Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KONCOWKA MOCY SHARP SX-8800HI(GY) 1155W

denon 23 Cze 2006 00:12 1443 13
  • #1 23 Cze 2006 00:12
    denon
    Poziom 9  

Witam. Wiem, że było już pare podobnych tematów związanych z tą końcówką, ale chciałem o coś spytać by się upewnić, gdyż nie siedze w tego typu zbyt bardzo. Zamierzam sobie kupić tą końcówkę mocy by zasilić kolumny estradowe o mocy 300 wat RMS. Z tego co widzę końcówka ta wymaga przedwzmacniacza, i tutaj chciałem zapytać czy jako przedwzmacniacz można zastosować coś takiego?

http://allegro.pl/item111083620_behringer_ub_502_xenyx_nowosc_od_ss.html

A jeżeli nie to co byście mogli mi polecić ? Bo osobiście wolał bym się kogoś poradzić nim to kupię Smile

I jeszcze jedno pytanko, z tego co widzę końcówka ta obsługuje tylko i wyłącznie kolumny 8 omowe. Z tego co pisali wpięcie 4 ohm grozi upaleniem końcówki. Czy jeżeli mam dwa subwoofery 4 omowe i wepne je razem do jednego kanału podpięte szeregowo, czy końcówka się nie upali ? bo stego co rozumiem wtedy powinno wyjść tak jakbym miał jeden głośnik 8 omowy?

0 13
  • #2 23 Cze 2006 02:26
    oj
    Poziom 42  

To się wogule nie nadaje jako końcowka mocy więcej niż na domowe imprezy.

Obciązać to można tylko 8Ω, przy 4Ω na 100% uszkodzą się STK. A jak padną to można ten wzmacniacz oddać do recyklingu

Jeżeli chcesz osiągnąć P>200W to albo kupić sobie normalny estradowy stopień końcowy albo samemu zbudować stopień końcowy + przedwzmacniacz, jeżeli jest on konieczny.

A to z linku jak najbardziej się nada

0
  • #3 23 Cze 2006 15:49
    denon
    Poziom 9  

Całość ma służyć do nagłasniania imprez typu komersy, 18-stki itp. Stego co czytałem to przedwzmacniacz jest tutaj wymagany by móc choćby rególowac moc wyjściową bo niema tutaj nic do regulacji na tej końcówkce. No i chodzi też o regulację barwy dźwięku i podpięcie mikrofonów.

Jesli chodzi o kolumny, które chcę tutaj przypiąć pod tą końcówkę to są to w zasadzie kolumny pomocnicze. Gdyż główne to dwa suby które mam oparte na głośnikach Beymy, no i dwie nadstawki na Eminence. Natomiast tą końcówką chciałem zasilić dwie odwrotki basowe oparte na głośnikach STX o mocy 300 wat RMS, oraz dwie nadstawki [jeśli to można nazwać nadstawką] :) Alphard BB-B15 moc maxymalna to 400 wat a RMS stego co się nie mylę to 200 lub 300 :/ Czy ten Sharp wogóle się nada :/ ? A Jeśli nie to może możecie coś polecić ?

0
  • #4 23 Cze 2006 16:41
    Concret
    Poziom 12  

Według Ciebie kolumny które mają 300W w RMS to są kolumny estradowe? Śmiechem to

0
  • #5 23 Cze 2006 17:07
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    to nie jest koncowka mocy na estrade.To jest wzmacniacz to domu i wlasciwie tego postu nie powinno byc w tym dziale.
    Pozdrowienia.

0
  • #6 24 Cze 2006 00:31
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zgadzam sie z ACA - nawet porównując tego Sharpa do 2158 to 2158 go zmiażdzy.

Ktos tam pisał,ze 300w rms to nie kolumny estradowe - otóż SS walczył by takie sprzęty nazywać nagłośnieniowymi ale nie zappominajmy,ze wciąż większość kapel,festynów,szkolnych zabaw jedzie na JEDNEJ PARZE 3drożnych kolumn 300w rms np. LDMki,BOXy itp. i to im POPROSTU STARCZA a tu mamy do czynienia z podobnymi imprezami typu 18,komersy,wieć nie ma sie co naigrywać...

Odwrotki na 38/300 STXa - w przypadku tych głośników w tubach mówi sie kick-basy...

Daruj sobie Sharpa bo pewnie z 250zł kosztuje - dołóż 150 i kup Elmuza albo używanego DAPa 700...

Pozdrawiam

0
  • #7 24 Cze 2006 09:53
    116236
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 24 Cze 2006 10:23
    denon
    Poziom 9  

Ogólnie rzecz biorąc raz miałem końcówkę mocy, niby miała mieć 2x120 wat... ale jakoś od tamtej pory zraziłem się do końcówek :/ grała teoretyczine na maximum a głośniki sobie normalnie na niej grały bez problemowo, zero zniekształceń, charczeń ani niczego takiego. Jednym słowem chodzi mi oto ze niemiała rzadnego zapasu a głośniki chciały jeszcze. Miałem ją podpiętą pod komputer, i niewiem czy po prostu była za słaba (choć podpinałem pod nią kolumny Altona 80 wat dla próby i też tak spokojnie sobie grały), czy to po prostu brak przedwzmacniacza ?No i od tamtej pory się zraziłem, końcówkę sprzedałem i kupiłem Power Mixer pod który mam podpięte teraz te Beymy i Eminence.

natomiast w chwili obecnej te dwie odwrotki które chce podpiąć pod tego sharpa i te alaNadstawki, które opisałem powyżej zasilam zwykłym wzmacniaczem Pioneer A-447, niewiem podobno ma na kanał ok. 100 wat z tego co gdzieś czytałem... ale co jak co jest to zwykły wzmacniacz i trochę za słaby i się meczy chłopak :/

0
  • #9 24 Cze 2006 16:15
    Tremolo
    Poziom 43  

To się ogólnie nada ale jako końcówka na imprezy w stylu przedszkole, szkoła podstawowa, gdzie nauczyciele boja się o słóch swoich podopiecznych. Wtedy Ci starczy i 30 Watów/kanał przy założeniu duzej skutecznosci.
    Po za tym ja bym nawet na jakąś zabawe w przedszkolu nie zabrał glośnikow Alpharda. NIektóre dzieci potrafią wysmiać ta firmę. U mnie nawet byle szkoła kupuje systemy aktywne, a imprezy puszczają na mieszankach Eminence+Tonsil GDWT 2 DR.

Profesjonalna końcówka mocy jak zauważy, ze coś jest nie tak z głośnikiem (zwarcie) no to zaświecą Ci sie lampki i masz kilka sekund na wyłączenie sprzętu. W przypadku Sharpa masz czas zadzwonić na straż pożarną.

0
  • #10 24 Cze 2006 22:19
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Tak w gwoli ścisłości ten wzmacniacz ma 2x 200 W a nie 320W jak to niektórzy udziwniają.

0
  • #11 25 Cze 2006 15:26
    Krasz1
    Poziom 18  

Mam pytanie czy ta koncówka jest w klasie A?

0
  • #12 25 Cze 2006 16:02
    oj
    Poziom 42  

Ta koncówka pracuje w klasie AB o mocy jak post wyżej na obciążeniu tylko 8Ω, a jej podane parametry (fabrycznie?) są wzięte z kosmosu.

0
  • #14 26 Cze 2006 09:22
    Krasz1
    Poziom 18  

Własnie poszla na allegro za 250 pln.

0