Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera przemysłowa do niekonwecjonalnych zastosowań...

24 Cze 2006 13:11 1874 2
  • Poziom 15  
    Witam Wszystkich :)

Chciałbym prosić o (dobre) rady :)

Potrzebuje pewnego rozwiązania, jednak nie wiem czy jest ono możliwe do konfiguracji wg. poniższego opisu. Nie wiem również jakimi parametrami powinny się charakteryzować poszczególne elementy składające się na opisaną całość. Dlatego też proszę Was o pomoc , radę, wskazówki.

Chcę zakupić kamerę przemysłową (kolor), która będzie przetwarzała obraz na tyle dobrej jakości, aby był on porównywalny (może być odrobinę gorszy) do kamery np. VHS, ale zdecydowanie lepszy od kamery Internetowej.

Na tą kamerę potrzebuję założyć obiektyw z zoom-em do którego mógłbym podłączyć kabelek zakończony dwoma przyciskami, gdzie jeden bedzie oddalał zoom, a drugi przybliżał. Długość zoom-a porównywalna do długości OPTYCZNEJ (nie mylić z cyfrową) przeciętnej kamery VHS.

Obszar monitorowany przez tą kamerę to pokój o wymiarach 400 x 350 cm, a kamera będzie usytuowana w połowie krótszej ściany na wysokości ok. 160 cm.

Całość potrzebuję podłączyć do komputera, aby był podgląd z tej kamery na monitorze komputera i możliwość nagrania materiału na dysk oraz przesłania obrazu przez Internet. Jeżeli chodzi o oprogramowanie do przesyłania i nagrywania, to musi zostać użyty (tylko i wyłącznie) Microsoft Windows Media Encoder 9, jednak już wiem, że w chwili uzyskania podglądu na monitorze, MWME 9 poradzi sobie z całą resztą.

Podsumowując.
    Chcę moje dotychczasowe DROGIE rozwiązanie zastąpić o wiele tańszym (tak myślę) - przemysłowym.
    Aktualnie używam do monitorowania:
    - kamera mini DV Sony + pilot lub kabel do obsługi zoom-a - ok. 1800 zł.
    - karta w kompie Fire Wire do podłączenia kamery za pomocą kabla - 200 zł.

Muszę zmienić to rozwiązanie, ponieważ jest drogie, a kamera nie jest przystosowana do ciągłej pracy.

Bardzo proszę o rady.

Pozdrawiam
    Grzegorz
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jest to do zrobienia, tylko nie wiem czy zmniejszysz koszty, o ile kamera będzie tańsza to obiektywy motorzoom są drogie, poza tym sam zoom to nie wszystko, musisz jeszcze sterować fokusem.
    Kamery które same dobierają ostrość do zbliżenia będą wielokrotnie droższe od Twojego dotychczasowego rozwiązania.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odpowiedź :)

Jednym słowem wszystko wskazuje na to, że wymiana dotyczczasowego rozwiazania wcale nie będzie opłacalna ???

A może ktoś ma inny pomysł na obniżenie kosztów z zachowaniem dotychczasowej funkcjonalności ???

:)