Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A jak ktoś nie ma pojecia o winISD? EFEKT KOŃCOWY_FOTO :)

23 Cze 2006 17:48 2050 16
  • Poziom 31  
    Przeczytalem caly przyklejony od deski do deski, ale malo z tego rozumiem, a jeszcze mniej znam sie na komputerze i roznych programach,w wiekszosci pomaga mi 13 letni syn :(
    Nie chce nikogo obrazic,ale potrzebuje "usługi" za punkty, za kase(mozliwy rozsądny przelew) lub za "pomógł".
    W głośniki sie nigdy nie bawilem i nie chce eksperymentowac. mam dwa porzadne glosniki,mam do nich z sieci (chyba)glowne parametry,nietylko moc, ale i te literowe. pudla maja byc dwa identyczne po jednym glosniku, normalnie beda pradowaly pod wzmakiem jbl lub carpower na 2 omach(polaczone rownolegle),w razie potrzeby wyjazdu z rodzina odlaczam i wyjmuje jedna skrzynke-wzmak pracuje z mniejsza moca na 4 omy. obudowa bass reflex. obudowy wykona mi zaprzyjazniony stolarz, co montowal rozne skrzynki,wiec zasady zna. tak wiec chce miec, tylko podstaw brak. za miesiac musza dzialac pelna para,bo beda to oceniac, dlatego tez nie chce eksperymentowac. potrzebny ktos, kto doglebnie zna temat, oprocz wymiarow chce rowniez popytac o wykonczenia i takie detale.
  • Poziom 21  
    na diyaudio bylo to ladnie opisane jak obliczac obudowy ale stronka siadła....

Ale jestem pewnien ze ktos z forum ci pomoze obliczyc skrzynie. w koncu po cos to forum jest!! :)
  • Poziom 21  
    podaj producenta, model i parametry tego glosnika to cos sie wymysli...

aaa napisz jeszcze w jakim autku to bedzie gralo, i do jakiej muzy ma byc...
  • Poziom 31  
    pioneer ts-w305c
    800 Watts Max. Power Handing
    400 Watts Nominal Rating
    Qts = 0.340
    Xmax = 9.2mm
    Fs = 32.7 Hz
    Vas = 51.45 litres
    Frequency Response: 18 2,000 Hz
    Efficiency: 89dB
    Impedance: 4 Ohm
    Lowest Resonant Frequency: 35Hz
    Recommended Sealed Enclosure: 42.5 Litres

Revc-3.0
    Levc (mH)-2.107
    Fs(Hz)-32.7
    Qms-15.095
    Qes-0.348
    Qts-0.340
    Vas-1.817
    Rms-1.875
    Mms-138.20
    Cms-1.717x10do -4

niektore dane sie powtarzaja , sa z roznych stron, ale i tak nie wiem,co wiekszosc z nich znaczy....
    autko jak na avatarze daewoo nexia sedan. maksymalna szerokosc obu pudelek 100cm,czyli 50/jedna, nawet wskazana,bo po obiciu kocykiem z zewnatrz na wcisk wejda pomiedzy amortyzatory. wysokosc maksymalna zeby sie miescilo pod glosnikami w polce tylnej 40cm. w glab moze byc spoko i pol metra,ale rozumiem, ze to wyjdzie z wyliczen.
    jakby co mam nie uzywane rurki b-r o srenicy 95mm,bo to podobno pod ta srednice glosnika o dlugosci 11cm,ale da sie skracac...
    muza niestety rozna od disco70 przez hh i techno do budki suflera.

jestem sredniej daty,wiec holduje starej zasadzie, ze glosniki powinny miec drugie tyle co wzmachol,zamierzam wiec dokupic:
    http://www.carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=83
    plus kondensatorek1,5-2F
    zaznaczam, ze sprzet nie bedzie bil rekordow car audio,raczej na naglosnienie ogniska,grilla, do jazdy z moim dosc glosnym wydechem nie bardzo wystarcza posiadana tuba aktywna tonsil 250W,poza tym przy szybkim techno jednak basik nie nadaza,wiec chcialbym te braki zniwelowac. wiem,ze te pioneerki sa dobre,sluchalem z nich w aucie kolegi i tak wlasnie chcialbym miec.
  • Poziom 21  
    mi wyszlo 35litrow strojone na 41Hz BR srednica 8cm dlugi 20cm lub sr 10cm i dl 34cm. Ale zobaczymy co napisza inni....
  • Poziom 31  
    rozumiem, ze objetosc obudowy we wnetrzu ma miec 35 litrow.
    czy wszystkie 3 wymiary moge sobie dowolnie ustalac w ramach tych litrow, czy tez to sie jakos wylicza??
    br przy srednicy 8cm powinien miec dlugosc 20cm,dobrze odczytalem,prawda?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    35litrow ma byc wewnatrz (netto). Wymiary obudowy dobierasz takie jak ci sie podobaja byle by bylo 35l. Tylko nalezy pamietac aby odstep pomiedzy tunelem BR a scianka wynosil minimum srednice tunelu.

PS. Lepiej bylo by zastosowac BR o srednicy 10cm i dl 34cm poniewaz przy 8cm srednicy moga byc swisty powietrza....
  • Poziom 31  
    o.k. rozumiem,ze br ma byc o srednice od scianki,a jesli bedzie 34 w głąb, a calosc wypadnie np 44cm to drugi koniec br bylby 0 10cm od tylnej scianki,nie bedzie to nic robic??
    i dalej:jaka wymagana jest grubosc mdf do budowy,zeby scianki tez nie graly?i czym upchnac wnetrze:taka niby fizelina, czy gabka tapicerska kilku centymetrowa jak w poczciwych tonsilach?a moze przy subie nie wypelnia sie wnetrza?
    srednice kabla sobie sprawdze w tabeli.a jaki terminal bylby najlepszy z uwagi na latwosc wbudowania i pewnosc przenoszenia?
    pytam,bo chce kupic co potrzebne do budowy, a potem nie jezdzic 100km do wawy po byle duperel...
  • Poziom 20  
    terminal - kup gniazdo Spikon i wtyczke, latwo iszybko podlaczysz/odlaczysz

minimum 2cm ten MDF

w srodku wytlum gabka czopikowa (takie piramidki)
  • Poziom 21  
    "o.k. rozumiem,ze br ma byc o srednice od scianki,a jesli bedzie 34 w głąb, a calosc wypadnie np 44cm to drugi koniec br bylby 0 10cm od tylnej scianki,nie bedzie to nic robic??" tak moze byc.

grubosc plyty to minimum 18mm do tego wzmocnienia, najlepiej gdybys zlaczyl nimi przeciwlegle scianki.
    Ogolnie subow sie nie wytlumia ale daj na scianke na przeciw glosnika 1-2cm gabki, watoliny lub co masz pod reka...

Terminal to cos w tym stylu http://www.allegro.pl/item111534017_terminal_glosnikowy_gniazdo_glosnikowe_t15.html

Jezeli chodzi o kable do podlaczenie wzmaka z subem to daj 2x4mm OFC beda wystarczajace
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    mi także wyszło 35 l średnica br 10 cm długość 34cm i jak kolega wyżej pisał załuż 10 bo przy 8 bedzie nie wesoło pozdrawiama na tylną sciankegąbka podstawowo conajmniej 20mmi pamiętaj o uszczelnieniu skrzyni wszystko musi być ładnie pozaklejane:) pozdrawiam
  • Poziom 31  
    kurcze sprawdzalem na wolumenie w wawie, rura br przy srednicy 100mm ma najwyzej dlugosc 110mm, skad wziac taka co by miala 340mm???
  • Poziom 21  
    przedluz ja rurka kanalizacyjna.... lub obojetnie jaka inna rura byle by spasowala srednica do profilowanego BRa
  • Poziom 31  
    aaaaa, nie wpadlem na to:D:D:D
  • Poziom 31  
    troszke zeszlo,ale przypomnialem sobie ze wypada pokazac co wyszlo.
    jedyny mankament to to,ze nie dalo rady umiescic tak wylotu br zeby bylo 10cm od sciany, ale nie zauwazylem zadnych ujemnych z tego tytulu efektow,przesluchalem plytke testowa,dziala zgodnie z zalozeniami, teraz jedynym problemem jest brzeczacy zamek w kufrze oraz zegar w posufitce we wnetrzu ktory daje efekty akustyczne przy podkreceniu mocy, ale i za to sie wezme:D
    fotki byly robione na goraco, widac ze skrzynki nie mialy jeszcze wykonczonego obicia na bokach, teraz jest to juz skonczone,ale nie mam aparatu, wtedy je zrobil wlasnym kolega,ktory wykonal lwia czesc pracy przy montazu w aucie....