat... ale jakoś od tamtej pory zraziłem się do końcówek :/ grała teoretyczine na maximum a głośniki sobie normalnie na niej grały bez problemowo, zero zniekształceń, charczeń ani niczego takiego. Jednym słowem chodzi mi oto ze niemiała rzadnego zapasu a głośniki chciały jeszcze. Miałem ją podpiętą pod komputer, i niewiem czy poprostu była za słaba (choć podpinałem pod nią kolumny Altona 80 wat dla próby i też tak spokojnie sobie grały), czy to poprostu brak przedwzmacniacza ?No i od tamtej pory się zraziłem, końcówkę sprzedałem i kupiłem Power Mixer pod który mam podpięte teraz te Beymy i Eminence.

natomiast w chwili obecnej te dwie odwrotki które chce podpiąć pod tego sharpa i te alaNadstawki, które opisałem powyżej zasilam zwykłym wzmacniaczem Pioneer A-447, niewiem podobno ma na kanał 120 wat z tego co gdzieś czytałem... ale co jak co jest trochę za słaby i się meczy chłopak :)

0
  • #8 23 Cze 2006 17:19
    ige
    Poziom 35  

pionier a-447 ma ok2x60-70W rms,sharp jest znacznie mocniejszy ale pamietaj o jednym nigdy nie podlaczaj do niego kolumn o wypadkowej mniejszej niz 8Ω poniewaz koncowka jest zasialna bardzo wysokim napieciem (ok80V)zaden stk tego niewytrzyma a jak go juz uwalisz to ciezko ci bedzie dostac orginalnego stk

0