Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy udało się komuś zepsuć ADS -a ?

radiomechanik 23 Cze 2006 23:14 5677 35
  • #1 23 Cze 2006 23:14
    radiomechanik
    Poziom 23  

pytanie troszkę na wesoło i ciekawości serwisowej - osobiście w serwisie miałem jedyny przypadek"zepsutej" końcówki tej firmy - ponieważ klientowi spadł sprzęt i złamały się potencjometry ... inny klient podłączył LX1100 - wyjście PA pod 230V ... spaliła się instalacja elektryczna tylko ... następny jegomość pod pełnym wysterowaniem - bawił sie i przełączał - prace "bridge-normal" (juz nie jedną Yamahę naprawiałem po takiej zabwie) ...

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Cze 2006 00:26
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Mi padła LX1400 , która grała w mostku jak zawsze pod 700watowym basem Elestry.Efekt - wymiana na nową bo kompletnie sie nei nadawała.Zresztąpodobnie jak cała seria LX.Znajomemu znów LX 500padł pod 300w 4 ohm LDMami.

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Cze 2006 12:51
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Miałem w zespole muzycznym ADS-a i to jednego z pierwszych egzemplarzy kiedy to firma powstawała. Po kilku imprezach padła. Odwiazłem do firmy do Łodzi, bez słowa wymienili na nową. A ta od dwunastu lat zasuwa i tylko raz bezpiecznik sieciowy wymieniłem.

Dodano po 5 [minuty]:

Miałem w zespole muzycznym ADS-a i to jednego z pierwszych egzemplarzy kiedy to firma powstawała. Po kilku imprezach padła. Odwiazłem do firmy do Łodzi, bez słowa wymienili na nową. A ta od dwunastu lat zasuwa i tylko raz bezpiecznik sieciowy wymieniłem.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 24 Cze 2006 16:25
    Tremolo
    Poziom 43  

Jeszcze nigdy nie słyszałem od znajomych grających na rożnym sprzęcie w Mysłowickich salach, żeby ktos narzekał na rzekomą awarie serii LX. To ma najlepszy stosunek cena/jakość. Gwarancji jest tyle chyba nie bez powodu.

Co do wyjścia Stereo/Bridged tez się tym bawilem - nic się nie stało. W LX800 podpinałem obciążenie poniżej 2om.
    Raz do środka wzmacniacza wlał mi się wrzątek z płynem do naczyń (jak myłem okna do otworów wentylacyjnych wlała się woda. Wzmacniacz był włączony. Szła nawet jakaś muzyka. Innym razem przy włączonym wzmacniaczu wdmuchłem do niego sprężone powietrze. Aż filtr przeciwpyłowy zaczął strzelać. Nic się nie stalo.

Widziałem nawet film gdzie w PLXach pozbawionych zabezpieczenia przeciwzwarciowego zastosowano elektrody spawalnicze i robiono zwarcia jak spawarką.

0
  • #5 25 Cze 2006 12:53
    _zax
    Poziom 11  

nic mi nie mowice o tych wzmacniacach...

sa nie do zajezdzenia !! ja na imprezach mam troche wyczucia co do przesterow itd...i zawsze staram sie niepotrzebnie wzmacniacza nie przeciazac...ale znajomi dj'e co nieraz wyprawiaja to az sie serce kroi..przester na maxa...czerwone diody nie gasna basu na maxa srodka nic a max gory...i tak wzmaczniacz gra przez cale 8 godzin...i jesli to ads to bedzie tak gral i gral i gral...naprawde dobre wzmaczniacze...a forma miesci sie w lodzi na kilinskiego... ;D tramwajem 4 i 1 sie dojedzie ;D

godny przedstawiciel polski na swiecie...

0
  • #6 25 Cze 2006 14:38
    _eddie_
    Poziom 32  

Dokladnie. Jestem szczesliwym posiadaczem staruszka PA2150. Nie jednego AB czy YAMAHE juz ten leciwy wzmacniacz przezyl. Ostatnio gdy jechalismy na granie dowiedzielismy sie, ze impreza bedzie w plenerku a mialem tylko mojego ADS`ka. I wiecie co?! Osiem godzin przy 2Ω na granicy przesteru nie robi na nim zadnego wrazenia :) . Dodam, ze sprzet ma nawet oryginalny bezpiecznik i pewnie jeszcze dlugo tam bedzie. Klasa sama w sobie. LX`y podobno maja gorzej ale to ciagle sprzet dobrej klasy. No i za te pieniadze... ;)

(Gdy Ci zle z ADS`em -> kup HOLYWOODA! Poczujesz co to znaczy zasmakowac emocji :) )

0
  • #7 09 Lip 2006 15:53
    specu1
    Poziom 13  

LX - kiedys bardziej awaryjna teraz poprawiona i lepiej dziala!
    PLX nie do zjedzenia.
    PLXA - w ogole nie zjedzenia

0
  • #8 09 Lip 2006 17:05
    schwung
    Poziom 10  

od 4 lata uzywam PA1200 i nie mial jeszcze zadnej awarii, nawet przy maxymalnych przesterach nic sie z nim nie dzialo, zabezpieczenie termiczne ma rewelacyjne :)

0
  • #9 09 Lip 2006 18:56
    szczygi
    Poziom 11  

Sam mialem na stole dwa spalone LX2000 - jeden mial doszczetnie zweglona plytke - ale coz byly to bardzo nieudane koncowki i na szczescie juz ich nie produkuja!! Jesli chodzi o PLXy to rzeczywiscie sa nie do zajechania hcoc mojemu kumplowi udalo to sie - pracowal na nich w mostku i to przy obc 8ohm!!

0
  • #10 09 Lip 2006 23:16
    specu1
    Poziom 13  

Ja osobiscie nie slyszalem zeby do serwisu przyszla koncowka PLX ze zjaranymi tranzystorami. Dziwna sytuacja o ktorej piszesz, ciekawe jaka byla przyczyna, bo wzmacniacz ten doskonale przechodzi wszystkie testy zwarciowe jakie mozna wymyslec;)

0
  • #11 10 Lip 2006 00:31
    szczygi
    Poziom 11  

Sam nie wiem jakim cudem kumpel to zrobil gdyz paczki pozostaly w stanie nienaryszonym i juz nie mialem czasu wnkac co bylo przyczyna a jezeli chodzi o naprawe to sam ja naprawialem tak samo jak chocby LX2000 - zamawiajac w serwisie w Lodzi gotowe plytki drivera kosztowna sprawa ale tansza niz servis na miejscu - a koncowka byla potrzebna od zaraz choc byla na gwarancji no coz zdarza sie!! Podobnie bylo z koncowkami Dynacorda po zmianie napiecia sieci - nie przewidywali oni podwyzszenia napiecia i trafa nie mialy koniecznych odczepow - poszly wtedy ich tzw procesory czyli hybryby zmontowane z kilku NE5534 zalane zywica albo czyms podobnym - ale na szczescie udalo sie je rozebrac i naprawic!! inne koncowki Crown, Zecki i Qsc przewidywaly taka mozliwosc!

0
  • #12 10 Lip 2006 10:15
    specu1
    Poziom 13  

Dziwne poniewaz standard zasilania to +10/-15% wiec z 220V wyhodzilo od 180 do 240 V a z tego wynika ze powinno dzialac... Chyba jakas porzadna lipe zrobili

0
  • #13 10 Lip 2006 14:42
    Witek86
    Poziom 16  

a miałby ktoś z was ten filmik z testem ads plx jako spawarka:P
    chętnie bym to zobaczył;)może nie posiadam własnych końcówek ads ale udało mi sie raz pracować na nich i są świetle, mają dobrego kopa szczegółnie PLX 2400:)akurat na nim tylko pracowałem:)

0
  • #15 11 Lip 2006 10:51
    szczygi
    Poziom 11  

Specu1 nie do konca zgodze sie z Toba jesli chodzi o tolerancje napiecia - codzilo w tym przypadku o koncowke dynacorda PCA2450 ktora nie miala uwzglednionych odczepow na 240V> Skoro koncowka przewidoje tolerancje nap zasilania to zgadza sie ze w stosunku do 22oV bedzie to 180-240V - ale teraz przyjmij ze podstawa jest 240V i panom z energetyki nie zawsze tak szybko spieszy sie z przelaczaniem odczepow na trafach po zimie!!

0
  • #16 12 Lip 2006 12:29
    specu1
    Poziom 13  

Bardzo mozliwe;) mimo tego standardu koncowki zwykle maja duzy wiekszy zakres pracy.

0
  • #17 19 Lip 2006 12:05
    marcin elek
    Poziom 17  

Ja miałem ostatnio impreze był to festyn szkolny mieliśmy tam sprzęt ADS-a
    końcówka padła po 3 godzinach pracy padła cała strona 3 kostki i 5 tranzystorów zdechło ale za to końcówka Ldm-a ciągnęła bez problemu.

0
  • #18 20 Lip 2006 03:16
    Babcia1981
    Poziom 15  

Ja próbuję od roku prawie tydzień w tydzień i mi się nie udało. Oby tak dalej. PLX 3200.

0
  • #19 22 Lip 2006 11:00
    gekonbass
    Poziom 18  

mojemu koledze udało sie zepsuc ads:)
    dostał jedno pismo z urzedu skarbowego (wezwanie i mandat) 15min przed wyjazdem na zasłużony urlop do egiptu - przypadkiem obk stał ads i sie skopał tzn on skopał ads-a:cry:

0
  • #20 22 Lip 2006 23:31
    Tremolo
    Poziom 43  

No nie wiem ADSowi nic nie powinno się stać. To pancerna konstrukcja - ciężko nawet otworzyć ten wzmacniacz. No co najwyżej poodpadają potencjometry i zedrą sie slabo zamieszczone napisy na płycie czolowej (taki feler).

teraz w sumie cięzko mają wszystkie urzadzenia z naszej strefy klimatycznej - komputery i wszyskto co chołodzone jest powietrzem. Przez to wszyskto co ma wentylatory dostaje większe temperatury niz zwykle.

0
  • #21 23 Lip 2006 22:23
    Dj.Wave
    Poziom 13  

JA posiadam 2szt PLX3200, 2szt PLX4000, 2szt PLX2400, dodatkowo w dyskotekach dla których serwisuje sprzęt pracują LX'y i przez 3 lata zdarzyła sie jedna usterka w LX 800, wzmacniacz podłączony był na przedłużaczu, który iskrzył i poleciał rezystor w soft starcie. Miałem taką stuację, że grałem na agregacie prądotwórczym 16KW w którym padła stabilizacja i podał 3x430V!!! podpięte były 2szt PLX 4000 i 2 PLX3200 i nic im sie nie stało poza bezpiecznikiem i warystorem w jednym 3200. W Peavey'ach PV2000 które też pracowały rozwaliło pojemności i końcówki mocy. Na szczęście nie były moje :)

0
  • #22 23 Lip 2006 22:37
    Tremolo
    Poziom 43  

Soft start próbowałem uszkodzić przez iskrzenie włącznikiem (nie do końca załączałem... zaczyna pstykać). LX800 straszne ściągają zniekształcena z sieci elektrycznej - jakieś zalaczanie światła - żarówek szczególnie tradycyjnych...

0
  • #23 24 Lip 2006 12:32
    gekonbass
    Poziom 18  

[quote="Tremolo"]No nie wiem ADSowi nic nie powinno się stać. To pancerna konstrukcja - ciężko nawet otworzyć ten wzmacniacz. No co najwyżej poodpadają potencjometry i zedrą sie slabo zamieszczone napisy na płycie czolowej (taki feler).

kolega lubi nosic glany wiec adas wymiekł:(

0
  • #24 24 Lip 2006 14:21
    Tremolo
    Poziom 43  

Ja tam raczej mam glany i raczej nie otworzyłby tej konstrukcji. Spadł mi garnek z metra ze wrzątkiem.. Ani lakier nie zszedł - Tomaszo próbowal swojego otworzyć za pomocą śrubokręta i mu sie to nie udalo przy uzyciu siły... A co dopiero glanami na oślep u mnie od roku na ads leży 10kg obciążenia - choć producent pisze, że tak raczej nie wolno..

0
  • #25 24 Lip 2006 19:32
    Babcia1981
    Poziom 15  

Do 3200 marzy mi się jeszcze 2400, tak żeby we dwie raźniej w racku miały no i przestałbym grać w mono - jeden kanał góry, drugi doły... :boss:

0
  • #26 05 Cze 2007 17:33
    jkalwak
    Poziom 10  

Co do Dynacorda PCA2450 to koledzy !!!-------Transformator posiada odczep na zasilanie 240V Poprostu trzeba przepiąć wtyki na płytce (jedna para "wisi"na płytce wolna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #27 05 Cze 2007 17:39
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 06 Cze 2007 04:08
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Miałem
    1. Lx1400, grał od 98 do 2007 - usterki to gasnąca diodka ready i zardzewiała obudowa - brak awarii, wyłączeń itp przy 2x2R. 9 lat spokoju.
    2. Lx 1100, od 2002 do 2007 - brak jakichkolwiek usterek, również nieraz na 2x2R
    mam
    1. 2 szt PLX 3200 cały czas 2x2R, zero kłopotów, nigdy się nie wyłączyły czy coś podobnego, raz kopciło się z kabla głośnikowego bo był przetarty, świecił się tylko clip, zabezpieczenie nie wyłączyło się. Nie do zdarcia
    Widziałem
    1. 2 szt uszkodzonych LX2000, w jednym padł 1 kanał, drugi trafił piorun, zagotował się cały, trafo zostało, wymienili resztę.
    Próbowałem uszkodzić pierwszego mojego 3200 - dałem ok. pół metra cienkiego kabla na wyjście - leciał dym z kabla, końcówka nawet nie miałkneła.

0
  • #29 06 Cze 2007 21:55
    jkalwak
    Poziom 10  

Co do serii PLX to produkt b.dobry i gdy uzywałem PLX3200 przez 3lata nie stwierdziłem usterek ,zwyjatkiem ciągłej sygnalizacji "Clip"przy duzym wysterowaniu koncówki oraz oczywiście wagę tego orządzenia (27kg)i to mnie skłoniło do zamiany na koncówkę firmy Dynacorda LX2200-polecam!!

0
  • #30 11 Cze 2007 17:06
    fis
    Poziom 20  

Serwisowałem kiedyś cuchnącego spalenizną ADS'a.
    Żywioł pochłonął wówczas płytkę "soft startu".
    Myślę że to odosobniony przypadek, a przyczyną był wadliwy element w układzie sterowania przekaźnika, który po krótkiej chwili od włączenia zasilania, powinien był zblokować 10-cio watowy rezystor ograniczający prąd trafa sieciowego podczas rozruchu. I tutaj jedyna uwaga do producenta koncówki; - mianowicie umieszczenie wspomnianego rezystora wprost na laminacie, bez żadnego dystansu, co zaowocowało takimi konsekwencjami niezbyt poważnej usterki.

0